Přejít na obsah

Péče o lak


blade25

Doporučené příspěvky

Zdravím všetkych... -_-

Potrebujem poradit. Mam Oktu rok výroby 98, strieborná metalíza.

Ako sa najlepšie starať o lak?? Aké prostriedky mám používať, ked si auto umývam ručne? (Konkrétne) Ako často voskovať?(prosím postup). Je lepšie chodiť do umývarky na benzinkach? napr OMV, SHELL?

A ešte jeden problém. Mám zopár malých škrabancov na laku. Dajú sa niečim opraviť? KeĎ sa dá poprosím aj postup ako na to

Diki moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem za odpoveď.. :)

Ešte ma trápi jedna vec.. Na vodičovej strane mám na skle predných dverí a aj na boku malé bodky od asfaltu. Dajú sa niečím očistiť??

Dik za odpoveď -_-

mel jsem ty dupky od asfaltu taky, normalne se neboj a vem hadr a technycký benzin a de to krasne dolu, nemusis se bat s lakem to bubec nic neudela, technicak je slabej aby neco porusil.cau

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Co se má aplikovat po prvním umití po zimě?Případně co z těch tří věcí, leštěnka, polish v barvě auta nebo tuhej vosk, v jakým pořadí napatlat na auto a jak to děláte vy?Já mám doma všechny tři věci a i když je nějakou dobu aplikuju, stejně pořádně nevím kterou z nich dát po mytí, kterou jenom občas kterou furt

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abych řekl pravdu, tak vosk a leštěnku používám až na jaře při prvních teplých dnech. U vosku to chce teplou karoserii jinak se to blbě šudlí. Auto umyji a nechám osušit, pak to přejedu leštěnkou a vyleštím tak, že se lak blýská jak psovy koule a na to vosk. S tuhým voskem moc zkušenosti nemám, jednou to dělal soused a od té doby používá tekuté vosky, rozhodně je s nimi lepší práce. Ty tuhé vosky snad tak před zimou na nejvíce exponovaná místa ale je s tím blbá práce, chce to dělat fakt v teplém prostředí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja koupil od finske firmy KOREK vosk s teflonem a autosampon s teflonem, pred zimou jsem to nalestil a auto se blejskalo jeste vic jak psi koule :) je to znat i dokonce oproti voskum od TurttleWax coz je kvalitni firma. Po druhem "uz jenom" umyti stejny lesk. Po zime udelam to same, umyju samponem a pak vosk. vosk me stal 270,- a sampon 170,-.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já kupuju léta autobalzám (leštěnka s tvrdým voskem) od Velvany. Umeju autošampónem, vysuším, natřu, rozleštím. Na podzim a na jaře. Dlouho to vydrží. Mezi tím myju auto jen vodou, když přestane být auto "mastné" voda tvoří souvislé kaluže na plochách, tak aplikaci opakuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já používám autokosmetiku TURTLE WAX. Na podzimu tekutý vosk s teflonem a na jaře pro oživení bervy po zimě barevný vosk "COLORMAGIC". Pak už jenom po každém umytí setřít jelenicí a auto se pořád leskne.

K příspěvku přede mnou. Nemyslím si, že by berevné vosky obrušovaly vrstvu laku. Konkrétně COLORMAGIC je určen i na metalické laky, kde by to bylo nežádoucí. Lak by bez bezbarvé vrstvy zmatněl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já používám autokosmetiku TURTLE WAX. Na podzimu tekutý vosk s teflonem a na jaře pro oživení bervy po zimě barevný vosk "COLORMAGIC". Pak už jenom po každém umytí setřít jelenicí a auto se pořád leskne.

K příspěvku přede mnou. Nemyslím si, že by berevné vosky obrušovaly vrstvu laku. Konkrétně COLORMAGIC je určen i na metalické laky, kde by to bylo nežádoucí. Lak by bez bezbarvé vrstvy zmatněl.

Sdílím tvůj názor, pokud tomu dobře rozumím je polish to samý co vosk, konkretně ten co mám já doma od SONAXu tak je krásně tekuto, krémovej, taky bych právě neřekl že obrušuje lak, to už spš ta leštěnka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 let později...

Zdravím. Rozhodl jsem se začít se věnovat očistě auta tak jak se má a jak se patří. Začal jsem si zjišťovat jak správně umývat a co používat - (tím rovnou poprosím jestli někdo má nějaké své oblíbené autošampony a tak, že bych byl rád kdyby se o zkušenosti podělil), ale v něčem si ještě jistý nejsem. Na autě jsou od předchozího řidiče takové mikroskopické škrábanečky kruhového charakteru - hádám, že od myček do kterých pokaždé jezdil a já se té zrůdnosti účastnil jako spoujezdec. Na internetu jsem našel, že na podobné problémy slouží kupříkladu 3M Scratch remover, nebo Meguiar's Swirl Remover. Rád bych se tedy poptal na váš názor a zkušenosti. Je něco z toho vodného na větší rozleštění rukou a odstraní to vůbec něco? Není to jen něco co je vyplní a po krátké době se vrátí? Auto hodlám voskovat a v tom případě by použití takových přípravků asi k ničemu nevedlo, nebo si myslíte, že bych to měl nechat tak jak to je a neriskovat že to nějak pokazím. Díky moc za názory

+ někde jsem četl jak je důležité oplachovat i podvozek (což některé myčky nabízejí). Kdo si auto myje sám - jak se toto řeší při ručním mytí. Je to podle vašeho názoru zbytečné? Díky moc :´)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...