Přejít na obsah

Brzdove kotuce a platnicky SIII vymena


peterup

Doporučené příspěvky

  

On 4/29/2021 at 7:26 PM, LiveBomb said:

Pěkný. Na tolik mě vyjde celé auto buď s vrtanymi kotouči nebo keramickými deskami.

Je to tak. Bohužel nám s bandičkou skončil nájem na dílně a novou klubovnu jsme v okolí Brna ještě nesehnali, jinak bych si to taky udělal sám. Nebudu to dělat ale v centru města na ulici. Potřeboval jsem aji nahodit nový gumy a udělat geo, tak jsem to vzal všechno najednou v autorizaku za 18k. Nějakej regular servis by to měl tak za půlku, ale všichni měli volnej termín až půlka května a dál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj, chystám se na výměnu kompletu disků a destiček na obou nápravách. Co byste doporučili, S3 1.8 tsi,132 kw (po výměně brzd nechám chipnout).  Mám to jako daily car, žádné blbnutí na okruhu s tím nechystám, ale občas tomu dám napít a o prudší brždění není nouze. Ty originály mě moc nepřesvědčili, nedávno jsem musel prudčeji brzdit za 210 a brzdil jsem i očima. Měl jsem v merku EBC s destičkama redstuff, ale problém je, že dodací lhůty jsou momentálně 2-3 měsíce a nechce se mi čekat tak dlouho. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahojte, tak mi uz pipli brzdy. Servisak vravel, ze mam menit predok aj zadok, cize dosky, kotuce a neviem co k tomu.

 

Superb 3 140KW 4x4 L&K, najazd 104xxx km.

 

Cena v servise (nie skoda) s pracou je:

710€ TRW

830€ brembo

890€ ATE

 

Nie je to prehnana cena? Za original v skoda servise si pytaju 700€ s pracou.

Dost ludi vravi, ze TRW su ok.

Vase rady?

 

Dakujem

 

 

 

 

 

Editováno: , autor: skdh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ze mas sportline nema nic spolecnyho s velikosti kotoucu. To je podle motoru. Jinak nevim jaky mrdani je se zadnima brzadama, hlavne pro servis ? Normalne pres diagnostiku odbrzdis a rucku a pak uz to je stejny. Pak kdyz mas vse slozeno tak das nastaveni rucky a je hotovo 😀

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Pod Octavií je téma brzdy trochu mrtvé, tak snad nebude vadit, když to hodím sem. Jde o stejné velikosti kotoučů.

Už měsíc mě auto upozorňuje na brzdy, tak je čas na výměnu. Jsou nutný kotouče i destičky. Mám 312mm, tak přemýšlím jestli nevyměnit i brzdiče a plechy a dát tam 340mm. Bude ten rozdíl opravdu znatelný aby se to vyplatilo za těch 7500 co stojí RS brzdiče a plechy?

Jen teda v případě 340mm bych vzhledem k ceně nešel do originálu, protože ostatní výrobci jsou +- za podobnou cenu 312 vs 340.

Ale to hlavní, jakou máte kombinaci kotoučů a destiček? Osobně mám vyzkoušeno:

- origo destičky a origo kotouče

- origo destičky a Brembo Max kotouče (ale věčně špinavý kola)

- Textar epad destičky a Zimmermann Sport kotouče

 

Jak je to s keramickýma destičkama a kotoučema s drážkou nebo vrtanýma? U Textar epad se píše, že na takové kotouče nejsou vhodné. Důvod? Měl jsem to na předchozím autě 2 roky bez problému než šlo do světa.

 

Asi bych vybíral mezi originálem oboje, Brembo Max nebo Xtra (pokud půjdu do 340mm, tak tam jen Xtra, protože Max se dle webu výrobce nedělá) + destičky Xtra, Zimermann Sport Coat Z nebo Black Z + nevím jaké destičky. Rozhodně nechci aby mi to pískalo. Na Ate PowerDisc + Ate ceramic jsem zase neslyšel nic moc dobrého. No prostě nevím jakou kombinaci zvolit.

Editováno: , autor: rarach89
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám dobrú skúsenosť s klasickými ATE. Mám ich už nejakých 80tkm a ešte podľa mňa nejakých 30tkm dajú aj kotúče aj doštičky. 

Bol som s nimi dva krát na okruhu. Polovica km sú rýchlejšie presuny po dialniciach, čiže aj niekedy prudšie brzdenie a v pohode všetko zvládajú. 

 

Ja osobne som pozeral po EBC značke alebo odlahčené kotúče čo sa dávajú na golf GTI clubsport.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Autorizák: Cena brzd zakoupená u nás vychází na 13 000,- včetně DPH + práce. 🤣 Už běžim.

 

Zkoumám to týden a nikde nemůžu najít keramický Textar epad. Na jejich webu je informace o jejich existenci, sám jsem je kupoval před cca třema rokama na 312mm, ale teď jsem je nikde pro 312 nebo 340 kotouč nenašel. Ate ceramic se mi zdají zase nějak předražené. V obou případech (Textar epad a Ate ceramic) se píše o nevhodnosti použití pro vrtaný nebo drážkovaný kotouče, má to tak někdo?

