Přejít na obsah

Jaky motor k automatu?


LovecDuchu

Doporučené příspěvky

Ahoj, planuji koupit pro manzelku auto s automatem (kolem 150 tis.Kc). Rozhodl jsem se pro koncern VW kvuli rozsirenosti - s nejvetsi pravdepodobnosti Octavia 2, prip. Roomster/FabiaII nebo Golf. Nechtel jsem zadnou japonskou exotiku, ale neco rozumne servisovatelneho.

Bohuzel nevim, ktery motor by byl vhodny pro automat - 1.6MPI, 1.6FSI nebo 2.0FSI.  Diesel nechci, najezd bude minimalni (vyplatilo by se taxi). Spolehlivostne vede asi stare MPI, co? Mam to doma v Octavii 2 a asi to bude nesmrtelny motor. Prip. myslite, ze se vyplati priplatit za TSI a DSG? Auto vzhledem vyberu automatu v CR asi budu hledat v Nemecku (az se trochu spravi kurz:))

 

Diky za odpovedi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1,6 MPI a automatem? To asi neklapne. Největší nabídka automatů je s 1,6, 1,9 a 2,0 TDI a pak 1,4 a 1,8 TSI. V každém případě O2 + DSG za 150 tis. bude radost živit, hlavně v benzínu. Ten se totiž kombinoval se 7st. převodovkou se suchými spojkami, která nevykazovala takouvou životnost jako 6 st. "mokrá" převodovka u dieselů. Pokud chceš nesmrtelné auto, tak na Octavii zapomeň, případně zvyš cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přivez jsem si z německa O2 combi elegance tdi BMM 103 kw DSG 6 najeto 240 000 tis za 4900 euro (132 000) tady tento stav a výbane za tuto cenu nesehnatelné s plným servisem škoda a zatím funguje , když si počteš všechny možný téma jak se každýmu sere na tdičkach tuto tamtomu a tamto tutomu tak si nic nekoupíš ,

ten dvoulitr funguje s automatem dobře spotřeba nevím nejezdíme dlouhý trasy nebo spíš je mi to jedno jestli jedu za 6nebo 8 litrů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde o to tam vrazit kocarek bez nejakeho vyrazneho skladani... proto zvazuji i Fabii Combi/Roomster. Mne by se Roomster libil asi pro tyto ucely nejvic, ale v Nemecku je jich s automatem zoufale malo. Navic ty 3km jsou jen pro zacatek, az se trochu vyjezdi, budou to samozrejme delsi trasy. Ale diesel primarne nechci - rikam si, ze to co usetrim na dvouhmote/vstrikach/turbu, muzu vrazit do pripadne repase automatu a vyjde to na stejno.

Editováno: , autor: LovecDuchu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Wittmann napsal:

začátečník - automat - dítě v autě - to nezní úplně dobře

Kup fabii kombi, za těch 150 tis. bude v podstatně lepším stavu.

Právě že to zní velmi dobře. Automat je základ a proto je dobré že jde touto cestou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě, že ne. Pokud řidiče "ruší" řazení, měl by ještě trénovat. Přesně na té řadičce (a spojce) se pozná, že na to ještě nemá a že o ovládání auta musí stále přemýšlet. A naopak automat má tu vadu, že se auto po puštění brzdy rozjede. Kvůli tomu už bouralo (ťukalo) mraky začátečníků. A nejhorší je, když si v panice ještě omylem dupnou na plyn - ostaně parkování  s automatem je plný youtube. Když zapomeneš rychlost na klasické převodovce, tak ti to jen poskočí a chcípne...

Ale to je v celkovém kontextu jen takový detail, za horší považuji tu část řidič záčátečník sám s dítětem v autě. Je ale možné, že to tak u LovceDucha vůbec neplánují...

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...