Přejít na obsah

Dodací lhůta


Habi001

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...
  • o 5 týdny později...

Nevite prosim nekdo jak dlouho trva preprava auta z vyroby k dealerovi? Nebo jestli aktualne nejsou nejake problemy? Auto mam vyrobene 27.5, ale dealer ho jeste nema 5.6. (Slavkov). Jinak objednavano bylo 10.12. 2018 :( Uz tak se to cele opozdilo a nechapu co tam trva tak dlouho. Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do čekací doby vstupuje hodně faktorů, hlavně je to taky o kvotach prodejce, pak motorizace, výbava, různé restikce ŠA apod.....My objednávali prvního kodiaqa 5.9.2018 a 30.11.2018 vyroben a 5.12.2018 jsme přebírali , byl to 1,5tsi. Nyní jsme druhého brali 6.5.2019 objednán a do 30.6.2019 dodán - také 1,5tsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám objednáno od 13. 3. 2019 (11. KT) KODIAQ Style 2,0 TDI 140 kW 7-stup. automat. 4x4, Paket Style Plus, panoramatická střecha,....... Plánované dodání přelom července a srpna (31. KT). Tak jsem zvědavý, kdy dorazí, to čekání už je dlouhé. A ještě jsem celkem zvědavý jestli to na konec bude MR2019 nebo MR2020.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to vypada, ze jsem vylozene smolar kdyz jsem objednaval 10.12 2018 a je 7.6.2019 a porad ho nemam. No pocitam ze s 2.0 TDI 110kw je asi nejvetsi cekacka. Nebo jestli to trvalo dlouho protoze tam mam tazne. No tajne doufam, ze snad aspon pristi tyden uz ho dovezou a probehne predani. Uz bych ho chtel taky pouzivat.

 

Kdybych byval vedel, ze ta cekacka bude tak dlouha a na 2.0 TSI se ceka jenom cca 2 mesice, tak bych to jeste zmenil, ale co uz. (kdyz jsem objednaval v prosinci tak 2.0TSI objednavat neslo)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Loni taky vyráběli jak šílení a kolik tisíc vozů stálo kolem boleslavi a čekalo na homologaci. Výroba se nemůže zastavit. Od září 2019 zase platí nová norma na emise, takže se znova testuje asi. Ale tvuj případ nechápu na co se čeká. Pokud je auto vyrobené nyní, tak dle aktuálních norem na emise ty škodovka má. Někde se něco seklo,  snad to rychle vyřeší a ty bude mít auto doma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, modlos napsal:

Tak to vypada, ze jsem vylozene smolar kdyz jsem objednaval 10.12 2018 a je 7.6.2019 a porad ho nemam. No pocitam ze s 2.0 TDI 110kw je asi nejvetsi cekacka. Nebo jestli to trvalo dlouho protoze tam mam tazne. No tajne doufam, ze snad aspon pristi tyden uz ho dovezou a probehne predani. Uz bych ho chtel taky pouzivat.

 

Kdybych byval vedel, ze ta cekacka bude tak dlouha a na 2.0 TSI se ceka jenom cca 2 mesice, tak bych to jeste zmenil, ale co uz. (kdyz jsem objednaval v prosinci tak 2.0TSI objednavat neslo)

Já objednával začátkem února 2019, auto dodáno koncem dubna 2019. Je to 110 kW TDI, 4x4, DSG, tažné také. Více najdeš zde:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za informace. No jsem z toho dost nestastnej, protoze kdyz jsem volal svemu dealerovi, tak absolutne nevedel kdy by auto mohlo byt a veta muze byt za tyden nebo .... (mozna pozdeji, respektive sam vubec netusim), je pro me aktualne tragicka.

Kdyz jsem rikal jestli muze zavolat do skodovky a pozjistovat to, tak me akorat rekl, ze oni vi v cem je problem ze se resi velky TP a musi se cekat, to je za me odpoved jako blazen. Priznam se, ze uz jsem se ptal za jakych podminek bych mohl i vypovedet smlouvu, aktualne jsem na to financne lepe a klidne bycdh misto kodiaqu vybral i neco jineho.