 

Tak se musím rozhodnout (na vše sleva ještě 3%):

1.

kotouče https://www.mroauto.cz/cs/katalog/detail-zbozi/brzdovy-kotouc-brembo-xtra-line/brembo/09-9772-1x/448314 nebo https://www.mroauto.cz/cs/katalog/detail-zbozi/brzdovy-kotouc-brembo-max-line/brembo/09-9772-75/150731

destičky https://www.mroauto.cz/cs/katalog/detail-zbozi/sada-brzdovych-desticek-kotoucova-brzda-brembo-xtra-line/brembo/p85126x/1478613

 

2.

kotouče https://www.mroauto.cz/cs/katalog/detail-zbozi/brzdovy-kotouc-sport-coat-z/zimmermann/100-3300-52/1102945

destičky https://www.mroauto.cz/cs/katalog/detail-zbozi/sada-brzdovych-desticek-kotoucova-brzda-rd-z/zimmermann/25683-900-2/12018890 jde o nějaký lepší Zimmermann destičky rd:z.

 

3.

Červený bezplaketkový brzdiče z RS + plechy za 7500 a:

kotouče https://www.mroauto.cz/cs/katalog/detail-zbozi/brzdovy-kotouc-brembo-xtra-line/brembo/09-c306-1x/8325965

destičky https://www.mroauto.cz/cs/katalog/detail-zbozi/sada-brzdovych-desticek-kotoucova-brzda-brembo-xtra-line/brembo/p85144x/7040434

Brembo Max se 340mm nedělaj. Zimmermann zase nedělá ty lepší rd:z destičky pro 340mm kotouče.

EBC jsou drahý a do normálního provozu mi to přijde zbytečný, stejně tak club sport. Originál je zase dražší a rezne.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 17. 2. 2019 na 21:01, wagrant napsal:

Takze pridávam aj ja páni problém zo zadnými kotúčmi. Foto po 16000 km po prvej zime ( keď som menil gumy nebolo nič ) Auto ešte nemá rok. Už to riešim z importom nakoľko servis povedal že to neuznajú ako reklamáciu respektivne  garanciu. Uvidíme. 

FA7128DD-5D3B-4B21-B716-29B6912EC388.jpeg

0CD37753-E44D-4470-8391-F362B798D0CB.jpeg

Takze nakoniec som zadné dojazdil kov na kov a vydržali cca 76k a dnes som tam dal (resp mechanik) zimmermann kotúče a dosky textar podľa odporúčania tuna a snáď to bude lepšie . Pripájam ešte foto ako vyzerajú zadné po 76k . Predné sú ešte OK

09D17E9B-EF9F-4072-98E5-82316596EF97.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já na předek (312mm) nasadil Brembo Xtra line kotouče i destičky (4000 komplet za nákupku v LKQ :kol-147:), vypadá to dobře a pokud nebude nějaký problém, tak to časem hodím i na zadek. Určitě to jako originál hnít nebude a zase to bude za nákupku (272mm) hádám komplet kolem 2400. Přehození v Drivelab za 1200. Předek tak za 5200, kdybych použil originál tak 8. Autorizák chtěl jen za materiál na předek 13 tisíc, takže s prací hádám 15. :kol-98: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak prispejem aj ja. 40 tisíc km auto má 3 roky. Predné OK, zadné KO. Keďže som sa rozhodol pre EBC slotted kotúče tak som vymenil všetky 4 aby to nevyzeralo divne.

Tie zadné boli naozaj po smrti, extrémny pitting a hlučnosť pri brzdení. Na EBC ma nahovoril dobrý kamarát, ktorý ich má tiež a je spokojný. Avšak nemá ich na Supe tak neviem ako sa zachovajú vzadu. V popise majú uvedené vyššiu prímes uhlíka tak snáď to bude lepšie ako origo. 

 

EDIT: Plánujem ich sledovať a pravidelne fotiť, či už pri zábehu a aj po. Hlavne som zvedavý ako zvládnu zimu. Keď budem mať nejaké lepšie poznatky tak sem hodím koláž s komentom. 

 

Zopár Foto pred a po výmene. 

 

20210827_230659.thumb.jpg.abdb6d3a4346d81f96edbe5e5db37428.jpg

 

20210827_230802.thumb.jpg.8f4412b60253f9cea5fe6af562768fd5.jpg

Editováno: , autor: Romiiken
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsme zvedav, jak budes s greenstuff spokojeny :)

 

chtel bych se zeptat, jestli nekdo nevite, zda servisu ve skodovce nabidne ten jejich software jako dil na vymenu i nejake alternativy? 

ne jen jeden originalni dil. chtel jsem s cup brzdy (to jsem si rikal, zeby mohli snest), ale pry mi je nedaji. daji mi na auto jen to, co jim system nabidne dle VIN. 

 

je to sluzebak, takze sam to delat nebudu (to bych dal stejne neco jinaho)

servis uplne menit nechci. max. bych zkusil jejich jinou pobocku (OV misto OPA) ...

 

(v subaru mi na prani i objednavali sady brzd (kotouce, desky) z anglie - kdyz u nas ty spravne kombinace EBC nebyly :( )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...