Přejít na obsah

Oranžová kontrolka motoru


mbrazdil

Doporučené příspěvky

Dik zas som o nieco mudrejsi. No pred par dnami sa menil olej tak nemozem posudit ci rastie ci nie, ale pred tym sa mi zdalo ze skor mizne a to mam este rok do vymeny oleja(v autorizaku servisny interval vymeny oleja) Neviem si predstavit ze by som ho nekontroloval. Po pravde jazdim kratke trasy, cca 5-10km denne, tak som to prikladal tomu. Preto som ho dal radsej vymenit skor ako je interval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som spat s novinkami :) No ako tu ktosi spominal, ze dostanem novu lambdu, tak sa aj tak stane....objednali,ked pride tak zavolaju, vymenia a hotovo. Len ma trosku zaraza, ze sa nepreukazali veci ako zvysena spotreba, znizeny vykon....po pravde Rapidecka jazdi o cosi lepsie a....

Priklad:Cesta Zazriva - Dolny Kubin teoreticka rovinka s mnozstvom zakrut,

Pocasie, okolo 25'C
Obsadenie:3 dospely, 2deti

Spotreba tam 4.5
Spotreba naspat : 3,9

Pred cca 2-3 tyzdnami ta ista trasa ten isty styl jazdy, spotreba cez 6

Ale to len tak na okraj, ze ci tu sondu neodstranim na dobro :D

Vari ma k tomu nejake vysvetlenie

No ale k servisu....

Kedze som bol dohodnuty dnes na 18tu,tak som tam doletel, prijimaci zobral auto do garaze, ani bu ani mu, tak som som sa vybral za nim... Auto dal nejakemu garazmajstrovi, povedal som mu co je vo veci, ze som uz raz chybu mazal, ani okom nepohol, asi nic nezvycajne. Potom klasika, zdvihak, kukol pod auto, otvoril kapotu pomaly si sadol na motor....kable v poriadku. No samozrejme pred tym ho napichol na pc....
No a kedze som mu stal za ritou, tak som presne videl co robi....a pisalo mu tam, co ma robit (skontrolovat cosi, pohybat kablami,zmerat nejaky odpor, spojit cosi s cimsi.....) no a pa garazmajster, len klikal ano, ano, ano....a nakoniec z toho vzniklo (kedze namiesto toho skusania len odklikaval ano) ze treba novu sondu. Dost ma to aj pobavilo, kedze som mu stal za ritou videl mu priamo do pc, tak som cakal, ze aspon sa bude tvarit ze ide skontrolovat kontakty na spojkach....
No, ale na aute sa vozim bez ujmy (teda dufam) asi v stredu bude sonda....
Este rok je v zaruke, tak zatial nech sa pokazi co sa moze pokazit, a potom uz nech to je ako moja stara Fobia....:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Dobrý večer, 1.2 63kw, najazdené 99500 kilometrov začala svietiť kontrolka motoru tak som si požiačial diagnostiku ale neukázalo žiadnu závadu. Na diagnostike vcds svietila len kontrolka motoru ale chyba žiadna. Nevie niekto prečo to robí ? Ďakujem za odpovede 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bol som teda v servise a medzitým kontrolka sama zhasla. Diagonstika ukázala že je nízke napätie batérie a kôli tomu pri každom štarte nie je schopná nejak nastaviť škrtiacu klapku a dlhšou jazdou som ju vlastne dobil čiže preto kontrolka zhasla. Dnes išiel otec krátku trasu vrámci mesta kontrolka opäť zasvietila, neskôr išiel dokopy asi 15km a ďalším štartom už nezasvietila. Meral som napätie a batéria je zdá sa v poriadku. Čo iné môže robiť problém ?

CB71D0E0-8E3F-4E89-8F1E-10F8D94491E1.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...