Přejít na obsah

Autobatéria (akumulátor) do FII a Roomstera


joskak

Doporučené příspěvky

HjM, aj záruka tam je 5 resp. 4 ročná, alebo to je len pokec z letáku? Asi, nie.

Ja osobne by som na tvojom mieste kúpil niekde mimo predraženého autorizovaného servisu normálnu baterku s trocha väčšou kapacitou akú si mal doteraz. Galvi tu písal, že bral nejakú 60 Ah Vartu. Som si istý, že bola lacnejšia, ako nejaký "originálny" akumulátor od ŠA.

Já nikde o víceleté záruce nic nenašel, je tam podle mě standardní dvouletá, ty čísla co se uváděly v propagačních materiálech ke škodováckým bateriím se týkaly životnosti. Konkrétně uváděli minimálně 5 let u originální a cca 4 roky u economy baterie.

 

Jinak nakonec jsem koupil tu originální, stála 1900 a nějaké drobné, ta economy byla něco přes 1600, takže si myslím, že to už není takový rozdíl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 4 týdny později...

Ahoj. Moje autobaterie asi pomalu dosluhuje a začínám se poohlížet po něčem novém. Vím, že to asi moc hrotím, ale proč se nepoptat na zkušenosti. Doteď jsem tam měl Vartu Blue Dynamic 44Ah. Nejsem si jist, jestli to byla původní od výroby. Ale asi ano. (dávaly se tydle výrobcem?). Otázka zní. Důvěřovat nadále vartě? Byl jsem spokojen. Nikde mě nenechala. Cena nové v tomdle typu +- 1250,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

všechno je to stejný - životnost 4 až 6 let, ale není problém ani osm let. Spíše záleží na stylu používání a hlavně kondici dobýjení v autě. V rodině se starám už o pět aut a vždy beru to, co je "nejblíž a nejlevnější", takže o víkendech zpravidla vítězí jakýsi noname z Bauhausu, ve všední dny Varta z Letňan, kterou tam mají za velmi podobné peníze. Myslím, že akumulátor je natolik primitivní a ve výrobě zajeté zařízení, že na tom není moc co zkazit ale ani vymyslet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, TraCker napsal:

Ahoj. Moje autobaterie asi pomalu dosluhuje a začínám se poohlížet po něčem novém. Vím, že to asi moc hrotím, ale proč se nepoptat na zkušenosti. Doteď jsem tam měl Vartu Blue Dynamic 44Ah. Nejsem si jist, jestli to byla původní od výroby. Ale asi ano. (dávaly se tydle výrobcem?). Otázka zní. Důvěřovat nadále vartě? Byl jsem spokojen. Nikde mě nenechala. Cena nové v tomdle typu +- 1250,-

Proč zakládáš nové téma, když už se tady autobaterie dávno řeší??? Sloučeno...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, nedávno sa mi viacmenej kvôli mojej blbosti podarilo vybiť baterku v aute. Našťastie podarilo sa auto cez kábel nakopnúť a batériu nabiť a od vtedy bez problémov fungujem, ale pre istotu by bolo dobré vedieť parametre batérie pre podobný prípad, hlavne ak by bolo potrebné si nejakú požičať, alebo kúpiť novú. Pamätám sa, že + pól na ľavej strane, ale bola vložená opačne, takže pólovanie by malo byť pravé. Druhý dôležitý parameter pre mňa je maximálna fyzická veľkosť. Podľa kapacity 60 Ah uvedenej vo výbave auta predpokladám, že by sa malo jednať o klasickú batériu o fyzickej veľkosti 242x175 mm (podľa toho čo so našiel vo eshopoch). Zaujíma ma, či by tam prípadne išlo vložiť a zapojiť batériu ešte väčšiu, tj. fyzicky väčšiu a tým pádom aj kapacitne. Skúšali ste to niekto? Lebo ak už budem musieť raz meniť batériu, tak tam samozrejme chcem kúpiž najväčšiu akú sa len bude dať zohnať a vložiť. V mojom prípade sa jedná o motor TSI (CBZB).

