Přejít na obsah

Brzdove kotuce a platnicky SIII vymena


peterup

Doporučené příspěvky

29 strán nestačilo?

5G0698451 alebo 5G0698451A dosky sú jediné riešenie dozadu aby to nerobilo ryhy do kotúča. 

Kotúče dozadu originál. 

Predok originál komplet. 

Zbytočne skúšať čínske poľské a neviem aké shity, potom sa to skruti po pár km a meníš to zasa a nadavas. 

Predok vydrží 100tisic zadok trochu menej lebo zhnije tak max 3 roky. 

Sam mam 5G0698451 a kotúče sú ako sklo. 

Podotýkam, že polroka dozadu neboli tie s indexom A a cena bola 220eur za sadu (píše na nich Clubsport). 

Jasne, ze po zime začnú hnit ale ryhy nie sú žiadne. 

Najhoršie na tom je to, že VW koncern dáva aj naďalej obyčajne dosky dozadu ktoré robia ryhy, nové autá na predajni s par km ich majú.. 

 

 

 

 

Editováno: , autor: dfga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budem sa opakovat,origo som vymenil za ATE zadok kotuce aj platnicky,cenovo Ok,nic nehrdzavie,vykon lepsi ako origo.Co je velakrat podstatne a to ma na hrdzavenie daleko vacsi vplyv je lahky chod strmenov.Vacsinou ked je kotuc hrdzavy,je hrdzavy z vonkajsej strany,zvnutra je leskly,kvoli tomu ze tam pritlaca piestik.Dobra rada teda znie,dbat pri udrzbe aj na spravne rozpohybovanie strmena vo vodítkach aby neviazli vodiace tycky ani platnicky.Takto predidete vacsine problemov s hrdzavenim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím všetkých chytrakov nech tu napíšu, že všetky brzdy, ktoré sa robia v Číne a v Poľsku balia do krabíc sú lepšie ako originál. 

Ani jedna značka nie je lepšia ako originál. 

Nič nevydrží toľko ako originál. 

ATE som odpísal po pár jazdách po diaľnici. 

Mal som aj power disc to bolo lepšie ale zhnité po roku na kašu. 

TRW piska ako srac. 

Textar bol ešte ako tak ok ale ja odmietam už robiť zo seba kokota pre 30eur na aute za 44tisic eur. 

Dajte si tam co chcete ale keď budete po roku tie ate skrutene alebo zhnité meniť spomeniete si na mňa. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Netreba hned sudit,kedze original ako ich ty nazyvas vyraba casto delphi,trw,ate a podobne,cize to co vlastne odmietas je vlastne to iste akurat bez krabice VW/Skoda.Viem co vravim,to mi ver.Tieto diely pre automobilky sa robia na kvanta a nakupuju sa podla kvot.je mozne ze urcity mesiac ide do prvovyroby Delphi,dalsi mesiac TRW,neskor ATE.

Schvalne si pozri od koho mas napriklad strmene.Predpokladam ze ATE ktore teraz tak vrelo zavrhujes.

Dovod ,preco kupujem ATE je ten ze viem ze dostanem vzdy ATE.Ak kupis origo,raz je to TRW neskor ine a pod,cize jediny kto nevie uplne presne je ten co kupuje originaly.

To iste su rozvody.Skus si kupit sadu a pozri si od koho budu jednotlive komppnenty,garantujem Ti ze budes prekvapeny.

  • Pozitivní 3
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

10900 materiál a 3600 práce. Komplet brzdy budou na autě v pondělí ráno za celkových 14500. Na třech autech jsem vyměnil rezavej hnijící originál za Brembo nebo Zimmermann a vždycky jsem byl spokojenej. Uvidíme jak to bude teď, přidám fotku třeba za rok.

IMG_20220825_213936.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zimmerman ma slusnu kvalitu, po skusenostiach s predchadzajucim autom, kde original tiez zhnil za cca 4 roky mozem potvrdit, ze Zimmerman (disky+kotuce) na zadku vyzera stale velmi dobre (rok ubehol od vymeny, pricom Ceed viac parkuje ako jazdi), zatial co predne Bremba (tiez rok stare) uz tak dobre nevyzeraju. Povodne som chcel len Zimmerman, ale zial predne brzdy vtedy neboli dostupne od nich. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5G0698451A  su ale snad dosky,nie kotuce,ci?Kotuc samotny od Skodovky z fabriky je vporiadku,znici ho iba ta nepodarena,fabricka,brzdova platnicka,ale tu modifikovanu 5G0698451A mam na aute uz tusim 2 roky vymenene na reklamacku v zaruke a stale su vpohode.Samozrejme,ak dlhsie stojim a nejazdim a zabudnem zatiahnutu rucnu,prve km je problem,nastastie sa to da obrzdit dole ten bordel.

