Přejít na obsah

Spojka a kontrolka motoru


skillqo

Doporučené příspěvky

Ahojte, dnes rano isla zena do auta, nastartovala a spojka jej nezaberala ( pedal nemal tlak ) + zasvietila jej kontrolka motora. Vypla motor, zamkla auto a prisla naspat. Ked som to isiel ja vyskusat tak zrazu ziadny problem. Ziadna kontrolka, spojka zaberala uplne bezproblemovo. Jedna sa o Superb 2 r.v.2012, 2.0TDI 125kw, najazdene 105000km. Stretol sa uz niekto s takouto zahadou? Dakujem za kazdy postrech. 

Editováno: , autor: Pawouk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozrel si, ci mas dost brzdovej kvapaliny v nadrzke?

Inak brzdovy pedal sa ti spraval ako?

Spojkovy a brzdovy zdielaju rovnaku dot4 kvapalinu, tak ak by bol problem so spojkovym, tak mas aj makky brzdovy pedal.

Ak brzdovy je ok, tak ma napada uz len hlavny spojkovy valec.

http://workshop-manuals.com/skoda/octavia-mk2/images/octavia-mk2-3966.png

Obrazok je z oktavky, ale umiestnenie valca je rovnake...

 

Editováno: , autor: r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

blbý je, že jsi nezažil oba stavy a ten "nestandardní" znáš jen z vyprávění. Onen "tlak" spojky je především tvořen pružinou na pedálu - co se tedy stalo? Spadl jí pedál na podlahu a už se nevrátil? "Spojka nezabírala" -  takže nešlo zařadit? Asi ti nezbude, než to dále pozorovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pedál nebol spadnutý len išiel priliš lahko ( "nebol tam záber ako inokedy" ). Rýchlosť jej zaradiť išla a dokonca mi tvrdi ( čo mi pride ako scifi), že zaradila spiatočku, puštala pomaly spojku a nakoniec ju uplne pustila a nič. auto stalo so zaradenou rychlostou naštartovane ... a + sa jej vysvietila kontrolka motora. a ako som pisal dalej, vypla motor, zamkla auto a išla naspat domov. ked som ja asi po max.10min prišiel k autu tak všetko v normale. žiadna kontrolka a spojka normalna... 

 

a teraz rozmýšľam, či to mam ist zaniesť do servisu alebo nie, kedže to teraz ide ok. ale zase sa obávam či sa to nemôže stať napr. na križovatke.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

samozrejme že nevedela aka kontrolka jej svieti, len na googli našla že aka a ukazala mi to ... taktiež som z toho mimo. ešte som zabudol povedať, že je tam namontovany tajny vipinač ktory odpaja riadiacu jednotku ... s tým to ale nema asi nič

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 let později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...