Přejít na obsah

Fabia 1.4 TDI nestartuje


Doporučené příspěvky

Mám problem. Jsem zde nový, takže omluva, jestli něco nebude OK.

Zapujčená Fabia bez problému jezdila. Při těch prvních mrazech najednou se nenastartovala. Po dlouhých pokusech o start, snad 20x během 10ti minut začala blafat nejdříve jakoby jeden nebo dva válce, (kouřilo tmavě z výfuku), po chvilce se chytil celý motor (všechny 3 válce). Říkal jsem si asi zamrzává nafta (je možné že tam byla ještě letní), tak jsem na pumpě dočepoval a dolil proti vodě nějaký přípravek. Jenže po ujetí cca 30 km po zastavení asi 5 min. start na 3 pokus. Zpět 30 km zaparkoval a už nenastartoval. Zjistil jsem silně ucpané palivové čerpadlo (mám foto), vyčistil, namontoval, vyměnil palivový filtr, zkontroloval svíčky, dobil akumulátor, a nestartuje i když už je venku teplo. Při vymontovaných svíčkách bylo vidět že palivo tam vstříkne ( z děr se vytlačí oblak při vstřiku). Poradí někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žhavičky jsem měl venku, okamžitě se rozžhaví, starter točí jak strhaný a neblafne to, v nádrži jsem na čerpadle perfektně vyčistil to mikrosítko na čerpadle, ( to byla asi původní příčina závady). Někde jsem tu četl, že nějaké problémy může dělat elektrika co vede k těm hlavám. Zkusím se ještě na podívat. Ve středu zkusím vlastními silami provést diagnostiku, ať nemusím pořád platit. Ta původní byla, že snad tryska, ale to se prý může objevit i kvůli tomu ucpanému palivu. Zatím díky, budu rád za každý nápad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyby byl problem s kabeláží tak to vyhodí chybu.. pochybuju  že by to umřelo cele najednou a ani to nehodilo chybu.. ale pro jistotu můžeš rozpojit zásuvku na hlavě a zkontrolovat kontakty.. jinak zkontroluj ještě přívod vzduchu do motoru.. jestli je otevřena chcípací klapka..

možná bych pro jistotu zkontroloval, kolik tlačí podavačka...jestli není před smrtí

Editováno: , autor: -honza_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem se po 10 ti dnech opět přihlásil. Koupil jsem diagnostický kabel KKL-USB se základním softwarem, postahoval i jiné z netu, včetně různých mouder a návodů, trochu se seznámil a měřil. Napsalo mi to že není žádná chyba (0000). Po více měřeních každý den se včera objevila chyba

---------------------------------------------------------------------------

Monday, 10 March 2014, 17:25:58
VAG-COM Version: Release 409.1-S
Control Module Part Number: 6Y0 920 880 E
Component and/or Version: KOMBI+WEGFAHRSP VDO V07
Software Coding: 00101
Work Shop Code: WSC 00222
Additional Info: TMBHZ46Y844070289     SKZ7Z0D2413460
No fault code found.
---------------------------------------------------------------------------
Wednesday, 12 March 2014, 16:27:32
VAG-COM Version: Release 409.1-S
Control Module Part Number: 6Y0 920 880 E
Component and/or Version: KOMBI+WEGFAHRSP VDO V07
Software Coding: 00101
Work Shop Code: WSC 00222
Additional Info: TMBHZ46Y844070289     SKZ7Z0D2413460
1 Fault Found:
00562 - Sensor for Oil Level/Temperature (G266)
30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent
---------------------------------------------------------------------------
což je asi nízká hladina oleje, který jsem doplnil. Další měření jsem neprovedl, vybila se bat. notebooku. Dnes jdu na to znovu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zdravím ve spolek, 

Googlil jsem dlouho, ale nic podobného jsem nenašel tak píšu tedy sem, mám takový problém, v neděli se mi stala situace potřeboval jsem odject k rodičům na návštěvu - nastartoval jsem auto vše bylo ok. Po návštěve v cca hodině jsem chtěl odject auto chytlo hned na první pokus, žádný problém, jediné co svítilo tak byla kontrolka posilovače řízení, tak jsem chtěl vypnul motor s tím jestli se to bude i poté opakovat, ale pak už jsem nenastartoval, ani ťuk. Co pomomohlo tak startování přes kabely, motor ihned naskočil - po tomto jsem pak ještě auto asi 3x nastartoval a bylo to cajk. Baterii jsem pro jistotu nechal nabít. Druhý den jsem baterii normálně vrátil a v klidu nastartoval, mezi tím jsem normálně jezdil - Most - Praha a zpět a i do Ústí. Dnes ráno se situace opakovala - na poprvé jsem normálně bez sebemenšího zaváhání nastartoval a šel jsem očistit auto cca 15min. pak jsem chtěl odject a znovu vidím rozsvícenou kontrolku posilovače řízení, vypnul jsem motor a chtěl nastartovat a opět nic. Auto budu dávát svému mechanikovi, ale než si ho vyzvedne... Někdo nějaký nápad, abych věděl na co se připravit? 

Děkuji 

Martin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Dobrý den, 

potřebuju poradit ohledně fabky, nejde mi nastartovat, motor točí, snaží se chytat, ale nic. Ráno nastartovala v pohodě, jak jsem ji přeparkovával, abych si pročistil filtr, tak jsem  zároveň profoukl i váhu vzduchu čističem a stlačeným vzduchem v plechovce a od té doby nejde nastartovat. (váhu jsem nesundával, jenom vrch airboxu)

Myslíte že to bude dělat ona?

edit: a ještě chci dodat, že jsem měl celou dobu asi 2 měsíce zvýšenou spotřebu jak na volnoběhu cca 1l/h, tak průměrná nešla nikdy pod pět, z 4,5 to skočilo na 5,1 minimálně 

edit 2: tak jsem odpojil senzor, auto nastartovalo, vypustilo bílého dýmu jak prase, divně to v něm skřípalo a letělo do otáček, tak jsem to rychle zhasl, fakt s tím potřebuju pomoc, poraďte mi prosím

edit 3: tak fabka už startuje, ale tak divně smrdí a konečně hází chybu, takže jsem to přečetl a je to chyba P0102, takže váha je v řiti 

edit 4: vyměněno, auto startuje jak má, jede jak má. Díky všem za radu...

Editováno: , autor: LubošHerko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...

Zdravím jsem tu nový a prosím vás o radu vlastním fabii 1 rv2007 1.4tdi na autě odešlo čidlo vačky vyměněno chyba smazána nyní po komplet servise. A teď auto občas nastartuje a po zhasnutí motoru už nenastartuje a točí jak bláznivá. 1 den to jezdí celý den přijedu před barák a ráno už to nenastartuju neměl někdo podobný problém? Když sundam husý krk od filtr boxu a stříká start sprej chytne ale jakmile to chcipnu už to ne nastartue.dekuju moc 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...