Přejít na obsah

Kontrolka praskle zarovky


Dejvis26

Doporučené příspěvky

Já přemýšlím jestli by to vůbec svítilo ty xenony, ale asi jo..... kdyby to nebylo nakódovaný.. no servis... záleží jaký tam máš vztahy.....

Nicméně určitě bude ekonomičtější oslovit někoho zde na fóru kdo má kabel (třeba já) a ten ti to vyčte za pár peněz......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Nevite nekdo cim to muze byt kdys dojdu do auta odemknu a sviti kontrolka vadne zarovky. Nastartuju na maxidotu se ukaze vadny levy predni ukazatel. Tak dam blinkr do leva..ale vsechny zarovky blikaji jak maji..a kontrolka po chvilce zhasne.mel sem predni svetlo uz dvakrat venku ale kontakty se zdaji byt ok i zarovka.Je jeste zajimave ze venkovni blinkry blikaji normalne ale na budikach sipka blika rychleji jakoby by byla jedna zarovka vypalena i relatko tak jde slyset jak cvaka rychleji..ale po chvilce cca 2-3s to blika normalne a ta kontrolka spatne zarovky zhasne a nedela to pokazde..nesetkal jses stim nekdo? Diky

Editováno: , autor: konros
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, diagnostika jasně chvíli hlásí vadnou žárovku:

Jednak maxidot, kontrolka, signalizační relé (u FL nic nespíná, to dělá elektronika, proto venku blinkr bliká normálně).

Jenže je to asi parametry na hraně tolerance, takže po chvíli chybová hláška zmizí.

Buď to mohou být kontaky, ale jsi zkoušel,

nebo žárovka (parametry mimo toleranci, nižší příkon, nebo jiný typ s menším příkonem,

nebo elektronika, spínání a vyhodnocování je na desce BCM.

Takže zkus žárovku a jinak to možná bude vadná deska BCM, po výměně se musí nakódovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Případně bych zkusil pár žárovek od jiného výrobce, třeba nějaká bude mít o fous větší spotřebu.

Pokud jsem nestřelil vedle a jiný kus nepomůže, ještě bych někam paralelně schoval třeba 5W žárovku pro "oblbnutí" BCM.

Je to podobné jako při zapojení LED s nízkou spotřebou proti žárovkám...

Určitě by to vyšlo levněji. Cenu BCM neznám, odhaduji aspoň 3 tisíce ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

nerieš velké problémy ,bol som na školení čo robí škodovka ,a tam povedaly že to bude robiť každá jednotka BCM. Jednoduché riešenie stačí zájsť do servisu a tam ti jednotku prispôsobia -nadimenzujú ,lebo chyba sa týka odporu v jednotke je to práca na 1 minutu preflešujú ti ju zmenia v nôm hodnotu odporu .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Zdravim Vas ,

chcel by som Vas poziadat o pomoc pri rieseni nasledovneho problemu. Na mojej OII r.v.2008 mi z nicoho nic zacala svietit kontrolka chybnych ziaroviek. Jedna v zadnych svtelach bola naozaj zla. Vymenil som ju , ale kontrolka zostala svietit. Vymenil som ju za inu a problem som neodstranil , skusil som premerat ohmicky vsetky ziarovky a vsetko OK , vymenil som xenonove vybojky (obcas blikli tak som si myslel , ze je to ono) a ziadny uspech , kontrolka si svieti dalej , vymenil som vsetky ziarovky v zadnych svetlometoch , skontroloval vsetky ziarovky v aute.. Uz neviem co viac urobit...

Dakujem za pomoc

Robo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nie :(

To je strasne duchaplne urobene :kol-24: Soudruzi nekde udelali chybu.

Na ktorú r*ť to tam teda je? Hlavne keď tá kontrolka svieti nezmyselne? Mal som predtým staršie BMW kde to bez problemov vypísalo kód ktorý som si pozrel v manuále a vedel som ktorá to je. To je mi auto. To si mám k autu ako kúpiť aj diagnostiku?

Editováno: , autor: Roberto1969
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někdy se stane, že kontrolka zůstane svítit i po výměně žárovky, pomůže potom odpojení autobaterie asi na 30 sekund. Jinak zkontroluj jestli Ti opravdu všechno svítí a jestli jsi při výměně žárovky použil správnou wattáž žárovky, protože kontrola prasklé žárovky funguje na principu protékajícího proudu (Jiné zatížení = jiný průtok proudu).

Když nepomůže nic, tak potom ta diagnostika - ta ti přiblíží aspoň jestli se jedná o LP, PP, LZ nebo PZ světlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...