Přejít na obsah

Zadný stierač


MaBi1

Doporučené příspěvky

Dobry den,

viete mi niekto poradit cim by to mohlo byt, ze niekedy ked zapnem zadny stierac tak vobec nejde. Ked vyjdem z auta trocha s nim pohybem a postlacam zvykne to zrazu ist. Skusal som dat dolu krytku a dotiahnut, ale mam pocit, ze problem nie je v dotiahnuti ramena stieraca.

Dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám skoro opačný problém, ale nebudu na to zakládat nové vlákno. Mě občas stěrač jde, i když by neměl :) Zapnu zapalování, nastartuju a v zrcátku si všimnu, že to samo vzadu setřelo. Nemám zapnuté přední stěrače, nemám zařazenou zpátečku a tak nevím proč by to mělo vzadu jednou mávnout. Stane se to jenom občas. Nevíte někdo kde hledat problém. Na netu jsem nic rozumného nenašel a rozebírat se mi to zatím nechce, když se to stane jenom sem tam někdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Zdravím, mám podobný problém so zadným stieračom. Keď zatlačím páčku tak sa nič nedeje ale ostrekovač strieka. Rozobral som zadné dvere a zistil som, že na konektore ku motorčeku mám kábliky v tom poradí ako píšem, čierny, zeleno červený, zeleno biely, a hnedý,  ak prepojím navzájom zeleno bielý a hnedý tak stierač stiera stále aj v prípade, že páčka je vypnutá. 

Kde môže byť problém? Páčku a volant som ešte nerozoberal. Je možné že je problém s relé alebo niekde inde?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na zeleno/bílém by při zapnutém zadním stěrači měl být mínus. To znamená proti černému bys měl naměřit napětí 12V. Jestli to tak máš, tak je chyba v elektronice motorku stěrače.

Jestli tam mínus nemáš, tak může být chyba v páčce, ale když funguje ostřikovač, tak nejspíše ne.

Typuju to na přerušený káblik do zadních dveří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri zapnutom stierači mam zelenobiely oproti čiernému cca 4V a pri vypnutom 5,5V, a pri zapnutom stierači je tam mínus, ako zistím kde by mohol byť káblik prerušený, pravdepodobne iba ten zeleno/biely môže byť prerušený však. prerušenie asi iba v tých spojkách na dverách a na piatych dverách a možno aj od páčky?

Editováno: , autor: matkojajo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem, skusím sa na to pozrieť a dám vedieť ako som dopadol, či nájdem prerušenie, alebo nie, ak nie tak netuším ako vymením celý káblik :D a ako je potom možné ked prepojím hnedý so zeleno/bielym že stierač stiera ak by bol zeleno biely prelomený niekde?

Editováno: , autor: matkojajo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čaute, takže problém som našiel, káblik presnejšie zeleno biely roztrhnuty a dalšie zeleno červeny natrhnuty a čierny čo je asi hlavny privod zatial cely ale už oblankovany :), je nejaka možnosť dať tu spojku (gumu) pred stamať aby som to spravil? dosť ťažký prístup tam je

20170601_191849.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předpokládal jsem že to bude v tomto místě.

Asi bych svazek uvolnil v C-sloupku, abych ho mohl trochu povytáhnout nahoru. Možná oddělat tapacírunk. To samé ve dveřích. Káblík zapájet, přetáhnout smšťovačkou a celé to potom zafašovat k té hadičce ostřikovače. Když dráty nebudou tak volné, snad by se neměly lámat, ale ohýbat ve větším poloměru společně s hadičkou. A snad víc vydrží.

Editováno: , autor: jipol57
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
V 2/19/2017 na 21:31, atnarfus napsal:

Mám skoro opačný problém, ale nebudu na to zakládat nové vlákno. Mě občas stěrač jde, i když by neměl :) Zapnu zapalování, nastartuju a v zrcátku si všimnu, že to samo vzadu setřelo. Nemám zapnuté přední stěrače, nemám zařazenou zpátečku a tak nevím proč by to mělo vzadu jednou mávnout. Stane se to jenom občas. Nevíte někdo kde hledat problém. Na netu jsem nic rozumného nenašel a rozebírat se mi to zatím nechce, když se to stane jenom sem tam někdy.

