Přejít na obsah

Jaký motor do Kodiaqa


poolcze

Doporučené příspěvky

tak při -20 může chvíli trvat než to prohřeje trysku a potrubí aby začali chcanky proudit, vůbec vyhřívání nemusí být poškozené, přece to nenahřívá chcanky po celou dobu co auto stojí... Ještě že lidem chcanky nezamrzají, kdyby udělali pro nouzové situace hadičky pod volant, tak při mém intervalu močení při jedné kávě na 100 km bych absolutně neměl problém na mé chcanky jezdit non stop :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když diesel tak jedině s webastem a bude rychleji zahřátý než celý benzín....motory Ea288 maji integrované svody výfuku v hlavě a další jiné úpravy,ktere pomáhají daleko rychlejšímu ohrevu vody pro okruh topeni proto se už ani nemontují standardně Webasta jako prihřívače,ale je integrované pouze el.topení..... 

Editováno: , autor: Kamca1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, PetrSY napsal:

Já bych bral určitě benzín - když nic jiného rychlej to topí.... ale jinak kodiaq je louda se všemi aktuálními motory - prostě to nejede...

 

před 2 hodinami, Habi001 napsal:

Vezmi si 2.0TSI 132kW, jel jsem s 1.4TSI 110kW 4x4 6DSG a za mě nic moc.

Ale třeba je to jen můj pocit, pokud 1.4TSI naložíš tak potom ztrácí.

Tak snad se dočkáme i silnějších motorů, současná nabídka je bída a třeba mne by čekat přimněla.

 

před 2 hodinami, Wittmann napsal:

dlouhé roztápění nafty je mýtus.Každý diesel má dnes přídavné elektrické topení, díky kterému, začne vlažit pár desítek vteřin po nastartování.

...které většinou topí jen když dáš ventilátor na max.

 

před 2 hodinami, Kamca1 napsal:

Když diesel tak jedině s webastem a bude rychleji zahřátý než celý benzín....motory Ea288 maji integrované svody výfuku v hlavě a další jiné úpravy,ktere pomáhají daleko rychlejšímu ohrevu vody pro okruh topeni proto se už ani nemontují standardně Webasta jako prihřívače,ale je integrované pouze el.topení..... 

Srovnáváš nesrovnatelné - dneska má NT tolik aut včetně benzínových, že to snad nemůže ani být myšleno jako výhoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A spíš než cákotiny o ohřívání je potřeba začít řešit tohle - např. Systém certifikace v Paříži, který začne platit od dubna a každý si tam může vložit simulaci pro svého miláčka anebo si udělat jen obecnou pro benzín a naftu, obojí Euro V a hned uvidí, jaký je v tom rozdíl, když benzín má jedničku a nafta trojku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji všem za odpovědi, asi vezmu benzín, projedu a rozhodnu jestli bude stačit 1,4 nebo 2,0 TSI. Nejsem žádný závodník, už jsem kliďas. O čtyřkolce uvažuji, ale Ta cena se hrozně šplhá :rolleyes: uvidím podle ceny s nějakou slevou. Jaká sleva je normální 12%? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyz budes brat 1.4 tak bych vzal treba bez 4x4 ale s DSG na pohodu, kdyz jsi klidny ridic ;) kdyz budes brat 2.0 ber DSG i 4x4.
DSG bych bral u tohoto typu co se tyce komfortu jako zaklad,.... urcite s nim neprohlopis. Mam toho s DSG najezdeno okolo 20 tis. km v superbech od nafty po benziny, a je to proste hodne navykove. A kdo rika ze automat nikdy, tak nevi o co prichazi, nerikam ze sam nemam manual, ale je to uz jenm z hlediska porizovaci ceny a dalsich servisnich nakladu, kdybych mel v kapse vic chechtaku, jdu taky do DSG, i do ty blby cerveny Fabie co mam ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Lukason napsal:

kdyz budes brat 1.4 tak bych vzal treba bez 4x4 ale s DSG na pohodu, kdyz jsi klidny ridic ;) kdyz budes brat 2.0 ber DSG i 4x4.
DSG bych bral u tohoto typu co se tyce komfortu jako zaklad,.... urcite s nim neprohlopis. Mam toho s DSG najezdeno okolo 20 tis. km v superbech od nafty po benziny, a je to proste hodne navykove. A kdo rika ze automat nikdy, tak nevi o co prichazi, nerikam ze sam nemam manual, ale je to uz jenm z hlediska porizovaci ceny a dalsich servisnich nakladu, kdybych mel v kapse vic chechtaku, jdu taky do DSG, i do ty blby cerveny Fabie co mam ;)

