Přejít na obsah

Oranžová kontrolka motoru


mbrazdil

Doporučené příspěvky

Tak po připojení na diagnostiku mi bylo řečeno, že chybu hlásila lambda sonda. Vzhledem k tomu, že se nevědělo, zda se jedná o trvalou závadu, chybu mi vymazali s tím, že pokud se chyba objeví znova, tak se to bude řešit. Prej to může být špatným palivem.

Editováno: , autor: mbrazdil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Tato kontrolka mě trápila asi 100000 km. Občas. Pokud se závada neprojeví nějaký čas (prý 40 startů), zhasne. To se opravdu dělo. V servise Škoda mi sdělili, že tankuji moc paliva (hlášení má diagnostice bylo příliš bohatá směs). Ale tankuji do prvního vypnutí pistole. V nezávislém servisu byla vyměněna lambda sonda a ventil odvětrání nádrže (opět na základě hlášení ŘJ), nicméně bez úspěchu. Zoufalý servisman zavolal do Boleslavy, kde mu vysvětlili, jak pracovat s diagnostikou. Pokud má motor najeto 220000 km a vyměněné některé součásti spalování a měření emisí, je třeba spustit jakousi autokalibraci, aby se systémem naučil pracovat s novými hodnotami a zároveň stupněm opotřebení motoru. Heuréka. 20 let od prvních vstřikových motorů ve škodovkách toto technik nevěděl! Od té doby kontrolka nesvítí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Nechcem otvarat novu temu, tak to supnem sem. V nedelu sa mi na displayi objavila nechcena kontrolka motora, a ja pouceny straznikom zo servisu, ze ani autorizovany servis v nedelu nepracuje a pouceny z F1, ze mat pri sebe prirucny obd scanner nie je na skodu, tak som si nacital co mi to tam svieti. Lambda 2...Trosku som zostresoval, patral cosi po nete a po pravde, ziadne znizenie vykonu, ci vacsia spotreba sa nekonala, skor som mal pocit ze sa auto viac rozhybalo. A ako som patral tak som zistil ze vacsinou to servisy aj tak riesia najprv vymazom chyby a az ked sa chyba objavi znovu tak to vyriesia vymenou. No ale ide mi o to, ze auto je v zaruke,ci by som tam nemal prebehnut a poriesit to aj tam. Nejake rady prosim? 

IMG_20180729_135129.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, zajímalo by mě, proč se kde kdo, komu se dostal do ruky jakýsi diagnostický nástroj, vrtá v elektronice auta, které je v záruce, když tomu evidentně příliš nerozumí? Holt máš smůlu, co si myslíš, že tam předvedeš? Tak si počkej, až se to rozsvítí znovu.

  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pawouk, trochu to berieš zhurta. Považuješ úkon načítania a vymazania chýb za vŕtanie v elektronike ? Keď Suppressu vie, ako diagnostikou má načítať a vymazať kódy, tak tomu asi trochu rozumie. Alebo sa pripos....eme z tých nových "pravidiel" a nebudeme už môcť zasahovať do vlastného majetku ? 

Suppressu, keby si hneď išiel do servisu, chybu by vymazali a poslali Ťa domov s tým, že ak sa to objaví znovu, tak ...

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jao: presne na toto som myslel, ked som tu chybu mazal....pri precitani par prispevkov z podobnou chybou.,mi to prislo najschodnejsie riesenie kedze auto potrebujem kazdy den...ked sa to objavi znovu pojdem do servisu i ked zvazujem prebehnut tam zajtra vecer... Uvidime co mi k tomu povedia. 

 

A dakujem za podporu :) Pawouk ma sice pravdu, nestrkat nos do veci comu nerozumiem, ale pri mojom byvalom aute som sa uz co to priucil....hold htp je htp a keby som behal furt do servisu.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, Jao napsal:

Pawouk, trochu to berieš zhurta. Považuješ úkon načítania a vymazania chýb za vŕtanie v elektronike ? Keď Suppressu vie, ako diagnostikou má načítať a vymazať kódy, tak tomu asi trochu rozumie. Alebo sa pripos....eme z tých nových "pravidiel" a nebudeme už môcť zasahovať do vlastného majetku ? 

Suppressu, keby si hneď išiel do servisu, chybu by vymazali a poslali Ťa domov s tým, že ak sa to objaví znovu, tak ...

A co tím dokázal? Nic... Má si vyčíst závadu a auto dát do servisu. A ne ji hned aktivisticky smazat a pak se tady ptát, co s tím, což samozřejmě znamená, že tomu nerozumí, jinak by se neptal, co s tou závadou udělat. Navíc, to nemusí nutně být vadná lambda sonda, ta závada může mít třeba víc příčin. Přemýšlej trochu, než tady něco vyplodíš, mně totiž může být úplně jedno, co si kdo dělá s vlastním majetkem. Další příspěvky už jen k danému tématu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ehm ja tu chybu mam stale na fotke a myslim ze servisak by mal vediet ze tato chyba nie je len o lambde...neviem ci by som nasiel clanok co vsetko by tam mohlo byt. Ale ratam s tym ze servisak urobi presne to co pisal Jao a posle ma domov.
Ako to vacsine pripadou bolo a asi aj bude. A kedze sme ludia inteligentny vsetko sa da vysvetlit....zajtra tam zajdem a uvidim co mi povedia.Asi ma nepochvalia, ale mozno to bol len zly signal, pripadne si tam auto nechaju....comu neverim.a schvalne sa opytam, co robia v takychto situaciach, ked svieti kontrolka motora.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak by kontrolka mala viac príčin a myslím tým závažné poruchy pre motor, objavila by sa znovu a okamžite po prvom štarte.

Zmazaním chyby, ktorá sa už po štarte neobjavila (predpokladám) sa aspoň Suppressu ukľudnil, že to nieje závada permanentná.

Ak sa kontrolka objaví v krátkom čase znovu, tak je rozumné to dať do servisu.

Pawouk, ja tu nič neplodím, to nechávam záhradke. Každý sa pri probléme rád poradí aj tu na fóre. Keď som mal problém so spárovaním EWS na BMW, tak mi nikto zo servisu nepomohol, ale radu som dostal z fóra. Stačilo nabiť baterku :-)

 

 

Editováno: , autor: Jao
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chyba vyhřívání lambdy. Může to být jen pojistka nebo vedení k ní. Jinak dostaneš novou lambdu B) Hladina oleje Ti neroste? To by mohlo být taky příčinou ...

 

Readiness se smaže vždy a všem (i autorizáku s VASem/ ODISem), když se smaže pamět závad, ikdyby byla prázdná. Proto SME musí kontrolovat jak readiness, tak pamět závad na výskyt emisně relevantních chyb ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...