 

Ahoj, v tvojom prípade možno bude problém v niečom úplne inom. Podobný problém mám totiž aj ja, ale s jedným veľkým rozdielom, ja už ani nenaštartujem.

Najprv som tento problém registroval v sobotu, keď som umýval auto wapkou a následne odparkoval bokom. Následne som sa pustil do leštenia okien. Stiahol som si všetky o pár centimetrov, aby som sa dostal aj k častiam ktoré sú pod rámom dverí. Následne som všetky okná nevytiahol. Tak som sa pokúsil naštartovať a rozbehol sa akurát zadný stierač, ale motor ani brnk, len cvaknutie. Následne som musel štartovať pomocou káblov. V sobotu sa problém zopakoval aj poobede, a následne som nenaštartoval ani dnes ráno. Nevylučujem ale ani nejaký problém s vodou, lebo v noci pršalo, aj keď to vyzerá skôr na odchádzajúcu batériu.
Musím ale dodať aj to, že moju baterku permanentne šťaví aj dvojkanálová palubná kamerka, ktorá pracuje stále. Tá mala doteraz nastavené automatické vypnutie pri poklese napätia na 11,6 V, následne som to zmenil na 11,7 V a dnes ráno som to upravil už na 11,8 V. Kamerku prevádzkujem už ale od februára, tak je mi záhadou prečo teraz začala baterka robiť problémy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobry den,

viete mi niekto poradit cim by to mohlo byt, ze niekedy ked zapnem zadny stierac tak vobec nejde. Ked vyjdem z auta trocha s nim pohybem a postlacam zvykne to zrazu ist. Skusal som dat dolu krytku a dotiahnut, ale mam pocit, ze problem nie je v dotiahnuti ramena stieraca.

Dakujem.

Já měl podobný problém, nešel sterac a otevírání kufru, měl jsem zlomené dráty v té gumove pruchodce co vede elektriku do dveří kufru. Nadstavil jsem je a pohoda.


Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Čaute chlapi,

 

nechcem zbytočne zakladať novú tému, tak by som rád pokračoval v tejto. K môjmu problému: od cca Novembra minulého roka sa mi niekedy stáva, že keď  začnem štartovať, ako náhle motor nabehne, tak mi jeden krát zotrie zadný stierač. Samozrejme nemám páčku v polohe aktivácie zadného, príp. predných stieračov. 

 

Čo by mohlo byť príčinou tohto náhodného zotretia zadného stierača?

 

Vopred ďakujem za pomoc.

 

Údaje o aute:

  • Fabia II, rok výroby: 2013
  • motor: 1,2 TSI, 63 kW, typ motora: CBZA, benzín
  • najazdené: cca 45000 km
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Ahojte. Presne mam ten problem, ze po zastartovani motora mi vzdy zotre zadny stierac 1x. Vdaka tomu mi tuto zimu otrhlo primrznute ramienko. Nemam dazdovy senzor, ani spiatocku zaradenu. Co to moze robit? Nema vyznam menit odtrhnute ramienko, kym nevyriesim to samocinne zapinanie zadneho stieraca.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přemýšleli jste o tom jestli k tomu,aby se ten stěrač samovolně rozběhl je skutečně nutné nastartovat motor,nebo jestli stačí jen zapnout zapalování?Stěrače obvykle zapínáte až když motor už běží.Může být nějaká závada v tom spínači s cyklovačem,že po sepnutí obvodu propojí nesprávné kontakty.To se rozběhne jen ten zadní stěrač,nebo společně s předními?Může to být dáno třeba opotřebením kontaktů .Nastartování jako takové by na to nemělo mít vliv.Nejspíše bude potřeba vyměnit ten spínač...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...