Přejít na obsah

Couvací světlo.


Doporučené příspěvky

Svetla jsou stejna, jen leve ma v te male plose umistenou mlhovku (cerveny nadech), prave tam ma zpatecku (je na pohled bělejsi).

Skutecne to je tedy tak, ze FII ma jen jedno couvaci svetlo.

Aha, bylo mi právě divný, že na některých fotkách je ten bílý proužek jen vpravo a jinde jsou zas oba. Ale že má jen jednou couvací světlo, no nevim nevim <_<

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak je to tak tak to je fakt nanič že je len jedno, priznam sa neštudoval som to ešte tak neviem, ale to isté sa mi nepáči napr na pole kde je to côvacie len napravo a nalavo je hmlovka akoby to nemohli urobiť ako na F1 kde tie dve cúvačky krásne osvetlia všetko za autom a to je v noci to potrebné!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Ak je to tak tak to je fakt nanič že je len jedno, priznam sa neštudoval som to ešte tak neviem, ale to isté sa mi nepáči napr na pole kde je to côvacie len napravo a nalavo je hmlovka akoby to nemohli urobiť ako na F1 kde tie dve cúvačky krásne osvetlia všetko za autom a to je v noci to potrebné!

Přesně..na OII jsou dvě a je paráda,když v noci zacouvávám do garáže..prostor za autem je přehledný..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak je to tak tak to je fakt nanič že je len jedno, priznam sa neštudoval som to ešte tak neviem, ale to isté sa mi nepáči napr na pole kde je to côvacie len napravo a nalavo je hmlovka akoby to nemohli urobiť ako na F1 kde tie dve cúvačky krásne osvetlia všetko za autom a to je v noci to potrebné!

Low cost řešení, co chceš... VW koncern... jednu couvačku má i nový Passat... a že je to na prd? aber es ist billig mein Herr :prc:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Strejc si už FII koupil a skutečně je couvačka jen jen jedna, mrňavá a v noci není vidět ale lautr nic. tak chybí ve dveřích ty červené světýlka jako měla myslím první verze anebo novější Octavie I. Knoflíky na nastavování topení proudu vzduchu a rychlosti větráku vypadaj jak na babičině starým sporáku... No už to víc komentovat nebudu... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Teď je tam žárovka s paticí BA15s 21W. Pro tuto patici jsou na trhu žárovky 5W, 10W a 21W.

Na netu se dají sehnat 21W žárovky se svítivostí o 30% větší, ale efekt bude v tomto případě nulový, a náklady značné.

S touto paticí vyrábí ještě halogenová 35W, ale ta se kvůli vysokému tepelnému záření moc nedoporučuje.

Základní problém je v tom, že couvací světlo u FII je v protilehlém rohu auta od řidiče, a navíc moc nesvítí dolů na cestu.

Jedinné účinné řešení je nová levá lampa pro levostranný provoz, ale tam je zase potřeba vyřešit žárovku pro mlhovku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak si třeba představte,že vycouváváte z řady vozidel (třeba u obchoďáku) a z Vaši levé strany jede kolmo auto,které vůbec netuší,že chcete couvat - protože na té straně žádná couvačka není....

tak třeba i proto je lepší mít dvě :-) a na levé straně mi chybí i proto,že parkuji v jednosměrce na levé straně a při couvání je pro je mě osvětlený obrubník důležitý

stačí to jako argumenty pro dvě couvačky ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak si třeba představte,že vycouváváte z řady vozidel (třeba u obchoďáku) a z Vaši levé strany jede kolmo auto,které vůbec netuší,že chcete couvat - protože na té straně žádná couvačka není....

tak třeba i proto je lepší mít dvě :-) a na levé straně mi chybí i proto,že parkuji v jednosměrce na levé straně a při couvání je pro je mě osvětlený obrubník důležitý

stačí to jako argumenty pro dvě couvačky ?

a že na to nemyslela škoda auto.... ;) a o úspoře to asi není...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ze jsou lepsi 2 couvacky nezpochybnuju, ale alesuv argument neni tak jednoznacny. Pokud je svetlo, tak poradne neuvidi svitit couvacku, at je na jakekoli strane. Pokud bude sero, tak uvidi ( pokud je to ridic, kterej dava pozor), ze sviti. treba od odlesku toho auta za tebou v rade. Nehlede na to, ze snad pri couvani se rozjizdid pomalu a to on pocna, ze se hybes.

Osvetleni obrubniku je jasny. :palec2: Sviti ta blidocka v FII dost, aby to bylo videt?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...