P.s.: Viem, vyskúšať to by bolo najjednoduchšie, ale na ulici sa mi nechce vyberať baterku, nechcem prísť ani o pamäť palubného počítača a tiež mám problém s nastavením automatickéko dojazdu okien na vodičových dverách, takže kým to naozaj nebude nutné, nechcem do toho vôbec zasahovať. :) 

MOD: Práve som si všimol, že je tu už jedno vlákno o batériách. Pritom som si prešiel všetkých 15 strán v tejto sekcií, ale nejak som to jednlo vlákno prehliadol. Asi by bolo dobré zlúčiť to. :mellow:

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak zrovna od tebe bych tohle nečekal. Jaká se ti tam vejde fyzicky si snad můžeš změřit a pokud tě postihla mánie - čím větší aku, tím lepší, můžeš si do kufru místo nákladu, nahomit aku třeba z tanku. Pokud nemáš v autě nic extra, tak ti stačí co máš z výroby. Já funguju z 62Ah bez sebemenšího problému.

Btw když chceš od moda upravit svůj post nebo téma, doporučil bych použít debilně nazvanou funkci Nahlásit příspěvek ;)

 

Editováno: , autor: šulda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Bez vybratia batérie nič nezmeriam, a vyberať ju nechcem/nemôžem z vyššie uvedených dôvodov.
  • Mánia ma nepostihla, ale ide práve o to, že v aute mám niečo extra, kvôli čomu by som v prípade nútenej výmeny aj obetoval nejaké eurá za batériu s väčšou kapacitou. A práve preto zisťujem, že aké sú možnosti ísť do väčšej kapacity bez takého blbého riešenia ako si navrhoval. Ale aj keby som nemal v aute žiaden ďalší spotrebič, je vždy dobré mať nejakú rezervu pre prípad tuhej zimy, častých štartov, alebo jednoducho pre prípad, že by som chcel zapnúť rádio, svetlá alebo iný spotrebič bez naštartovaného motora.
  • Zisťujem to dopredu aj preto, lebo ak raz baterka úplne kľakne, tak určite nebudem mať čas vypisovať na fóra a čakať na odpovede.
  • A nakoniec to môže byť užitočná informácia aj pre niekoho iného. 
Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@e1. Rozměry a parametry původní baterie jsou:  Varta VAO DE 280A 60Ah s rozměry 242x175x190 mm . Pokud teda máš v autě z výroby stejnou jak jsem měl já. Více o bateriich najdeš v mém vlákně tady někde to začíná ;) 

Dával jsem Vartu Blue Dynamic 60 Ah. V tomhle rozměru se tuším dělala ještě tehdy Varta Silver Dynamic, který měla o nějakou Ah více, ale nakonec jsem pořídil tu modrou...

 

Vetší rozměrově baterii tam nedáš z několika důvodů...

1) Nevejde se ti do toho obalu na baterie

2) Nebude ti pasovat ten plastový dekl na baterce s pojistkami

3) Místo kde se baterie upevňuje není nafukovací. Je tam drážka kde se baterie zachytí a šroubek na upevnění, větší tam nepřišroubuješ

Editováno: , autor: Galvi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podhrjan, môj príspevok pre teba možno nie je prínosom, ale aspoň nie je tak zbytočný ako ten tvoj.
Supermarine_Spitfire, meter mám, ale ja nepotrebujem vedieť aktuálnu veľkosť batérie (tú som si bez merania vydedukoval aj sám), ale to, či sa tam dá natlačiť väčšia batéria.
Galvi, ďakujem ti za tvoju odpoveď, jediná ktorá bola k veci. Hlavne tie body 2 a 3. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, e1. napsal:

ja nepotrebujem vedieť aktuálnu veľkosť batérie (tú som si bez merania vydedukoval aj sám), ale to, či sa tam dá natlačiť väčšia batéria.

To sme ale věděli podle prvního postu. Ten obal nejde změřit? Vzhledem k tomu že ti jde o větší, tak to nejde poznat podle jeho rozměrů? Co píše Galvi bych řekl že podle nějakýho délku jo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...