Přejít na obsah

Apple Carplay


Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

existuje vůbec nějaká varianta jak v Rapidu 2014 používat CarPlay, aby to bylo za nějaké rozumné peníze? Zatím jsem z toho celkem mrzutý, protože mám Swing a možnosti moc není..

 

-- na starších Amundsenech a Columbusech to prý nefunguje

 

-- nové do 2014 prý nedám, protože Octavia III a Fabia III jsou prý jiné 

 

-- i kdyby buď nacházím velmi drahé nebo s pochybnou minulostí

 

-- je tu ještě možnost v podobě Pioneera a Alpine, jenže:

(http://www.pioneer-car.eu/eur/products/sph-da120 vs http://www.alpine-electronics.cz/p/Products/SingleView/iLX-700

 

Alpine nemá bluetooth

 

Pioneer bluetooth má, ale musí se tahat extra handsfree (handsfree od Škody nejde použít)

 

Existují převodníky pro volant, ale nejsem si jist zda bude funkčnost i na ovládání funkcí jako příjem hovoru krom ovládání audia

 

Pioneer neumí CAN

 

Alpine CAN umí ale zase by byla potřeba nějaká redukce za další peníze

 

I když Pioneer má bluetooth tak na Maxidotu už nic neuvidím (jako do teď s handsfree od Škoda)

 

Senzory by měly fungovat jen audio bez vizualizace (to mi vadí za všeho nejméně)

 

Tzn. mé otázky jsou:

 

1) Řešil už někdo na Rapidu 2014 CarPlay?

2) Na starších Amundsenech a Columbusech skutečně CarPlay nejde?

3) Jaké řešení by bylo nejmenší zlo v kontextu handsfree, maxidotu a senzorů

 

Jsem z tich možností celkem mrzutý. Zatím vede varianta s Pioneerem, která včetně instalace vyjde kolem 16000, ale nejsem o tom stále moc přesvědčen.

 

-- bude mít CarPlay

-- senzory budou jen akustické (to mi zase tolik nevadí)

-- jakákoliv komunikace rádia/navigace s Maxidotem nula (to mě trošku mrzí, věci jako jméno volajícího nebo signalizace navigace mi budou chybět)

-- výsledek redukce pro volant s otazníkem, audio fungovat bude, ale věci jako příjem hovoru nebo listování v seznamu tomu moc nevěřím

-- budu mít vše legální, místo nějaké čorky Columbuse, což podporovat nechci

 

Nejaké nápady? Děkuji.

 

 

 

 

 

 

 

Editováno: , autor: KarelZikmund
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamčeno a odemčeno toto téma

Opakuji, CARPLAY

 

1) číňan za pět tisíc nebude nikdy umět Carplay (zkuste si tu funkci aspoń dogooglit)

2) bude to buď na Windows CE nebo hodně starém Androidu 2 nebo 4 (i číňan si za aspoň za Android 5 nebo 6 nechá zaplatit)

3) kvalita displejů u těch levných to je kapitola taky sama pro sebe

4) takových jsem viděl více než dost, ostatně pár i prodal a osobně to doopravdy nechci (nikomu to neberu, každý ať si používá co chce, klidně diapozitiv do 2DIN)

Editováno: , autor: KarelZikmund
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak protože zde zatím nic kloudného nepadlo jsem se po diskuzi s Hifi24 odhodlal koupit dražší adaptér volantu, který by mohl možná komunikovat obstojně s volantem včetně handsfree i maxidotem:

 

http://www.hifi24.cz/adaptér-pro-ovládání-na-volantu-vw-seat-škoda

 

Zkušenost budu vědět příští týden po namontování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 1 rok později...

https://www.aliexpress.com/item/BODENLA-Green-Light-RCD330-Plus-RCD330G-CarPlay-APP-Desai-6-5-MIB-Car-Radio-Stereo-For/32841708144.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.65f22e0ebJ9mDC

máte někdo zkušenost,nebo aspoň "profesní názor " :D ? podle videí na YT by mělo fungovat ovládání na volantu s okamžitou odezvou,parkovací kamera nebo senzory +carplay a za 170 USD přes DHL,což je CLO DPH v ceně si myslim že ujde

 

BODENLA-Green-Light-RCD330-Plus-RCD330G-

 

asi by se musel dokoupit rámeček,protože mi nesedí tvar ... nyní mam swing

 PIC_5J0035161E.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...