 

Tak uvidim, ale rad bych uz mel kodiaqa doma, pouzival ho a mel to cele uzavrene.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@modlos jsou tu i tací, co na auto čekali skoro rok. A není třeba chodit daleko, třeba já :worthy Jednalo se sice o Karoq, ale jelikož se to co popisuješ až nápadně podobá tomu, čím jsem prošel já, tak zde proto reaguju. Když si projdeš téma "Dodací lhůta" ve vlákně pro Karoq, tak se tam dočteš víc.

 

Když to shrnu - motorizace stejná, jako tvoje, tedy 2.0 TDI 110 kW, u mě tedy varianta 4x4 DSG (stejně jako ve tvém případě ani já v době objednání nemohl zvolit 2.0 TSI). Objednal jsem začátkem ledna 2018, auto přebíral v polovině prosince 2018 (to jsem hodně zkrátil, protože mezitím se mi termín asi 10x prodloužil). Den před převzetím mi volal prodejce, že ze ŠA přišlo nařízení, že auto mi nesmějí předat. Na dotaz co se děje jsem dostal takovou vyhýbavou odpověď, něco ve smyslu, že nesedí nějaké hodnoty dle WLTP. Tečka.

 

Po tom všem co mě v průběhu čekání čekalo jsem vypěnil opravdu natolik, že jsem se rozjel k prodejci a sdělil mu, že ruším objednávku a ať to vyřídí těm, co mu nařídili mi auto nepředat. Jelikož mě chápal a dost mi vycházel vstříc ve všech ohledech (za což mu patří můj velký dík), chvíli si na saloně se mnou povídal a až jsem trochu vychladnul, tak že prý zavoláme do ŠA společně. Spojil se s dotyčným člověkem, řekl mu, že před ním stojí zákazník, který skoro rok čeká na auto a teď když si pro něj přišel a my mu ho nemíme předat, chce zrušit objednávku, tak co má jako prodejce teď dělat. No mluvili spolu asi půl hodiny a výsledkem bylo, že by mi auto tedy "vyjímečně" předali ale s podmínkou, že se mu možná bude muset změnit velký TP a pokud by se tak stalo, že bych souhlasil s jeho výměnou. S tím jsem neměl problém, odsouhlasil a následný den auto skutečně převzal, V pozadí toho všeho stály hodnoty měření dle WLTP.

 

Je to asi měsíc nazad, kdy jsem dostal ze ŠA doporučený dopis, kde mi s omluvou sdělují, že při vydávání velkého TP k mému autu došlo k chybnému záznamu údajů o emisích dle WLTP a že mi přílohou dopisu přikládají originál certifikátu s novými hodnotami a že tento tvoří nedilnou součást stávajícího velkého TP a údaje uvedené v něm jsou již plně v souladu s výsledky měření emisí dle WLTP a odpovídají evropským směrnicím atd. Pro mě z toho závěr, že to takto "obešli" bez nutnoti velký TP měnit.

 

Takže suma sumárum, celé WLTP a soudruhy v EU nám byl čert dlužen a stejně jako ty kdybych byl býval tušil, že si na auto počkám rok, byl bych se možná ještě rozhodnul jinak.

 

Ach jo, myslel jsem, že už se k tomu nebudu nikdy vracet, a zase mi stoupl tlak z toho, jak se mi to celé znovu vybavilo :ph34r:

Editováno: , autor: BirK
Korektura
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 6. 2019 na 6:15, Michal B. napsal:

Jelikož je od poloviny července MR2020, tak tam zřejmně spadneš?

Dobry den, ja som objednaval Kodiaq Live Plus (vychadza zp Style + naviac vybava) 1.5 TSI dsg takisto 6.5. 2019 a termin mam 25KT.

Mate manual alebo dsg? Ake je auto, motor? Obavam sa stale, no este to mozem zmenit v pondelok. Ale jazdit budem 99,9% iba v meste, takze asi ani vyssi objem ani diesel ni je zbytocny. 

Len k tej dodacej lehote, jak to, ze mate tak rychly termin a ja mam viac ako 6 mesiacov. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja objednal 6.5 a vyroba pristi tyden tj.24kt 2019. mam style a neco navic. manual. motor 1,5tsi. jo vam rekli ze za 25kt budete mit? ofiko se 22tydnu se ceka na motor 1,5tsi. proc tak rychle,nevim, puvodne rikali 3 mesice. za druhe,na prvniho vraceneho kodiaqa jsem cekal 3mesice, tedka to asi nekdo potlacil.

Editováno: , autor: Michal B.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...