Přejít na obsah

Kontrolka teploty motoru


Petr Hrbek

Doporučené příspěvky

  • o 2 roky později...
  • o 3 týdny později...

Tak,tak dělá to čidlo v expanzce, znečistěná kapalina, nebo prostě stáří, kontakyty zoxidují a už svítí a to krásný infarktový pípnutí hned po nastartovaní :D to čidlo je součástí expanzky-takže výměna celé nádobky cena cca 250(polsko ,čína) až 650, výměna v pohodě doma. Řešení oškrabání kontaktů šroubovákem nemá většinou dlouhého trvaní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj.

Přítelkyně má Fabii I 1,4 AUA

Řeším několik problémů.

Někdy nefunkční palivoměr - v zimě fungoval, v létě ne. Diag psala přerušený obvod nebo zkrat na kostru. Zjištěná příčina: pravděpodobně přerušené vedení od snímače plováku k přísrojové desce. Dneska jsem zjistil, že na snímači není zem. Vyřešeno přizeměním snímače na karoserii. Původní zemnící bod je za přístrojovkou. Palivoměr je funkční.

Nesmyslná teplota na displeji - Venku cca 20°C na displeji v otáčkoměru ale teplota -31,5°C. Po chvíli se vyšplhala na +6,5°C. Po několikerém nastartování najednou skočilo +19°C. Domnívám se, že závada může být opět v přerušeném vedení od čidla venkovní teploty.

Dotaz: Kde se to čidlo fyzicky nachází? Nenašel jsem jej.

Červená kontrolka chladící kapaliny a výstražný signál - aktivuje se nahodile, bez zjevné příčiny. Teplota na teploměru přístrojovky je v půlce stupnice, podle diag je teplota chladící kapaliny kolem 87°C. Mám podezření na vadné čidlo, nebo opět přerušené vedení k ŘJ.

Dotaz: Kde se tohle čidlo v motoru nachází? Je to čidlo v domku termostatu, nebo čidlo na horní pravé straně bloku?

 

Uvítám všechny rady, tipy, návody. Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...