Přejít na obsah

Brzdove kotuce a platnicky SIII vymena


peterup

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Vsimol som si jednu zaujimavu vec.....

Pri dlhsom stani,kedy auto stoji bez pohybu a pohnuti sa s autom,su zadne platnicky dost vyrazne prilepene ku kotucomZostavaju na nich skorodovane,otlacene miesta,take trojuholnicky.Ten zvuk potom pri naslednom brzdeni je katastrofa,hlucne,az divne.Hlavne sa to stava vtedy,ked sa auto umyje doma v domacich podmienkach a zostane tam vlhkost a je pouzity bud autohold,alebo zatiahnuta elektronicka rucna brzda.Auto den dva stoji a ten trh pri rozbehu,alebo cuvani je hrozny.

Osobne teda pri dlhsom stani doma autohol a rucnu nepouzivam a po umyti auta tlakovou vodou a naslednom vysuseni sa vzdy idem kusok previest,aby sa brzdy zbavili tej prebytocnej vody.

Co si vsimam posledny tyzden,vypada,ze sa tam uz vobec nelepia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hned tesne po umyti,alebo dlhsom stani s mokrymi kotucmi je vidiet,ako chytia "lisku".Jasne,logicke,to par zabrzdeniami dokazes dat dole,ale to nalepenie platnicky na kotuc,to je problem,sposobuje jeho koroziu a predcasne zvukove prejavi,az uplne predcasne znicenie.Budem to testovat pri tom dlhsom stani,ako sa to bude spravat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přitom když v té garáži zaparkuji, tak desky na kotoučích nesedí. Lehce autem pohnu. Tak nevím, jestli si během nějaké doby ty brzdy "sednou".... Což ale nechápu, proč by se dělo. Divný. A ty zvuky jsou fakt děsný. Jak kdyby člověk jel ve starý plechovce :-(

Editováno: , autor: Martin Bednář
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Patrik - reklamuj to čím skôr , prípadne pridaj aj hluky pri brzdení ... Celé tie zadné brzdy sú katastrofa a niekoľko druhov platničiek , len z hlavy ma napadá 3Q0698451C 3Q0698451D 5G0698451 5Q0698451P

 

TIE 5G0 majú byť ako servisné riešenie ale či to funguje ukáže až čas ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A hlavne tie brzdy dajte meniť niekomu kto to aj vie , mám tu jedno pekné zánovné SIII kde si povolili odvzdušňovák a nasilu vtlačili piestik bez otvorenia motorčekov ... Výsledok viz foto , podotýkam že táto sranda - motorček + strmeň stojí cez 700€ s DPH ale zase sa ušetrilo na výmene 

IMG_20190306_145132.jpg

IMG_20190306_145125.jpg

IMG_20190306_145115.jpg

IMG_20190306_145108.jpg

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 3. 2019 na 11:58, suri. napsal:

Patrik - reklamuj to čím skôr , prípadne pridaj aj hluky pri brzdení ... Celé tie zadné brzdy sú katastrofa a niekoľko druhov platničiek , len z hlavy ma napadá 3Q0698451C 3Q0698451D 5G0698451 5Q0698451P

 

TIE 5G0 majú byť ako servisné riešenie ale či to funguje ukáže až čas ...

Nemam zatial co reklamovat.Zatial sa to vzdy po par intenzivnych brzdeniach zrovnalo a ako nepouzivam pri dlhsom stani autohold..nieje problem.

A iba tak pomimo,ze v koncerne s tym ma rovnaky problem aj brat Arteon...toto su 15 mesacne brzdy..najazd 14900km a katastrofa,ako tie zadne brzdy vypadaju...

20190308_165935.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to nie je problém len koncernu ale väčšiny značiek , neviem z čoho tie kotúče vyrábajú ale je to katastrofa ako to hrdzavie a trasie ... keď sme po 20 rokoch vyberali z humna Škoda 120 tak nebol takýto problém ako keď ja odstavím auto nebodaj mokré na dlhšie ako dve hodiny ... na superbe som menil brzdy lebo sa už nedali vybrzdiť od hrdze a mali 90% "masa" a nové čo nemajú najazdené nič už hrdzavejú a trasú kus tiež , a to auto stojí v studenej garáži ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kedysi som sa kolegovi smial, keď po 50 tisícoch musel meniť komplet zadné brzdy na 307ke.

Ja žiaľ nedávno s S3 tiež zadné už po 30. V tomto SA, resp. koncern ide od 9 k 5.

A to ešte aj na RSe mi brzdy z výroby vydržali 90 tisíc a predné kotúče som menil pri 140 tisic... No tie, čo mi tam potom dali sa zvlnili a išli na výmenu po 30tich.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...