Přejít na obsah

Infotainment Columbus 9,2" s navigací


Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Jsem na tom podobně jako ty ve svém Karoqu s Columbusem. Mám k němu stažené dva návody k obsluze, jeden vydaný 07/2017, druhý vydaný 07/2018. V tom starším je možnost zobrazení Google Earth zmíněna, v tom novějším už ne. Při porovnání stejné kapitoly v manuálech se už v tom novějším Google Earth jako možnost zobrazení nevyskytuje, je prostě odstraněna.

 

Dle informací z webových stránek Škoda Connect:

"Služba Google Earth je k dispozici pouze u systému infotainmentu Columbus, nových vozů vyrobených do 31. kalendářního týdne roku 2018, s prodloužením do 45. kalendářního týdne roku 2019" - http://www.skoda-auto.cz/o-nas/skoda-connect

 

Chápu to tedy tak, že u těch vozů, které splňují podmínku výrobního data, bude tato možnost v budoucnu z jejich infotainmentu odstraněna.

 

Vedle absence Benziny v seznamu čerpacích stanic je to další důkaz toho, že licenční práva a dohody dotčených stran mají pouze negativní dopad na uživatele a majitele vozů.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
V 22. 12. 2018 na 12:16, Aleš_BX napsal:

ad 1 - tlačítko náhled dole v liste a tam si to zaklikni, dřív tam bylo i StreetView

 

ad 2 - nelze pridat dalsi

 

ad 3 - ano lze pridat jakékoliv RSS kanaly, treba i toto forum, nebo cteni e-mailu, ale musíš přes webovou aplikaci ŠKODA Connect... 

Ad 3) chtel jsem si RSS kanal pridat na mem Skoda connect protalu, ale nikde to nemuzu najit. Kde presne lze RSS kanaly pridat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma
  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Idem sa Vás opýtať....hľadal som, pátral som, ale nikde o tom nič. Mám vo svojom aute vloženú SIM kartu.

No vždy pri naštartovaní musím poťukať aby sa mi pripojilo spojenie so sieťou. Dá sa to urobiť - nastaviť niekde, že pri naštartovaní

by sa mi to pripojilo automaticky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak konečne sa mi to podarilo včera po hodinovom nastavovaní, problém bol v tom, že si nedržalo nastavenie hľadať "automaticky".

Musel som nakoniec zreštartovať-zresetovať celý Columbus. Potom to už hneď od začiatku držalo...a už hneď nabieha po naštartovaní všetko samo :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
On 1/9/2019 at 1:11 AM, BirK said:

Jsem na tom podobně jako ty ve svém Karoqu s Columbusem. Mám k němu stažené dva návody k obsluze, jeden vydaný 07/2017, druhý vydaný 07/2018. V tom starším je možnost zobrazení Google Earth zmíněna, v tom novějším už ne. Při porovnání stejné kapitoly v manuálech se už v tom novějším Google Earth jako možnost zobrazení nevyskytuje, je prostě odstraněna.

 

Dle informací z webových stránek Škoda Connect:

"Služba Google Earth je k dispozici pouze u systému infotainmentu Columbus, nových vozů vyrobených do 31. kalendářního týdne roku 2018, s prodloužením do 45. kalendářního týdne roku 2019" - http://www.skoda-auto.cz/o-nas/skoda-connect

 

Chápu to tedy tak, že u těch vozů, které splňují podmínku výrobního data, bude tato možnost v budoucnu z jejich infotainmentu odstraněna.

 

Vedle absence Benziny v seznamu čerpacích stanic je to další důkaz toho, že licenční práva a dohody dotčených stran mají pouze negativní dopad na uživatele a majitele vozů.

 

Riesenie je cez Carplay pustit google mapy + aj navigacia cez to slape dobre - nevyhoda treba sa napichnut kablom na telefon ;-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 7 měsíců později...
V 29. 5. 2019 na 19:48, klakson23 napsal:

Zdravíčko,

vyšly nové mapy, ale mi se to nějak nedaří do columbuse dostat. Mám MacOs, na škoda update jsem zadal moje vin, stahnul jsem mapy a na usb jsem přímo nahral 2 složky (Mib1 a Mib2 a metainfo2). Dal jsem to do USB v autě a nic.

