Jump to content
vpopelaa

Zadní nárazník Fabia II 2009

Recommended Posts

Zdravím, potřeboval bych poradit.

Nějaký *** do mě nacouval na parkovišti a ujel. Od tý doby má zadní nárazník na jednom místě popraskaný lak a je celý nárazník je zdeformovaný - spodní část dveří od kufru se dře o nárazník.

Jedná se o Fabii II 2009 combi s tažným zařížením. Chtěl bych se zeptat, všude v bazarech a vrakovištích nacházím jen verze bez okýnka pro tažné zařízení. Dal by se koupit nárazník bez okýnka a to okýnko doma vyřezat pomocí nějaké šablony? (jestli vůbec taková je).

Dál bych se chtěl zeptat, jestli je rozdíl mezi verzí nárazníku pro hatchback a kombi.

Nechci dávat auto nikam do servisu a platit ještě někoho za práci. Celý nárazník už sem měl sundaný kvůli nefunkčním couvacím senzorům, ale nevšiml jsem si, jaké přesně číslo dílu to je.

 

Díky za rady.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Len kombi tam pasuje. Skušaj zohnať vo farbe a to okienko si presne vymeraš  preneseš na novy a fixkou vyznačiš.  To vyrežeš takou modelarskou pilkou ale ked si na starom narazniku vyskušaš nožom tak uvidiš žo pojde aj tak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mám podobný problém, potřebuji vyměnit zadní nárazník, přesněji plastový kryt. Ale s parkovacími senzory a s tažným. Vše originál. Podle ETKY jsem se dočetl, že je to číslo dílu "5J6 807 421 L". To L na konci udává právě ty potřebné otvory.

Když to má přesné číslo dílu, dá se u Škodovky objednat tento díl? Že bych koupil komplet s dírami, nechal jen nalakovat a snadná výměna?

Překvapilo mně že v dílenské příručce jsou návody na dodatečné zhotovení otvorů. Jako by originál nebyl v nabídce a díry se vždycky musely dodělávat.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já jsem si v roce 2007 objednával na krátkou, novou Fabii II originál tažné, přímo při výrobě nového auta.  Prodejce mi tehdy řekl, že originál tažné (dle konfigurátoru) se na výrobní lince nedělá, ale vždy se domontovává až u prodejce, i s tím vyřezáváním otvoru do nárazníku. Měli na to speciální vyřezávací šablonu a byl jsem u toho osobně přítomen, když mi to dělali, je to jednoduché, ale musíš mít ten přípravek.  Jinak doma  ručně např. lupénkovou pilkou apod., ale to bude dost pracné. Takže podle mne náhradní díl zadního nárazníku s otvorem na tažné zařízení na Fabii II se asi nedodává. Ale nemám přístup do ETKY, takže jen uvažuji dle mých zkušeností.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já mám 5/2011, a určitě vím, že když ji přivezli k prodejci, tak už tažné namontované bylo.

Mám starou ETKU, tak dám ještě dotaz, jestli je v novější pořád uvedeno to číslo, co mám já ve staré. Ale stejně se zítra půjdu do Škodovky zeptat, jestli půjde objednat komplet s dírama a nalepenými držáčky. Nejlíp i v laku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

DušanV: Do roku 2010 před FL, tažné ještě nebylo zakomponované do výroby. Tehdy to byla dodělávka.

Já mám ŘJ tažného zařízení a taky elektrika je k tomu přizpůsobená. Je na to kód v servisní knížce a ve velkém TP je to zapsané už od výrobce. U tebe byl určitě dodatečný zápis.

 

Na jiném místě jsem se dověděl, že už ho s dírama přestali dodávat a tak se musí dodělat v normálním nárazníku. Díky.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...