Přejít na obsah

Únosnost hagusů - Převoz okruhové plachetnice do Chorvatska


MSB

Doporučené příspěvky

Ahojte všichni,
v létě plánujeme s manželkou dovolenou v okolí Makarské. Uvažuji, že bych si ssebou vzal svou sportovní plachetnici tř. EVROPA (Délka lodě 335cm, šířka lodě 138cm, váha necelých 50 kg, stěžeň 5,5 m). Pokud jezdím na vodu mimo domovskou přehradu, tahám ji na přívěsném vozíku na konstrukci. Na netu jsem však viděl, že borci převážejí lodě i na střeše. Koneckonců, Evropa není žádný tlouštík, váží necelých 50 kg + stěžeň a ráhno. Napadlo mě tedy si vytvořit nádstavce do šířky pro hagusy a Evropu spolu se stěžněm a ráhnem dát na střechu. Otázkou je, zda si nějak pomůžu oproti vozíku a zda bych mohl jet +- 100Km/h (což asi vzhledem k odporu lodě nepředpokládám), nechtěl bych ji sbírat pod cestou;). Auto - Octavia II combi. Díky hoši za vaše rady.

 

 

evropa1.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám zkušenosti s kanoí (délka cca 4,5 metru, váha 40 kg) a jezdit se s tím dá celkem v pohodě a klidně občas i těch 130. Jediný poroblém je, že má tendenci se zvedat na přídi, pokud dovnitř chytne vítr. Polyetylenová kanoe se ale nedá kurtovat na krev, protože by se zdeformovala, takže ji vážu gumicuky s určitou volností.

Otázkou je kolik to bude mít na šířku s tím stěžněm a vlastně ani nevím, jaká je šíře oktávky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mne je to celé šílenost jet s něčím takovým 1000 km do Chorvatska.

Když už nemůžeš jet na dovolenou bez lodi, proč jí nevezmeš na ten přívěs jako v ČR?

Zbytečně budeš ohrožovat lidi kolem a vlastni peněženku taky, až narazíš na nějakého dogmatického příslušníka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...