Přejít na obsah

Bolero - nehraju hlbky pri -15°C a viac


Doporučené příspěvky

Krasny den,

 

postrehli ste aj u vas ze pri -15 a viac nehraju hlbky (basy)? (nemam canton sound system).

Stredy a vysky su snad OK, ale nie som ziaden expert.

 

Akonahle sa auto ohreje tak zacnu hrat.

(nastavenie korekcii do tej doby nepomaha, ani tzv. restart systemu).

 

Riesil to uz niekto? Ci servis?

 

Dakujem za vase postrehy.

 

Editováno: , autor: martinznitry
preklep
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je vážne iba sw záležitosť? Neviem, aký je rozdiel medzi reproduktormi v F3 a S3, ale mám rovnaký problém vo svojej F3 (a ozývajú sa aj ďalší majitelia F3). Nočné mrazy do -10°C boli ok, ale keď teraz teploty atakovali -20°C, ráno aj moje Bolero vo Fabii hralo doslova plechovo, kým sa auto nevyhrialo.. je aj evidentne počuť, ako tie basy postupne pribúdajú, nie je tam žiadny jednorázový skok. Vraj je problém v membránach v reproduktoroch - vraj plast/guma, ktorá v mrazoch zatuhne. Je to info od užívateľov...

Editováno: , autor: brrrrm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muzu potvrdit na F3 se me to stalo v sobotu taky.

Neni to naopak ochrana, aby magnet neutrhl zmrzlou membranu? Mozna by davalo smysl, ze na to skodovka myslela a tak basy sw omezila, dokud se auto neprohreje a mozna zjistili ze je to blbost s tuto vlastnost ve fw 0252 odstranili 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No neviem, neverím, že ak by to bola len sw ochrana, žeby sw začal tie basy dávkovať postupne s pribúdajúcou teplotou.. skôr by to bol skok - ideš bez basov a zrazu máš basy naplno. Ale možno v S3 to už majú takto vyšpekulované.... resp. martinznitry mal naozaj skok v basoch. Ale ak by to bola naozaj len sw záležitosť, možno by bolo riešenie aj pre naše F3.. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fakt hadam...

Ale sw to muzes ridit, stejne jako u ekvalizeru, takze z toho moje uvaha, ze to nemusi byt skokove, ale postupne jak popisujes.

 

U me to bylo v sobotu skokove. Jel jsem cca 10km, basy zadne, plechovej zvuk. Zastavil jsem a po hodine jsem jel zpet a basy hraly

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Canton, auto stojí v garáži (asi 4°C) a když zapnu rádio, tak je rovněž bez basů.  Subwoofer není vůbec slyšet. Zhruba do jedné minuty se plynule rozehraje. Pokud to vypnu a za pár minut zase zapnu, hraje to normálně. Nikdy jsem si toho nevšiml, až teď jak to tady čtu tak jsem to šel vyzkoušet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...