Přejít na obsah

LED stropní světlo


kolloner

Doporučené příspěvky

Ahoj, dal jsem si LED do stropního světla, jak určitě víme tak trochu svítí i když nemá svítit. Bude tam asi 6V z jednotky a to už LED stačí. Chtěl bych poradit jak to odstranit. Jinak tam mam COB C5W, je bez chladiče a vůbec se nehřeje, a jelikož nemá přídavné odpory které na Octavii 1 nejsou potřeba tak má malou spotřebu asi 80mA. Nechci slyšet nápady jako "dej tam normální žárovku". Zkoušel jsem Zenerovu diodu, ale nějak mi nefunguje...  Díky

2017-01-07_23-29-45.png

2017-01-07_23-38-40.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obrácene by to opravu nešlo, je to jako dioda která nefunguje v závěrném směru. Ten odpor zkusím. Jinak dneska jsem se ptal a bylo mi řečeno abych vyrobil nějaký obvod právě se zenerovou diodou. Kdyby však byl odběr větší tak tam musím dát jestě tranzistor. Ale bohuzel nejak nevím jaký obvod.. :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

máš na mysli že tam daji usmernovač, aby vyrešili polaritu... bohuzel to take nejde... ted se k tomu nejakou dobu nedostanu ale jeste to budu muset vymyslet... ne ze by to tak hodne moc vadilo ale proc by to melo svitit že... pak jeste dodelam led do zrcatek... ale to musim vyřešit to stropni svetlo

2017-01-11_20-22-55.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...