Přejít na obsah

Tažení podvalníku - skupina B


CentriFUGA

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj,

 

zase to tu oživím dalším dotazem z této skupiny ŘP.

 

Pokud mám hotové to B96, tak tranzita (3500kg) s podvalem 2000kg řídit asi nemůžu, že ?  Přesáhne to 4250Kg, ale z minulých příspěvků vím, že se bere u vleku celých 2000kg, ale nevím jak u tranzita, jestli se bere aktuální /prázdná + 2 lidi/ nebo taky nejvyšší povolená ? a tudíž je to i prázdné automaticky souprava o 5500kg ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rozšíření spočívá v tom, že za superbem 2197kg nemůžeš táhnout třeba ani 1600kg karavan - přesáhneš 3500kg. 

Karavan 1600kg by jsi mohl jen za autem co má max. 1900kg.  Já potřebuji občas tahat podval - ten má 2000kg, ale tím, že superb má tažné jen na 1800kg počítá se těchto 1800kg  + 2197kg, tudíž se vejdu do 4250kg se soupravou a stačí na to B96. I kyby měl superb tažní na 2T (což má jen 4x4) a nebyl by sám těžší než 2250kg můžeš to mít s B96. Ale právě že za tranzitem, který má samotnou váhnu nejméně 2800kg a má tažné na 2000kg, tak souprava má 4800kg a tudíž už na to je potřeba B+E. Jen jsem si to chtěl raději ověřit, že se vždy berou ty nejvyšší technicky přípustné hmotnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Klasická blbost zákonodárce. Na převoz podvalníku si musíš vzít klasický vozíka do 750 kg a můžeš. Zákonodárce to špatně vymyslel, a korunu tomu nasazuje naše policie, která ti řekně, že nemá váhu, aby poznala, že vozík je prázdný ;)https://www.novinky.cz/domaci/318025-jak-je-to-tedy-s-ridicaky-na-voziky-urednici-v-tom-nadelali-zmatek.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zdravím, mám v tom stále hokej. Mám Vw Sharan s tažným 2000 kg, autopřepravník je také dvoutuna a samotný váží 500 kg. Na přepravníku chci vézt Octavii. Ta má provozní hmotnost 1515 kg, největší přípustnou má 2025 kg. Mohu to táhnout ? Řidičák C+E vlastním. Moc poprosím o radu. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud máš na kouli 2000 kg, tak můžeš táhnout 2000kg. Pro kouli se bere okamžitá hmotnost kolik to váží. I kdybys měl vozejk s celkovou hmotností 3500 kg, tak ho za auto dát můžeš, ale nesmí bejt naloženej do plna. Např. já mám vozejk celková 3500 kg, pohotovostní (váha prázdnými vozejku) 1460 kg, užitečná ( náklad) 2040 kg. Takže kdybys do něj naložil 540 kg tak ho můžeš zapřáhnout, ale když na něj naložíš 541kg , tak už ne. 

 

Takže oktu s pohotovostní hmotností 1515 kg + 500 kg podvalník, tak je2015 kg. Papírově to nevyjde, ale je to ok. Bo do pohotovostní hmotnosti okty se počítá palivo + řidič (75kg) kterej tam nebude. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...