Přejít na obsah

Je toto normálny zvuk motora?


Feroaaa

Doporučené příspěvky

Ahojte, mám síce Octaviu III, ale motor je 1.6 TDI CR. Zaujíma ma názor skúsenejších majiteľov a možno nejakých ľudí, čo robia priamo v servise. Moja Octavia bola na záručnej oprave po tom, čo začala vibrovať spojka a niečo začalo drnčať pri zaradení jednotky a pohybe na voľnobeh - údajne vymenili celú spojku aj so zotrvačníkom (mala najazdené 28-tisíc km). Odvtedy sa mi však nezdá zvuk motora po zohriatí. Pri studenom chode je všetko OK, ale po zohriatí na prevádzkovú teplotu, resp. dlhšej jazde, vychádzajú pri zaťažení motora divné zvuky. Natočil som ich a dávam tu ako prílohu. Otázka znie, či je to u tohto typu motora normálne alebo nie? Toto je môj prvý diesel tak to neviem moc porovnať. Za každú radu budem vďačný.

 

Mimochodom, spojka po zohriatí vrzga, čo po vypnutí motora počuť v kabíne aj v motorovom priestore. Môže to mať nejakú spojitosť - možno ložisko? 

 

Zvuková ukážka je chod motorou na voľnobeh pri otvorenej kapote (počuť tam taký piskľavý zvuk v pozadí) 

 

Ďalšia zvuková ukážka je potom nahratý zvuk mobilom pod volantom priamo v kabíne na mieste vodiča, pri stúpaní do kopca (otáčky som držal na 2000), tichšie pasáže nastávajú po ubratí plynu.

 

Editováno: , autor: Feroaaa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...