Jump to content
Nojmik

Columbus - Telefon - příchozí SMS

Recommended Posts

Zdravím,

mám problém s tím, že když při připojím telefon přes bluetooth k radiu, tak hovory přijímám, kontakty vidím, vše je super, kromě toho, že když přijde nová SMS, tak jak je telefon bez signálu a přejímá to vše Columbus, tak SMS se ukážou na MAXDOITu, ale když ji chci otevřít nebo přečíst ... zobrazí se že nelze. V telefonu se po po odpojení od auta už SMS nezobrazí, jako kdyby nic nepřišlo. Tím pádem jsem přišel o SMS a nemám tušení že někdo psal, a když vím, že přišla SMS, tak stejnak už se nedozvím co bylo obsahem.

 

Máte někdo podobný problém a je nějaké řešení? 

 

Díky

Share this post


Link to post
Share on other sites

 No nejsem zadnej odbornik, ale pokud pouzuvas pristup vzdale sim tak to funguje auto jakobtelefon a veskere veci jako vypis hovoru a sms atd jsou ulozene v aute tedy v hf. Pokud mas statou jednotku hf tak ti to jinak nepujde. Jako me. Ale pokud muzes v telefonu vypnout pristup k sim a bude ti to fungovat... tak to pak bude jako klasicke hf.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ano, přesně jak píše kolega výše. 

V režimu rSAP (řežim vzdálené SIM) ti přijde SMS jen do HF auta. Proč se ale nezobrazí - nebo nejde přečíst na Maxidotu je záhadou (že by HF jednotka byla nekompatibilní?).

Já mám na Maxidotu ještě volbu kopírování zprávy na SIM. Pak si tedy zprávy (po vystoupení z auta) mohu na mobilu přečíst. V mobilu si musím nastavit i zobrazování zpráv uložených na SIM (defaultně totiž nejsou v os Android vidět).

 

Popř. pokud to jednotka - HF v autě podporuje, tak se připojovat v klasickém HF režimu telefonu (bez režimu vzdálené SIM), pak ti budou chodit SMS zprávy jen do mobilu a na Maxidotu se nic nezobrazí - tedy ani upozornění o nové SMS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj ja som to mal....pomohlo vymazať na maxidote už predošlé smsky...
Vlastne som tam mal plnú pamäť.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahoj Všem, mám BT jednotku označení 3C8-035-730-C a bohuzel mi take nejdou SMS. Ani zadna zminka v nastaveni v Maxidotu, ze by byla o SMS, nic... Umi tato jednotka vubec SMS nebo ne? :-) Díky

Share this post


Link to post
Share on other sites
V 22. 2. 2017 na 9:43, m.a.x.i.m.u.s napsal:

Včera mi volal kontakt u kterého mám uloženy 3 čísla a nezobrazilo se mi jméno. Může být problém v těch 3 číslech u kontaktu? 

V tom by být problém neměl. Nezobrazí to, pokud je naopak stejné číslo u dvou kontaktů. ( Neví, které vybrat ). V režimu RSAP může být i problém v tom, že nemusí zkopírovat ( a tím i rozpoznat ) kompletní jmenný seznam. Ten totiž může být na sim kartě, na sim kartě i v telefonu, jen v telefonu nebo dokonce v telefonu pod různými účty. Záleží na typu telefonu a přenosu RSAP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemám od toho čísla moc hovorů a už mi do auta od té doby nevolal. Jinak jsem se s tím u nikoho jiného nesetkal.

RSAP nepoužívám, protože mi nevyhovuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...