Zdravíčko ještě jednou :) Znovu zkouším nahrát mapy do auta. Mám MacBook a 128gb flashku, podle manuálu bych ji měl naformátovat na FAT32, což ve win mi ani nenabídlo ale v macOS kupodivu ano. Nicméně auto mi to pořád nebere. Nemá tady někdo zkušenosti s macOS a kopírování map do columbuse??? Děkuji moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viděl bych problém s formátem FAT32 u takové kapacity. Pokud jsi zkoušel ve WIN dělat přes správu disků, tak formát FAT32 funguje jen do velikosti 32GB. Dále už jen NTFS nebo exFAT. Není potom spíš problém, že mapy jsou zazipované? Jinak jak  to má macOS s tím formátem netuším...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já právě netuším, zda Columbus umí s formátem exFAT popř NTFS. Nevyznám se v tom. Když jsem to dělal přes NTFS tak se mi to taky nepodařilo. Nebo se zeptám takhle. Je jedno pro Columbus, jak mám naformátovanou 128gb flashku? Fat32, NTFS, nebo exFAT?

Zazipované to nemám. Na flashku nakopíruji přímo ty dva adresáře Mib1, Mib2 a metainfo2.txt

Editováno: , autor: klakson23
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No neviem, či fat32 nepodporuje len súbory do veľkosti 4GB... Skús formátovať do NTFS s čo najmenšou veľkosťou alokačnej jednotky...

Ja s tým pravidelne maturujem pri každej aktualizácii, nakoniec sa mi to podarí, ale je to boj... Samo, na konci dňa vždy zabudnem postup.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, naformátoval jsem to do NTFS (win7) a alokační jednotku jsem zaškrtnul 512 bajtů (nic menšího mi nenabídl) Zítra dám vědět, zda to pomohlo. Každopádně to neřeší problém, jak to zvládnout v Macu :)) 

 

 - Nedalo mi to a už sem to byl vyzkoušet a nefunguje. 

Teď jsem to naformátoval ve win 7 na exFAT a uvidíme

 

Editováno: , autor: klakson23
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím taky vždycky bojuju. Tak často to člověk nedělá.

na webu škoda píší použít SD kartu 32 GB kapacity s formátem FAT32 a velikostí alokační jednotky 4096 Bytes, nebo tak nějak.

Já to dávám i na externí disky o vyšší kapacitě a daří se to. Formáty neřeším, když to přečte tu mp3, přečte to i ostatní.

 

Jediné co musím udělat , pokud si dobře vzpomínám, je po stažení rozbalit ne nativním dekomprimačním programem, už vůbec ne v souborovém exploreru jen kliknout na zip, otevřít a zkopírovat nebo i extrahovat, tak jak jsem zvyklý běžně konat,. ale musím použít nějaký unzip třetí strany.

 

Mám win10, takže používám total comander, ten zatím nezklamal. 

V MACu to neznám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 dny jsem bádal a zkoušel. Výsledek je takový:

 

1 - je jedno zda je to naformátováno na FAT32 nebo exFAT. Důležité je zaškrtnout při formátování Velikost alokační jednotky 4096

2 - Stažený zazipovaný soubor se musí rozbalit přímo na flashdisk

3 - pak už jen v autě aktualizovat

Když mi to auto konečně "uznalo", že jsou data na flashdisku, tak jsem nedal instalovat, a ukázala se mi hláška že: "SOS - Funkce nouzového volání je omezena. Vyhledejte servis."

Tak doufám, že po kompletní instalaci tato hláška zmizí a nebude se mi ukazovat pořád oranžový trojúhelník 

 

Jen jsem pořad nepřišel na to, jak stáhnout jen určité státy a ne celý balík cca 26GB

Editováno: , autor: klakson23
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...