Jj, jdu určitě do automatu, žena má v Polu 7DSG a je to opravdu pecka.  Už jen automat. Na motorce jsem na něj taky přešel ( Honda s DCT ) taky paráda. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, poolcze napsal:

Děkuji všem za odpovědi, asi vezmu benzín, projedu a rozhodnu jestli bude stačit 1,4 nebo 2,0 TSI. Nejsem žádný závodník, už jsem kliďas. O čtyřkolce uvažuji, ale Ta cena se hrozně šplhá :rolleyes: uvidím podle ceny s nějakou slevou. Jaká sleva je normální 12%? 

12% ti asi jen tak někdo nedá :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

12% asi urcite ne, kdyz to nbudes brat na ICO a i kdyby si bral, nedostal by si se tam,.... Urcite doporucuji hnedka pri otevreni dveri u dealera nevlizt a nezacit rvat kolik procent daji slevu ;) ...... obejdi si dealery v okoli, ci v sirokem okoli a zkus neco nadhodit. a nebo pak vsechno obesli v hromadnem emailu proste na prasaka a uvidis kdo co nabidne ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě doporčuji taky benzín. 2.0 pokud bude 4x4 a 1.4 pokud bude předokolka na tu ten motor v pohodě stačí. Mám to empiricky ověřeno [emoji39] Co se týče slevy já dostal 9% jako fyzická osoba a prošel jsem osobně všechny prodejce na Kladně a v Praze další nabídky jen přes mail. Tak přeji šťastnou ruku při výběru ať se ti podaří koupit to co bys chtěl.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Machura napsal:

Za mě doporčuji taky benzín. 2.0 pokud bude 4x4 a 1.4 pokud bude předokolka na tu ten motor v pohodě stačí. Mám to empiricky ověřeno emoji39.png Co se týče slevy já dostal 9% jako fyzická osoba a prošel jsem osobně všechny prodejce na Kladně a v Praze další nabídky jen přes mail. Tak přeji šťastnou ruku při výběru ať se ti podaří koupit to co bys chtěl.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Děkuji za info. Škoda tedy 9%, jestli jsem pochopil. Když jsem dělal nabídku na Tiguana bylo 12%, na IČO. Pak jsem se rozhodl počkat na větší :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, mischicka napsal:

 

 

Srovnáváš nesrovnatelné - dneska má NT tolik aut včetně benzínových, že to snad nemůže ani být myšleno jako výhoda.

Troufnu si říct,že vše co splňuje eu6 a má motor poslední generace je už seriově bez webasta lze pouze jako příplatková výbava tudíž jen el.ohřev.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Machura napsal:

Za mě doporčuji taky benzín. 2.0 pokud bude 4x4 a 1.4 pokud bude předokolka na tu ten motor v pohodě stačí. Mám to empiricky ověřeno emoji39.png Co se týče slevy já dostal 9% jako fyzická osoba a prošel jsem osobně všechny prodejce na Kladně a v Praze další nabídky jen přes mail. Tak přeji šťastnou ruku při výběru ať se ti podaří koupit to co bys chtěl.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Tak za tu slevu 9% na fyzickou osobu buď rád, vzhledem k tomu, že jde o nový a velice žádaný model je v současnosti sleva většinou okolo 4 - 5 %.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, poolcze napsal:

 

Děkuji za info. Škoda tedy 9%, jestli jsem pochopil. Když jsem dělal nabídku na Tiguana bylo 12%, na IČO. Pak jsem se rozhodl počkat na větší :D

zkus oslovit vistacar kyjov zepry umi dobre ceny,osobni zkusenost nemam s koupi auta ale par znamych si to velice chvalilo,servis spickovy ten jsem okusil i ja a fakt super,zkus uvidis 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...