Jump to content
maxop

Nestartuje 1.6 TDI - svítí Kontrola stability /ESC/

Recommended Posts

Zdravím Vás pani, prosím o radu, názor.  Mám 1,6TDI, CR od jesene., 150.000km, kupované v SR. Parkujem vonku a teraz keď sú mínusové teploty tak sa mi nedá naštartovať. ALE nie vždy! Vyhadzuje to hlášku

"kontrola stability /ESC/", svieti oranžová ikonka stability a auto je ako zablokované - vôbec nereaguje. Vytiahnem kľúč, zamknem, odomknem, 2x, 3x aj 4x a auto naštartuje. V škodovke som bol,

na diagnostiku, že pravdepodobne treba vymeniť celú riadiacu jednotku. Nemáte s týmto "úkazom" nejaké skúsenosti? Dík.

Edited by Pawouk
Upraven název tématu.

V sobotu bola octavia u autoelektrikára. Premeral všetko, chybu nenašiel. Že musíme čakať až pokiaľ sa to neprejaví jasnejšie.

Bateria zmeraná 12,4V, pri naštartovani 14,2V. Auto má 2,5 roka.

Aj tak chcem od kamoša požičať jeho novú bateriu a vyskúšať. A ešte niečo: teraz ako sa oteplilo /8°C/ tak štartuje na brnk, ani raz to neurobilo.

Ja počítam, že by to mohol byť suchý spoj niekde.

ako som napísal: svieti oranžová ikonka "kontrola stability /ESC/" a auto je ako zablokované - vôbec nereaguje , teda vôbec netočí.

... a ešte chcem dodať, že najskôr sa hláška "kontrola stability/ESC/" objavila 1x, najviac 2x. Vytiahol som kľúč, zamkol, odomkol a auto naskočilo. Po cca mesiaci to urobí aj 6x za sebou. Potom naskočí a jazdí v pohode. Zhánam ďalšieho autoelektrikára, nech ho skontroluje diagnostikou a uvidíme, čo ďaľej.

Dala by sa podať detailnejšia informácie o pôvode chyby, riešim podobný problém a neviem sa pohnúť z miesta. Vopred ďakujem