Přejít na obsah

1.2 TSI vs. 1.0 TSI? A jeho životnost


vaci13

Doporučené příspěvky

V 3. 3. 2017 na 14:08, melonsvk napsal:

Ano, ale co ta zivotnost o ktoru v tejto teme ide? Ktory motor najazdi skor pol miliona km? Liter alebo dvojliter? ;)

 

Na co proboha půl milionu?

Já jsem 1.0 TSI 81 KW koupil, protože se mi lbí že tam ten výkon je. Jede to, je to tiché a spotřeba do 6 litrů. Trubo chlazené vodou. Není tam dvouhmoťák atd.

A koupil jsem to právě proto, že najedu ročně max 12 tisíc. Do práce to mám 3 zastáky tramvají a auto mám pro zábavu, víkendy a dovolené.

Mám v plánu to mít max 8 let a 100 tisíc km a pak to prodat na protiúčet škodě. Takže mně ani prodejnost TSI netrápí. Škoda na protiúčet to koupí hned a vždy.

 

A kdo najede s autem běžně 500 tisíc a i tak si koupí TSI benál, tak to je idiot :-D

Na nájezd více než 150 tisíc bych to asi nebral.  Výrobce udává že je to testované ne 250, ale víme jak to je.

 

 

 

Editováno: , autor: s-tony
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zivotnost dnesnich motoru uz davno neni o tom, jestli je to tří-, čtyř- nebo vicevalec.

Da se to sice pokladat za jakousi zakladni premisu, ale v dobe slozitych technickych reseni jsou mnohem kritictejsi jednotlive komponenty a jejich (pod)dimenzovani at uz z jakehokoliv duvodu, ktere dokazi v pripade spatne konstrukce znicit motor bez ohledu na to, kolik ma valcu nebo jakeho objemu je.

 

  • Pozitivní 4
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5 hours ago, Maverick said:

Zivotnost dnesnich motoru uz davno neni o tom, jestli je to tří-, čtyř- nebo vicevalec.

Da se to sice pokladat za jakousi zakladni premisu, ale v dobe slozitych technickych reseni jsou mnohem kritictejsi jednotlive komponenty a jejich (pod)dimenzovani at uz z jakehokoliv duvodu, ktere dokazi v pripade spatne konstrukce znicit motor bez ohledu na to, kolik ma valcu nebo jakeho objemu je.

 

Ako vzdy kvalifikovany a mudry nazor odbornika. Mam tusenie, ze pan Maverick v Cine pracuje pre Skodu ale to neprizna aj keby ho z koze drali.

Prajem pevne zdravie a vela hodnotnych prispevkov pre nas amaterov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Skus pozriet nejake videa na youtube kde je napriklad rozobrany motor po xy km ... Aspon orientacne to dava moznost vidiet pokial je na aute vsetko OK a teda nieje ziada zavada - vyrobna vada , aky stav motoru tam priblizne moze byt napr. na jednotkach TSI. 
Vsetko starne a opotrebovava sa , viac by som sa vsak bal o ine komponenty .... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...