Přejít na obsah

Ako zistiť či je auto nachipované


octavis

Doporučené příspěvky

Zdravím vás,

chcel by som sa opýtať ako je to s nachipovanými škodovicami. Mám Octaviu II. 103kW (140HP) s motorom BKD. Mal som problém s turbom tak som ho dal na repas, kde mi zistili vychýlenie rotora, čo som očakával po 210'000 KM. Keď mi volali položili mi zásadnú otázku, "je auto nachipované ?" Keďže ma pri kúpe o tom neinformovali, povedal som že o tom neviem, načo som dostal reakciu že pravdepodobne áno, nebolo to po prvý krát čo sa ma to niekto pýtal. 

Vedeli by ste mi nejako poradiť ako to riešiť ?

Čítal som o tom na nejakých fórach, kde bolo napísané že BKD je na nič a akákoľvek manipulácia znamená smrť motora. No kamarát má rovnaký typ v Passate s 325'000KM a ide mu bez problému, dokonca sa zhodujeme aj v ročníku (2008). Spomínal že 16V nemáva problém, spomínal niečo o súčiastkách BOSH

S autom robím asi 400 KM týždenne po diaľnici, pri bežných rýchlostiach. Tým chcem povedať že som si ho nekupoval na ukazovanie, ale pre komfortnú dopravu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, foxdivemaster napsal:

to vzdycky miluju kecy ohledne cipovani,poznas to jedine asi na brzde nebo se svezt se seriovym stavem a zkusit porovnat,pokud je kvalitne udelany cip tak to nema vliv na turbo,tyto kecy borcu co repasuji turba uplne miluju

niečo podobné mi povedal aj automechanik...len neviem koľko mi turbo vydrží...každý hovorí niečo iné, tak som zvedavý

inak je tu niekde téma ohľadne STK ? auto má 210tisíc, a to je aj v servisnej knižke a aj v škodovke, len na STK mi píše niečo cez 356tisíc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...