Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
iceman

Hučení ventilátoru topení

Doporučené příspěvky

Tu sa píše o samočistení komutátoru,nejak mi nejde do hlavy ako sa dá týmto spôsobom odstrániť hluk na I. stupeň ak je vôľa v ložisku,skôr sa obávam či sa niečo motorku nestane ak pôjde viac ako 10 min na full.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

Zkušenosti OI, OII, FI, FII:

Pokud začne ventilátor pískat a hlučet (prakticky vždy v zimě), nezbývá nic jiného než ho vyměnit za nový (originál, ne Čína) nebo na solidním vrakovišti najít relativně nový ( na většině je měsíc a rok výroby). Ventilátory mají jen kluzná mosazná "futra" ničím nechráněná proti prachu či vlhkosti. Prach s mazivem tato "ložiska" zničí a oprava nepřichází v úvahu, protože ventilátor je prakticky nerozebíratelný i vzhledem k vyvážení. A navíc běží ve voze neustále. Pokusy prostříkat, namazat tukem apod. jen trochu oddálí výměnu, ale nic neřeší dlouhodobě.. A u FII je nutné rozebrat celou přístrojovku! Moje zkušenost je, že když začne pískat, nespekulovat a vyměnit! 

Kdo tomu nevěří, ať si pak zkusí ložiska rozříznout a podívat se , jak vypadají...

• Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ano také jsem o tom slyšel, že u FII je nutné rozebrat celou palubku. Jen se zeptám nemá někdo přehled o tom kolik stojí ventilátor ve značkovém servisu, a na jak dlouho asi ta výměna je a na kolik cca příjde, než tam vyrazím? 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mě u jedničkové fabie začalo něco ve ventilátoru chrastit a cca. po roce to přestalo. U dvojkové fabie mi to začlo dělat  po 3 letech a v 5 letech to opět samo přestalo. Co to mohlo být nemám tušení.:unsure: U obou aut to dělalo pouze v zimě. Ale po čase to přestalo a už se to fakt neobjevilo.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Vloženo (upraveno)

Mal som tiez taky isty problem na Fabii 2 Combi 1.4 63KW... nechcelo sa mi ist do vymeny ventilatora.. tak som zhodil vrchnu skrinku spolujazdca.. ventilator cez tu dieru pekne vidno.. navrtal som opatrne do jeho plastoveho obalu dierku asi 5mm.. zobral som striekacku a tlakom som tam striekol pár ml oleja.. ja spom pouzil motorovy. (najlepsie dat asi nejaky technicky olej na sijace stroje alebo nieco podobne. no ten motorovy tiez vobec necitit.. odvtedy nemam problem s vetrakom a hlava prestala boliet :D ide pekne ticho.. neviem sice dokedy, ale uz je klud :Dprikladám link ako hučal ventilátor

Hučanie ventilátora Fabia 2

Editováno na jukka999

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravim, me to uz huci asi tak 3roky a uz to zacina byt opravdu neprijemne, takze pres leto jezdim s vypnutym ventilatorem a otevrenymi okynky... :D Takze v zime by to bylo na rozkoceni hlavy a nebo bez ventilatoru... :D Tak to potrebuji vymenit, je mi asi jasne ze palubovka dolu a prace na celej den :-( Ale spise se chci zeptat, ujistit ze se jedna o toto https://granex.cz/autodily/skoda/roomster/1.4-63kw/topeni-ventilace/motor-vetraku?productId=1323582&sort=price

Huci to na jakoukoliv rychlost ventilatoru a je to zavisle na naklonu auta, kdyz se auto naklani nahorau (/akcelerace) tak to huci vic a naopak kdyz dolu (brzdeni) tak to i prestane...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No byl mi nakonec doporucen tento, ze je to nejkvalitnejsi vyrobce z druhovyroby https://www.motora.cz/nissens/87028.html takze bych se toho asi nebal. Original nechci, staci ze zacal hucet po 3letech... po zaruce...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mensi otazka :) Dnes jsem zjistil ze i kdyz mam vetrak na 0 aby nehucel, tak mi to jemne fouka do interieru (vetrak se netoci) - zjistil jsem to, kdyz jsem nechal teplotu na 28°C a citim z niceho nic teplo. Je to taky vadnym ventilatorem? A pri zarazeni zpatecky mi z kastliku zacne neco na 3s piskat a pri vyrazeni taky... SOuvistlost s ventilatorem? PRotoze vim ze kdyz je zaply, tak pri zpatecce nekdeu kastliku zacne vic foukat...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

zpatečka mimojiné zavírá nasávání vzduchu zvenku, takže ten zvuk zřejmě vydává příslušná klapka. Je divné, že hlučných součástek máš najednou tolik - to nemusí být náhoda

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No najednou, ventilator asi 4roky zpet zacal a to piskani zaclo dnes :-) Ale asi to bude nejaka klapka co zavira obeh, mozna postaci promazat az bude sundana palubka :-) kde se prosim nachazi...? A to profukovani tepla/studena (v zavislosti na teplote na klima panelu) i kdyz je vypnuty vetrak?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

A nebyl vítr  nebo nebylo to za jízdy.... 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Bylo to za jizdy, takze to ve vysledku profukuje kdyz neni uzavreny vnitrni okruh? Ale to by mel profukovat je studeny vzduch z venku, ale ne teplej z motoru ne?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Celkem logicky ti jde vždy to, co máš nastavené. Vzduch buď nuceně žene ventilátor, nebo jde jenom náporem, ale polohu směšovacích klapek určuješ ty nastavením teploty. Nějak nechápu, proč by to mělo být jinak.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak mam vymeneno, relativne jednoduchy, ale bohuzel mi vetrak pri brzdeni o neco skrta, coz nechapu proc a o co, vzdyt je zavreny. Jedine bud o klapku ktera se zavira, otevira a nebo mam stesti na vadny kus...  A druha vec, po sestaveni zpet mi zaclo neco drncet uprostred palubky... je to neprijemny a vylozene plastovy zvuk, budu to rozebirat znovu o vikendu, spise nejaky tip jestli nekdo nevi po cem jit :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se