Přejít na obsah

Výměna pantů dveří Roomster


jprochazka19

Doporučené příspěvky

Čaute,

chtěl bych poprosit o radu. Potřebujeme vyměnit oba panty dveří, obě půlky. Byl jsem lehce zaskočený tím, že někdo chytrý dal na část pantu, který je u karoserie, šrouby i zevnitř. Dole je přístup po oddělání krytu. Mimochodem jak se sundává ta klička, co slouží k otevření kapoty. No a hlavně, jaký je přístup zevnitř, k hornímu pantu?

Prosím o navedení :-) Případně nemáte někdo v .pdf Jak na to? Fabia II?

 

Děkuju moc za pomoc

Editováno: , autor: jprochazka19
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U dolního pantu je půlka s těma vložkama přidělaná na dveřích. Takže dva torxy 45 a je to. Druhá část s čepem na karoserii je jeden torx zvenku a druhý zevnitř po oddělání plastového prahu. Horní pant je obráceně, takže část s vložkama na karoserii. Jinak nejdřív vysadit dveře...To znamená rozpojit elektriku, oba panty...tuším 13tka šestihran...a odpojit ten aretační nesmysl, to je tisicihran, snad XZN, nevím velikost.

 

 

Co ale nevím já pořád, je jak se dostat k hornímu pantu zevnitř!??

 

Editováno: , autor: jprochazka19
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Take mam tento problem vložka pantu se dolni rozpadla tu sem vymenil za novou a horni se rozlozila,při navěšovani dveři zitra na tom budu pokračovat,take by mne zajimalo jestli jde horni pant vytahnout bez demontaze palubky

Editováno: , autor: Premik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 4 měsíce později...

U tohohle dolního ti stačí vyměnit jenom ta část na dveřích, ale celkem dobře se dá dostat i k druhé půlce. I kvůli následnému seřízení k němu asi budeš muset. Stejně ho koupíš komplet. Mně při sundávání dveří povolil i horní a tam už to není taková sranda. Je obráceně.

A doporučuji ani neuvažovat o neodpojení kabeláže :D to byl pěkně blbý nápad :D

Editováno: , autor: jprochazka19
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Co myslíte, reklamovat nebo přetřít lakovou tužkou? Týká se to spodních závěsů obou předních dveří. Auto má něco přes 3 roky, kromě 12leté záruky na neprorezavění mám ještě 5letou záruku na auto.

Já myslím, že bych s uplatněním reklamace neměl problém, ale moc se mi nechce, aby sundavali dveře. Na minulým autě jsem pak musel řešit jejich křivé usazení.

IMG_1555.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No podle mě to u Rooma/FII rezne z toho důvodu, že na spodku dveří není gumové těsnění. Pak se na těch pantech usazuje posypová sůl a prach a při otevírání/zavírání dveří ten bordel  prodře lak. To je moje teorie, jak se to mohlo stát. Protože na OII, která měla na spodku dveří těsnění, mi to ani po 5 letech nerezlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...