Editováno: , autor: Patrik1971
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 8. 2022 na 17:45, Patrik1971 napsal:

5G0698451A  su ale snad dosky,nie kotuce,ci?Kotuc samotny od Skodovky z fabriky je vporiadku,znici ho iba ta nepodarena,fabricka,brzdova platnicka,ale tu modifikovanu 5G0698451A mam na aute uz tusim 2 roky vymenene na reklamacku v zaruke a stale su vpohode.Samozrejme,ak dlhsie stojim a nejazdim a zabudnem zatiahnutu rucnu,prve km je problem,nastastie sa to da obrzdit dole ten bordel.

jj sorry mas pravdu... jsou to desky ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
před 58 minutami, dfga napsal:

Tak hlavne to bude vidno ze si ich menil ci? 

Das originál? 

Lebo všetko ostatné zhnije do roka a bude to aj okom vidno, že to nie je origo. 

Ano origos, nic jineho bych tam ted nedal…ikdyz je mi jasne, ze se da zjistit, ze tam jsou jine (podle data vyroby). Jde mi ale hlavne o to, jestli to jsou schopni zjistit z te RJ… 
No neco jsem precetl zde na foru a nekteri kolegove psali, ze zkouseli brzdy uspesne reklamovat, tak to asi taky zkusim😉 Najeto 50 tis. km, 2 roky stare auto…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, p2p napsal:

reklamace brzd max do 20 tkm...

To je nejaky vnitrni predpis Skodovky? Je mi jasne, ze to je spotrebni zbozi a nikdy by me v minulosti brzdy reklamovat nenapadlo, ale to, v jakem stavu jsou brzdy na aute za 1,3 mega v 50 tis. km, to by jeden brecel🤔 Rikam si, ze o tom moc dobre vedi a proto tu par skodovkaru sdilelo informaci, ze se jim podarilo reklamovat. V pondeli jdu na servis, tak je zkusim 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, Malawi napsal:

Ahoj, jeden dotaz ohledne zaruky- kdyz si vymenim zadni brzdy sam, provedu nastaveni pres obd eleven, je tento krok zapsan nekde v RJ? Jde mi o to, aby mi kvuli tomu nepadla prodlouzena zaruka, kdyz by na to v ŠA prisli…predem diky

Nejsem sice odborník, ale myslím, že v nějaké historii kódování to určitě dohledatelné je. Nikdo to ale niky hledat nebude a o záruku určitě nepřijdeš. To by museli prokázat přímou souvislost s tvým zásahem do ŘJ s reklamovanou vadou. Odblokování EPB je běžný servisní úkon, který na záruku nemůže mít vliv.

 

S reklamací brzd na 2 roky starém autě a při najetí 50t km podle mě nemůžeš uspět. 

Editováno: , autor: dafro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice mimo téma, ale s těma reklamacema je to jak co a jak kde. Teď jsem dal Supa do autorizáku na reklamaci asi pěti věcí. Auto tam prej bude minimálně 3 týdny, ale maj na to přece 30 dní. Sice to i s komunikací se Škodovkou zvládnou udělat za 3 dny, ale proč.... Náhradní auto nic. Únik chladící kapaliny a kaluž pod autem je prostě vodní pumpa a budou měnit. Ale třeba na vrzání tapecu obou předních dveří u madla jak jsou tlačítka oken a vrzání středového tunelu u držáku nápojů byla reakce - to takhle vržou všechny Superby a Kodiaqy, to je normální. Tak říkám že to normální není u auta za 1,3 mega a ať to koukaj rozebrat a podlepit. Reakce servisu byla, že se na to koukne garanční technik a že se uvidí jestli se s tím budou zabývat, ale asi ne.

 

Brzdy po 50tkm určitě nikdo řešit nebude. Ono se jim to nebude chtít v některých servisech řešit ani při méně km. Já dal na auto komplet Brembo Xtra za poloviční cenu oproti originálu. Kotouče jsou nastříkaný, takže určitě hnít nebudou. Mám je nějakou dobu i na O3 a jsou jako nový. A pokud to vydrží polovinu toho co originál jak tu někdo říkal, tak mi to vzhledem k ceně neva. Navíc při mém nájezdu je to na 5 let a to už to auto mít nebudu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...