Přejít na obsah

Dodací lhůta


Habi001

Doporučené příspěvky

Tak já jsem objednal KodiaQ 2.0 TSI automat - snad s úplně plnou výbavou (kromě třetí řady sedaček) a předplaceným servisem v květnu 2017 a termín dodání je konec května 2018 (20-22KT). Původně ve smlouvě byl předběžný termín dodání únor/březen 2018. Takže 1 celý rok! Chtěl jsem udělat změnu v konfiguraci (digitální panel) a bylo mi sděleno, že bych mohl skončit na konci výrobní řady. Dá se tato informace někde ověřit? Případně, kde teď končí řada?

 

Moje konfigurace: http://cc-cloud.skoda-auto.com/CarCard/102114208

(jen na doporučení jsem vyměnil barvu kůže v interiéru na tmavou, kvůli dětem)

Editováno: , autor: $ciroCCCQ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Habi001 > nechci a nebudu tady “srážet” tvůj přehled o dění ve Škoda Auto, ale opravdu myslíš vážně, co jsi zde napsal?

 

Stačí se zajít zeptat do autosalonu a vesměs nemají problém to říci, jak to zhruba funguje. Tady na fóru se vyskytuje pár příkladů tzv. skokanů v pořadníku, tak je mně pak celkem záhadou, jak jsou ty pravidly “rovná”, nebo spíše pokřivená?

 

Navíc v dnešní době a stejná pravidla. To je vcelku úsměvné a urážejíci vůči fyzickým osobám.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 39 minutami, Habi001 napsal:

Podmínky a termíny dodání má každý dealer stejný!

Pokud měl dealer vyprodaný příděl vozů, tak se posouvá termín doručené vozu.

 

Pokud vím, tak má každá země kvóty a to samé dealer. Poku má kvótu vyčerpanou, tak identické auto bude dodáno jindy než u prodejce, který má volno. Nebo to tak už není?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 @bojler vždyť píšu, že pokud má dealer vyprodáno, tak tak mu Škodovka vyrobí auto později

 

 

 @LukášCBR ano myslím to vážně.

                         Ty ,,skokani,, jak píšeš co se tady chlubí, to jim vážně všem věříš? Ano občas jde zařídit rychlejší vyrobení vozu, ale spíš je to náhoda.

                         Většinou, když má někdo vyrobené auto, tak je to tím, že se to povedlo ve výrobě. Není to zásluha prodejce, tím samozřejmě nechci schazovat jejich důležitost.

 

 @brabo negativ jsem ti dal jen je proto, že tvoje tvrzení je mimo to co píšeš. Pokud tě to urazilo, tak to se omlouvám, ale myslím, že tady jsou dospělí lidé a něco snesou.

Editováno: , autor: Habi001
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám objednáno 30.1.2018, podle smlouvy předpokládaný termín dodání 22.06.2018 (2.0 TSI 4x4 AP - Style, s digi panelem). Byl jsem u dealerů v různých místech ČR a termín dodání vždy stejný. Tvrdili, že žádné limity ani priority nemají, prostě zadají objednávku do rezervačního systému a vypadne jim počet týdnů. Někteří potvrdili, že přesto si velmi výjimečně jednotliví zákazníci s „kontakty“ individuálně vybojovali termín výrazně kratší, ale to jde mimo dealery....

Editováno: , autor: stepanlu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera mi ze Škodovky odpověděli:

Dobrý den, momentálně je objednání digitálního přístrojového pabelu pozastaveno ze strany Škodovky, takže se do Vašeho vozu dodělat nedá. A i kdyby to bylo možné, tak by se dodání posunulo dost znatelně (listopad 2018).

@stepanlu chtěl jsem na ten panel počkat (1,2 měsíce bych obětoval...) váš termín dodání je o měsíc dál než můj a mezi objednávkami rozdíl 8 měsíců. Tzn. že se během roku zkrátila výroba o 7 měsíců? Pak nechápu odpověď ze škodovky... posunul bych se asi na konec řady a ta je těď 8 měsíců, tzn. že se zase během dvou měsíců dodací lhůta prodloužila o 3 měsíce......,  tomu nerozumím...

 

Tak si nakonec objednám L&K (bude se dát objednat od 27. týdne 2018) a za rok ho budu mít a prodám toho původního :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 2. 2018 na 19:28, P44 napsal:

Škoda Kodiaq 1.4 TSI DSG Style + další výbava (virtuální pedál, paket comfort, tažné zařízení atd...) látkové sedačky, barva hnědá amber (zvláštní lakovani). Objednáno 8.12. 2017, při objednání předběžný termín dodání cca 9-10 měsíců... dnes jsem se ptal prodejce a ten říkal, že předběžný termín je 21-23 týden 2018, ale že na to nemám spoléhat...

 

Zdá se mi to docela dlouho, když Škoda teď uvádí, že dodací doba Kodiaqů se zkracuje...

 

Máte někdo jiné zkušenosti?

 

 

 

Tak dnes mi prodejce oznámil, že auto předběžně zařadily do výroby na 24 týden 2018, takže zatím celkem v termínu. Tak snad se to už neposune...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, $ciroCCCQ napsal:

Včera mi ze Škodovky odpověděli:

Dobrý den, momentálně je objednání digitálního přístrojového pabelu pozastaveno ze strany Škodovky, takže se do Vašeho vozu dodělat nedá. A i kdyby to bylo možné, tak by se dodání posunulo dost znatelně (listopad 2018).

