Přejít na obsah

Dodací lhůta


Habi001

Doporučené příspěvky

Tak nakoniec moj Kodiaq RS vela nemeskal, objednany na konci juna 2021, povodne slubili dodanie november 2021 a auto prislo k dealerovi pred Vianocami. Tak to stihli pod 6 mesiacov. Z povodnej objednavky mi zial vyhodili Side Assist, co ma dost mrzi, ale nedalo sa vraj s tym nic robit. Side assist je jeden z mala asistentov, co funguje dobre a je uzitocny :) 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 7. 1. 2022 na 17:28, sidzej napsal:

Tak nakoniec moj Kodiaq RS vela nemeskal, objednany na konci juna 2021, povodne slubili dodanie november 2021 a auto prislo k dealerovi pred Vianocami. Tak to stihli pod 6 mesiacov. Z povodnej objednavky mi zial vyhodili Side Assist, co ma dost mrzi, ale nedalo sa vraj s tym nic robit. Side assist je jeden z mala asistentov, co funguje dobre a je uzitocny :) 

 

Nechápu. Objednávku jste měl i se Side assist, tak ho tam snad chci ne? Nebo při úvěru (který Vám vypočítají) taky jen tak řeknete, "hovno, nebudu platit tolik"???

Auto si nechte a mi ho dodejte kompletně tak, jak jsem si ho objednal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak minimálně by prodejce měl poskytnout slevu za chybějící položku výbavy ... ale už vidím někoho, kdož čeká půl roku na embéčko, že řekne sorry jako, to si nechte a bude čekat další rok na jiné. Protože ale auta nejsou a nějakou dobu nebudou, prodejce by neměl problém embéčko prodat novému zájemci jako skladovku a to za cenu vyšší, než za kterou objednával původní zákazník. A protože co šlo objednat v příplatkové výbavě ještě v létě, už nejde, takže stejně smolík pacholík. A ono za chvíli ani nepomůže utéci ke konkurenci, protože osekávat čipově náročná výbava (různé 360 st. kamery, hlídání mrtvého úhlu, asistent vyparkování atp.) se bude i u ostatních výrobců, někdo začal ještě dříve než koncern, někdo se přidá později ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak auto bez Side Assistu bych snad tyjo odřekl. To už není canton nebo 360° kamera... To mrzí, ale člověk to přežije. Side assist, který je jednou z věcí, proč vůbec kupuji tak drahé auto bych teda asi nepřekousl... Mám objednanou O4RS, poslední info mám, že je zaplánováno na 40KT/22 a normálně jsem jak na trní, co tam všechno nebude... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

16 hours ago, klakson23 said:

Jenomže čipy jsou, jen automobilky nejsou ochotné přejít na novější, modernější. 

Doteď používaly automobilky nějakou architekturu pro stavění aut a just-in-time dodávky dílů. A všechno nádherně fungovalo. A najednou do toho vlítl Covid a zasáhl celý svět a přístup automobilek se začal hroutit. Můžeme jim to vyčítat? Jasně. Udělali bychom to na jejich místě jinak? Nejspíš ne. Globální pandemie se v historii lidstva stala jen párkrát. Je to extrémně výjimečný stav. Téměř žádná firma by nejspíš neinvestovala peníze do toho, aby svůj perfektně fungující process přebudovala na něco co může přežít kdejakou extrémně výjimečnou událost co se možná stane, ale spíš nestane. 

 

Myslím si, že oni by si moc přáli lusknutím prstu změnit to jak dělají auta a nebýt v současném průšvihu. Nicméně to se nestane přes noc. A asi se to stane, jen to chce čas.

 

No a nebo se úplně mílím a oni se na to vykašlou, překlepou těch pár krizových let, postaví si vlastní továrny na čipy a pojedou si dál stejnou písničku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

To je asi hodně individuální záležitost, nejlepší je se jít zeptat. Prodejce mi začátkem roku říkal obecnou dobu cca 12 měsíců, ale měl nějaké kusy nastrkané ve frontě, tak jsem si svůj nakonfiguroval a objednal 31.3. a včera se měl vyrábět. Za nějakých 10-14 dní bude dodání. Celkem to budou cca 3 měsíce, ale standardní doba dodání to není. Mám to TSI 140 kW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...