Jump to content
Sign in to follow this  
kolloner

LED stropní světlo

Recommended Posts

Ahoj, dal jsem si LED do stropního světla, jak určitě víme tak trochu svítí i když nemá svítit. Bude tam asi 6V z jednotky a to už LED stačí. Chtěl bych poradit jak to odstranit. Jinak tam mam COB C5W, je bez chladiče a vůbec se nehřeje, a jelikož nemá přídavné odpory které na Octavii 1 nejsou potřeba tak má malou spotřebu asi 80mA. Nechci slyšet nápady jako "dej tam normální žárovku". Zkoušel jsem Zenerovu diodu, ale nějak mi nefunguje...  Díky

2017-01-07_23-29-45.png

2017-01-07_23-38-40.png

Mozna by stacilo strcit ji tam obracene? Ja jsem to v nekterych svetlech, co mam doma, vyresil tak, ze jsem prohodil kabely, tedy mel jsem predtim asi spatne zapojen fazi a nulak. Ale v nekterych svetlech to tak vyresit neslo. Nevim proc.

• Downvote 2

Jakto? Obe krajni strany ma LEDka stejne a asi nema navodem stanoveno, kterou stranu kam strcit.

• Downvote 1

Ledka svítí jenom v jednom směru, opačně ne. Dej k ledce odpor, nebude prosvítat.

• Upvote 1

Obrácene by to opravu nešlo, je to jako dioda která nefunguje v závěrném směru. Ten odpor zkusím. Jinak dneska jsem se ptal a bylo mi řečeno abych vyrobil nějaký obvod právě se zenerovou diodou. Kdyby však byl odběr větší tak tam musím dát jestě tranzistor. Ale bohuzel nejak nevím jaký obvod.. :D 

• Upvote 1

Zkus ji obrátit, dnes totiž už většina výrobců, co nedělají vyloženě šmejdy, pájí kontakty na destičky k té LEDdiodě tak, že nezáleží na polaritě (můstek).

Edited by Supermarine_Spitfire
  • Upvote 2

máš na mysli že tam daji usmernovač, aby vyrešili polaritu... bohuzel to take nejde... ted se k tomu nejakou dobu nedostanu ale jeste to budu muset vymyslet... ne ze by to tak hodne moc vadilo ale proc by to melo svitit že... pak jeste dodelam led do zrcatek... ale to musim vyřešit to stropni svetlo

2017-01-11_20-22-55.png

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Similar Content

• By niki272
      Koupím různé interiérové plasty z Fabie 1. generace, konkrétně madla dveří u řidiče a spolujezdce pro auta s předními stahovacími okny, dále krytky mechanického ovládání zrcátek, záslepku místo krytky ovládání zrcátka atd.
    • By Erzo
      Prodám sadu sedaček z Fabie 2 - facelift, rv 2011.
      S bočními airbagy.
      Pod sedačkama konektory na airbag, stav zapojení bezpečnostního pásu, a čidlo váhy na sedačce spolujezdce.
      Na zadních sedačkách VERTIKÁLNÍ DĚLÍCÍ ROLETA zavazadlového prostoru (sedačky z kombi).
      Sedačky jsou v TOP STAVU, jako nové, z vozu se 70tis. km.
      Bez jakýchkoliv úprav pasují i na Fabii 1

Praha, preferuji osobní převzetí.

• By _Denis_
      LED osvětlení registrační značky pro Octavii III (a pravděpodobně i další modely Škoda)
      Koupeno jako nové, originál Perfektní technický i vizuální stav nového zboží Cena 150,- Kč za obě

Zájemci prosím volejte, nebo posílejte SZ. Vše možno poslat poštou, ideálně ale osobně na Frýdeckomístecku, po dohodě výjimečně také jinde při příležitosti cesty. 
    • By _Denis_
      Zadní světla Octavia III Facelift liftback
       Koupena jako nová Perfektní stav nových světel bez škrábanců Včetně nosiče žárovek (PC 1.100,- Kč) Včetně LED žárovek pro blinkry i couvací světla (PC 1.000,- Kč za komplet) Včetně 2 redukcí pro připojení na předfacelift modely (plně funkční bez nutnosti dalšího kódování - kódování je nezbytné pouze při přechodu ze základních žárovkových světel) (PC 1.000,- Kč) Vlivem hodně hloupě vymyšleného bočního uchycení mají obě světla shodně lepený jeden (ze 2) dříve zlomený úchyt - nyní zatím spoje drží a držely na autě rok, co jsem světla měl, na funkčnost nemají velký vliv, světla drží především na nepoškozených úchytech na šrouby. Pro dokonalý stav je případně možné oba lepené úchyty vyšroubovat (plastový závit) a vyměnit je za nepoškozené například ze starých světel Cena 3.990,- Kč za obě světla + 500,- Kč za nosiče s LED žárovkami + 500,- Kč za redukce. Cena za komplet = 4.990,- Kč

Zájemci prosím volejte, nebo posílejte SZ. Vše možno poslat poštou, ideálně ale osobně na Frýdeckomístecku, po dohodě výjimečně také jinde při příležitosti cesty. 
    • By _Denis_
      Chromové prvky interiéru Octavia III - rámečky horních výdechů ventilace palubní desky + dekor páčky otevírání přihrádky před spolujezdcem
       Koupeno jako nové Perfektní stav bez viditelného poškození Včetně stále funkční lepící plochy PC sady: 500,- Kč Cena: 190,- Kč za komplet

• Create New...