@stepanlu chtěl jsem na ten panel počkat (1,2 měsíce bych obětoval...) váš termín dodání je o měsíc dál než můj a mezi objednávkami rozdíl 8 měsíců. Tzn. že se během roku zkrátila výroba o 7 měsíců? Pak nechápu odpověď ze škodovky... posunul bych se asi na konec řady a ta je těď 8 měsíců, tzn. že se zase během dvou měsíců dodací lhůta prodloužila o 3 měsíce......,  tomu nerozumím...

 

Tak si nakonec objednám L&K (bude se dát objednat od 27. týdne 2018) a za rok ho budu mít a prodám toho původního :D

Zavolal jsem dealerovi: vše, co bylo napsáno výše o dodávkách digitálního panelu, potvrdil. Pokud už mám panel v konfiguraci, nic se (doufá) nemění. Podle údajů v systému to vypadá na zkrácení původního termínu na polovinu května. Ale auto není stále překlopeno do stavu (říkal do "déčka"), kdy je definitivně potvrzena dispozice všech komponent a auto je potvrzeno výroby. Mám si zavolat tak za dva týdny. Váš původně velmi dlouhý termín mohlo prý způsobit panoramatické střešní okno, v určitém období 2017 s ním byl problém. Ale stejně je takový rozdíl v termínech dodání divný...

Editováno: , autor: stepanlu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Existuje nějaká jiná možnost kromě dotazu na dealera, jak zjistit, v jakém stavu je moje objednávka? Zkusil jsem "Zákaznickou linku Škodovky" a tam by se mi podívali a řekli, ale vidí jen na objednávky udělané přímo u nich. Dealerské prý nemá k dispozici. Jde o to, že nechci volat na prodejnu a ptát se každý týden, ale na druhou stranu je pro mně termín dodání dost důležitá informace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych o jednom důvodu věděl, shodou okolností řeším to stejné u menšího z obou škodováckých SUV. Důvod je ten, že podstatnou část financí na vůz mám fixovanou na spořících účtech s nějakou výpovědní lhůtou a každý měsíc, který peníze zůstávají ležet tam, kde jsou, hraje významnou roli z hlediska úročení. Je tedy rozdíl, jestli peníze vypovím v únoru anebo květnu. O to víc, když mi dnes dealer na dotaz termínu odpověděl, že jsem se posunul z 06/2018 na 01/2019, což docela nechápu :blink: Na dotaz proč nedokázal odpovědět a slíbil mi se zeptat přímo u výrobce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto stojí víc, úročení mám mnohem vyšši a vypovědní lhůta tam zkrátka je, ale jak píšeš, nebudeme slovíčkařit a není to ani podstatné pro toto téma. Jen jsem poukazoval na jeden z možných důvodů, pro který je rozhodující znát alespoň v rozmezí 1 měsíce dodání auta, natož když tam lítá půlrok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve smlouvě mám termín 15. 6. 2018. Kdybych neslyšel a nečetl o poměrně značných rozdílech a posunech v dodání, nic bych neřešil a čekal. Teď jsem ale docela nervózní, slíbil jsem svoje stávající auto kamarádovi a on s ním počítá na dovolenou, já zase počítám s novým kvůli tažnému atd. Co je mi platná možnost odstoupit od smlouvy, když se ŠA zpozdí o víc než 30 dní? To mám jít do fronty na jiné auto? A sankce  je nastavena jen pro zákazníka, když neodebere auto do 15 dnů (10% z ceny vozu). Za nedodání ze strany výrobce nic. Nemají nad sebou žádný bič, tedy kromě peněz. Ale to je při tolika objednávkách asi trápit nebude.    

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

ty termíny jsou šílené...  Kolega si objednával Kodiaqa 02/2017  (140Kw, full vybava ) ještě nemá ani potvrzený výrobní termín... Předběžně ho měl mít konec listopadu/prosinec...  Já objednaval na konci Května, dodání mělo být v Dubnu a dodán byl v Listopadu...

 

a pak si vyberte..

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A neměnil ten kolega něco v původním zadání? To byl byl důvod. Ale jestli ne, tak to je fakt hrozné. Já jsem chvíli chtěl doplnit odvětrání sedadel a dealer mě od toho zrazoval, že bych se dostal zase na konec řady, byť se ani nezačalo auto ani vyrábět, resp. není přiděleno. A mj. dnes jsem zkusil volat na prodejce VW ohledně dodání Tiguanu Allspace a řekl mi, že se aktuálně pohybují v horizontu 6-8 měsíců. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Písal som si na FB s jedným chlapíkom, čo si v týchto dňoch objednal Kodiaqa, údajne už s 1.5 TSI motorom. Podľa neho už na predajniach nie je možné objednať auto s 1.4 TSI. V komfigurátore by táto zmena mala byť od apríla... Do výroby by tieto autá (1.5 TSI) mali ísť po celozávodnej dovolenke v lete, ale len 2-kolky, 4x4 sa začnú robiť až niekedy na konci roka... Máte niekto takúto skúsenosť? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...