Přejít na obsah

Bluetooth rSAP vs data SUPERB II


damarko

Doporučené příspěvky

Přátelé, mám na vás dotaz. Existuje nějaký způsob, jak připojit mobil k autu přes rSAP (vzdálená SIM), aniž by se ztratila možnost používat data? Mám B6 Bolero. Budu vděčný za jakékoliv poznatky. Děkuju.

Editováno: , autor: damarko
Specifikace
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Passat sice není Superb (vím, dost blízko...), ale spíš jinak - možná jsem natvrdlý na tomhle fóru jen já, ale můžeš napsat, čeho se snažíš dosáhnout, nebo jaký je kýžený výsledek? Nerozumím poznámce "aniž by se ztratila možnost používat data". Pokud vím, skrze rSAP můžeš (s kompatibilní Bluetooth jednotkou) sdílet internet skrze palubní Wi-Fi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, wizaard napsal:

Passat sice není Superb (vím, dost blízko...), ale spíš jinak - možná jsem natvrdlý na tomhle fóru jen já, ale můžeš napsat, čeho se snažíš dosáhnout, nebo jaký je kýžený výsledek? Nerozumím poznámce "aniž by se ztratila možnost používat data". Pokud vím, skrze rSAP můžeš (s kompatibilní Bluetooth jednotkou) sdílet internet skrze palubní Wi-Fi.

Díky za reakci. Jedná se o Superb ii. Tam o žádném palubním wi-fi systému nevim. Ale možná je to jen mou neznalostí. Jestli to umí nějaká aplikace, rád si ji nainstaluji. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, ferda25 napsal:

Spojíš se s jednotkou v režimu rSAP a rozjedeš si na jednotce mobilní data a v autě se připojíš k jednotce pomocí wifi. Podporuje jednotka - např. 3C8035730E

Obávám se, že má 3C8 035 730 A to neumí, nebo špatně hledám. V případě, že se mýlím, existuje nějaký podrobný návod pro mou jednotku? Děkuju za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Možnost s rSAP používat data by se mi taky hodila, ale bohužel.... mám 5N0 530 730 D, ta podporuje vše kromě WLAN.... Navíc i ten wifi -hotspot v autě by neřešil  (ne)možnost poslouchat internetový rádia z mobilu přes BT na Boleru, což jsem u mobilů bez rSAP používal. V maxidotu mám položku "GPRS" s tím se dá něco dělat?

 

Výhody rSAPu jsou zase v signálu, protože, tam, kde jsem se pravidelně ztrácel a vypadával mi signál si nyní telefonuju bez jediného problému + příchozí SMS na maxidotu.

... ale ty data mě taky serou.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po chvilce hraní jsem rozchodil data při připojeném mobilu přes BT (Samsung přes rSAP)...... ale čekal jsem víc

 

• Nutno mít spárovaný telefon

• V autě  v položce TELEFON / NASTAVENÍ /GPRS nastavit přístupový bod...  Maxidot vám potvrdí datové spojení

• V mobilu mít aplikaci BlueVPN+ (po spuštění aplikace se připojíte ke SKODA_BT)... pouze jednou, udělíte práva... Příště už stačí jen se dotknout widgetu BlueVPN z plochy mobilu.

 

A teď co je zatím špatně:

- když máte telefon připojen ještě jako přehrávač tak nejde současně připojení jako modem ..... buď to nebo ono

- některé aplikace v mobilu - např. Facebook se dožadoval dat - připojení "neviděl"

- prohlížeč Dolphin Browser jede dobře, ale naměřená rychlost a odezva je žalostná.... zkusím ještě změřit jindy/jinde... přitom síť 3G

 

 

 

 

náhled.jpg

Screenshot_20170126-130341.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5N0035730C  je pouze rSAP jednotka...

