Přejít na obsah

Brzdove kotuce a platnicky SIII vymena


peterup

Doporučené příspěvky

Já měl ATE.Měnil jsem je minulý týden také k vůli hluku a dával jsem Textar.Dáváme těm,co chtějí něco dobrého Textary,protože za poslední dva roky co je dáváme nikdy žádný problém.Poslední dobou mám už averzi třebas na Brembo.Ono co by člověk chtěl po Brembu když se řadí mezi nejlevnější.

Jinak u dodavatelů mám u Textarů poznámku-orig.díl :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Já jsem konečně dotlačil servis k výměně zadních kotoučů a destiček, stihnul jsem to před zimním provozem, pak by řekli, že to je způsobeno přirozenou korozí. 2x jsem reklamoval, potřetí jsem byl nekompromisní a výměna (na 14tis.km). Teď konečně mám dobrý posit z auta i při brždění. Nenechte se odradit!! Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Takze pridávam aj ja páni problém zo zadnými kotúčmi. Foto po 16000 km po prvej zime ( keď som menil gumy nebolo nič ) Auto ešte nemá rok. Už to riešim z importom nakoľko servis povedal že to neuznajú ako reklamáciu respektivne  garanciu. Uvidíme. 

FA7128DD-5D3B-4B21-B716-29B6912EC388.jpeg

0CD37753-E44D-4470-8391-F362B798D0CB.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Brzdí to v pohode zatiaľ nehučí. Jedine čo pociťujem že keď rano naštartujetem tak prvých nejakých 50 - 100 metrov alebo prvé brzdenie  je počuť a cítiť že platničky ako keby boli trosku prichytenie na kotúčoch možno je to v tlaku v brzdovej sústave potom v pohode . (Kotúče  na 2oktavke som mal v takomto stave po 100litroch) Na dotyk cítit ryhy na kotúčoch. Fotené bolo ľavé zadné koleso. Pravé zadné koleso nie je až take aj keď tiež sú ryhy vid. foto. 16 000 je fakt malo. Predné v poho. Známy servisak  mi povedal že tam dávajú z výroby shit alebo tvrdé platne a mäkké kotúče 

D023ADDF-B6EC-4EA6-9D65-42DB95D906B4.jpeg

Editováno: , autor: wagrant
Dodatok
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To áno ....zatiaľ to  poznáš len v prevádzke  keďže mam ťažšiu nohu tak sem tam klesnem nahla zo 150 na 80 a pod a zatiaľ to drží. Uvidíme ako sa vyjadri Import. Dám vedieť aj keď si myslím že nič nedostanem za skúšku nič nedám. Neviem či by potom pomohlo napísať do bolky  čo za  humus dávajú do “vlajkovej lode” Mam servis Basic zdarma ale brzdy v tom nie sú :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oblozenie sa pri vlhkom pocasi a stani/hlavne tom dlhsom/ nalepuje na brzdovy kotuc a to sposobuje jeho postupnu degradaciu.Rano som to zazil uz aj u mojho,noveho auta.Ten zvuk pri brzdeni po tom je fakt hrozny,kym sa to zosucha.Kazdopadne aj tu spominane asi nie idealne naladenie brzdneho ucinku,kedy brzdi hlane predok,prilis,resp ten zadok k tomu nieje idealne naladeny.

Bohuzial touto chybou trpi celokoncernovo viac typov aut.Mozno aj vyrobca brzdovych systemov pre koncern,firma Lucas,tiez nema nieco uplne vporiadku,co sa materialu pri vyrobe tyka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, wagrant napsal:

To áno ....zatiaľ to  poznáš len v prevádzke  keďže mam ťažšiu nohu tak sem tam klesnem nahla zo 150 na 80 a pod a zatiaľ to drží. Uvidíme ako sa vyjadri Import. Dám vedieť aj keď si myslím že nič nedostanem za skúšku nič nedám. Neviem či by potom pomohlo napísať do bolky  čo za  humus dávajú do “vlajkovej lode” Mam servis Basic zdarma ale brzdy v tom nie sú :)

Teba hlavne pri tej reklamacii pochvalia za tie cervene brzdy?,aj ked samozrejme viem,ze to na to nema absolutne vplyv,ale samozrejme sa toho urco chytia a hodia to na to.Ved vyskusaj,uvidis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Áno máš pravdu to bolo to prvé čo mi bolo povedané z to neprejde lebo som si natrel strmene. Že na to majú nejaké TPI ale ako som povedal. Vyskúšam a keď nie  zošlaham ich koľko sa bude dať a potom tam dám textar. Ide o to že 16000 je úbohé číslo. Všetko sa už robí na kvantitu. A k príspevku vyššie že tie ryhy robia tie platničky ktoré sa moc rozohreju spomínané vyššie od kolegu čo tu dával článok v pdf formáte prečo sa tak deje. Myslím že škodovka chybu neprizná lebo by to bolo na jasnú zvolávačku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...