Přejít na obsah

Chcípnutí motoru 1.4TSI G-Tec po nastartování


kamiquickie

Doporučené příspěvky

Dobrý den, 

mám Octavii III Combi 1.4 TSI G-Tec zakoupená před 2 měsíci, najeto 2.000 km.

Za posledních 1.000 km se mi stalo asi 8 krát, že auto nastartuji, uvolním brzdu, chci přidat plyn a v tom okamžiku motor chcípne. Na displeji se zobrazí informace "Nastartujte motor ručně". Jednou se to stalo dokonce dvakrát za sebou a podařilo se mi odjet až na 3. pokus. Ještě bych dodal že nešlo o startování zcela studeného motoru, motor byl vždy ještě trochu zahřátý předchozí jízdou (typicky např. přijedu k obchodu, zaparkuji, po 30 minutách se vrátím a motor nastartuje a chcípne...) 

 

Chci se zeptat, jestli nemáte někdo podobnou zkušenost a případně tip, čím by to mohlo být? Samozřejmě je auto v záruce, takže to budu řešit reklamací, ale podobná zkušenost by mi určitě pomohla... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

V servise mi při telefonické konzultaci sdělili, že takové chování může být způsobeno např. méně kvalitním benzinem... Zkusil jsem proto "vyjet" benzinovou nádrž, natankoval jsem u jiné čerpací stanice a od té doby se problém naštěstí neopakoval. Kdyby to znovu nastalo, budu to řešit servisem (doufám,že to nebude třeba...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak čerpací stanicí to nebylo... Nějakou dobu se problém nevyskytl, myslel jsem že už bude klid, ale tento týden se problém zopakoval 2x, a benzin jsem mezitím natankoval na jiné čerpací stanici... :-/ Vidím to na servis...

Editováno: , autor: kamiquickie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...
V ‎18‎.‎5‎.‎2017 na 12:09, kamiquickie napsal:

Aktualizace 18.5.2017: Autorizovaný servis bohužel závadu nenašel, v paměti řídící jednotky žádná informace o chybě nebyla nalezena a během pobytu auta v servise se závada nevyskytla. Nesetkali jste se prosím někdo s podobným problémem? 

 

Napiš mně svůj kontakt na email kovv@seznam.cz . Taky se mně to už několikrát stalo. Řešení (spíše vysvětlení) nejde dát přes diskuzi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Zdravim. Mam asi dost podobný problem. Mam Octavii3 r.v.2017 1,4TSI 81KW G-tec v automatu a od zacatku mam problem se startem. Po 2-3 vterinach zacnou litat otacky, zarachoti v motoru a chcipne. Dela to dokud neproslapnu trosku plyn. Behem jizdy se nic nedeje. Jak jste to prosim vyresil? Diky moc za info. Petr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • o 4 roky později...

Zdravím Vás, stejný problém, na CNG to chcípa, když je motor zahřátý, vypnu jej a pak nastartuju, chcipne to. Ale zaregistroval jsem to jen ted v letních dnech. Prosím, čím to je? A druhá věc, proč motor cuka, když je studený na benzin!!???? Máte pro to vysvětlení??? Diky moc chlapi, pokud tedy téma není mrtvé.. jako přímo hlavní. 😕

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...