Takže máš u P9 smůlu, ale Samsung (by měl být aktualizovaný na poslední FW) ....by se chytat měl.... (musí být povolená podpora vzdálené SIM a "viditelný" telefon přes BT)

nebo zkus ještě https://play.google.com/store/apps/details?id=com.android_rsap.BluetoothRSAP ale nevím jestli to jde bez ROOTu

 

EDIT: Pokud je S7 dual SIM, tak ten rSAP vůbec nepodporuje

Editováno: , autor: prassat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně mám v autě  5N0-035-730-D a zatím jsem neměl nejmenší problém s Nokií (Symbian), LG (Android 2.3 a 4.0.4) a nyní mi funguje i Samsung Galaxy A3 2016 (Android 6.01)

 

seznam jednotek: - koncern Volkswagen
http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Telephone_Retrofitting

 

jak psal nahoře Ferda25, koukal bych po  3C8035730 E, je novější a podporuje všechny profily BT + Wifi

Editováno: , autor: prassat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta moje jednotka si vybere připojení sama podle telefonu se kterým do auta vlezu....


Se Samsungem se spojí v režimu rSAP (režim vzdálené SIM) .... 

s LG se spojí jako HFP (hands free frofile)  .... 

 

v obou režimech si to samo natáhne kontakty a tel. seznamy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, wizaard napsal:

@prassat: U Tebe to nejde v menu Bluetooth na MaxiDOTu nastavit?

 

Pokud jsem připojený se Samsungem přes rSAP, tak na maxidotu mám v nastavení telefonu i volbu režimu SIM. Pokud jsem připojený přes HFP tak jsem tam nic nenašel.

 

Je ale úplně jedno jestli to změním nebo ne. Důležité je totiž to, jak mám nastavený/povolený režim BT v nastavení Androidu - viz. screen s mobilu. (Pokud povolím v Samsungu "přistup k SIM kartě", vždy se připojuje přes rSAP. Pokud tuto volbu nedám, vždy se mi Samsung připojí přes HFP).

 

Jednotka v autě naštěstí rozezná v jakém režimu mám mobil se kterým do auta nastoupím a podle toho se mi připojí - o nic se nikdy nestarám.


HFP i rSAP připojení s tím samým telefonem jsem vyfotil - viz. fotky níže

 

EDIT:  z foto je patrné, že rSAP je bezkonkurenční co se týká úrovně signálu - využívá totiž anténu vozu, + čtení/přehrání SMS.

 

 

 

20170128_124700.jpg

20170128_124625.jpg

20170128_124421.jpg

Screenshot_20170128-124502.png

Editováno: , autor: prassat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v tomto topicu je to prakticky vše popsané, ale rekapitulace ještě jednou...
 

Výhody rSAP:
- bezkonkurenční signál - využívá totiž střešní anténu auta

(kde mi signál pravidelně vypadával - ani čárka - např. některé úseky v lese mimo obec - si nyní vychutnávám plynulý hovor bez výpadků a ruchů).

- SMS přijde a vidím to na maxidotu/columbus - si přečtu/popř mi SMS přečte elektronický ženský hlas auta

- možnost Wifi- hotspot v autě (mobilní data ze SIM) - podporuje jen jednotka 3C8 035 730 E, šetříte tím baterii v mobilu

 

Nevýhody:
- využívání mobilních dat (mimo jednotky výše) může být problém - musím mít navíc spuštěnou apku v mobilu a i tak to není úplně ono (viz. posty výše), s připojenými daty nelze přehrávat hudbu z mobilu přes BT do repro auta - tedy buď data, nebo hudba

- málo telefonu má nativní podporou rSAP (často mají právě Samsungy, HTC), popř. nutno řešit aplikací do mobilu rSAP pro android... zde se ale často bez ROOTu zařízení nehnete z místa.

Výhody spojení přes klasický HFP:

- podporuje většinu telefonů

- mobilní data v mobilu jedou úplně stejně jako mimo auto

- Wifi hot spot si můžete zapnout na vašem mobilu jak je libo,

- možnost pustit internetový rádio na mobilu přes BT do audia auta

 

Nevýhody:

- příjem SMS nemusí člověk registrovat (např. máš-li mobil v zimní bundě a hraje např. hudba)

- příjem signálu na místech s mizerným pokrytím je problém. (moje fotky výše - kde na stejném místě mám 2 čárky a s rSAP 5 čárek)

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Verdikt:

- telefonování + SMS = rSAP lepší

- nutnost mobilních dat, využívání wifi hot spot, BT audio + data zároveň = klasický HFP

 

... naštěstí moje jednotka podporuje oba profily tak mám vyhráno :-D
 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...