Přejít na obsah

ŠKODA Octavia III - výmena volantu za multifunkčný


pilsner73

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 rok později...
  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Zdravím, mám Octaviu III z roku 2014 s DSG a multifunkciou. Chcel by som volant vymeniť za volant s pádlami. Konkrétne tento:
https://www.obautodily.cz/triramenny-kozeny-volant-skoda-seriznuty-s-multifunkci-razeni-dsg-original-seda-alcantara-10353cz2598/
Neviem ale či to bude kompatibilné, konkrétne či budú pádla fungovať a nebude to vyhadzovať nejaké chyby.

Pýtal som sa na to v servise a tí mi povedali, že tento volant je určený pre vozidlá vyrobené po 22 KT 2015. Všimol som si iba jedno talčítko, ktoré má iný obrázok. Všetko vypadá rovnako.

Je mi jasné, že v servise majú napísané až po 2015, tak mi rovno povedia že to neodporúčajú.

Aké s tým máte skúsenosti? Myslíte, že by to bolo funkčné?

Ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zdravím pánové , mám OIII r.v.2014 elegance (bixenony atd.) . Je tam tříramenný volant bez multifunkce , ale chtěl bych tam dát volant s mf  , jelikož jsem ho měl v rapidu . Pokud bych si sehnal volant , je zde někdo , kdo by to zvládl přehodit , případně dokodovat atd. prostě aby to fungovalo ? (zkoušel jsem psat ferda25 , ale nejdou mu posílat zprávy) Moc děkuji .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Zdravím všechny,

rád bych se zeptal na "drobnost".

Jak se budou chovat tlačítka MF pro listování v menu maxidotu, který nemám? Mám firemní absolutní holinu - obyč. palubák, bez tempomatu, xenonů a ostatních srandiček (MR 2017).

Jestli jsem správně pochopil z výše uvedeného (Krason, rolbař), tak MF lze dodělat i do tohoto sociálního případu.

Sehnal jsem dobře tříramínko i s MF a rád bych to oživil i za cenu dalších nákladů (gateway, kabeláž, práce...)

Jde mně o to, abych se vyhnul nějakým chybovým hláškám.

Díky!

Editováno: , autor: Alfredson
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Zdravím pánové,

mám dotaz. Mam octavii 3 (2014) Ambition s tempomatem. Chtěl bych dodělat MF.

Pochopil jsem že by mělo stačit dokoupit:
 

Tlačítka- 5E0919719A

Kabel - 5E0971584A

Gateway - 5Q0907530AC

a pak nakódovat.

Ale nevím jak se bude chovat multifunkce na tomto displeji (MFA) .Telefon tam určitě neuvidím.

Půjde na rádiu kromě přepínání rádia a volume i volba kontaktu a přijimání hovorů?

A nenašel jsem zda je možné tento display MFA vyměnit za MAXI DOT , nebo se musí měnit celé budíky, abych viděl kontakty atd na maxidotu?

Děkuji za rady

 

mujvolant.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Snažil jsem se hledat, ale nebyl jsem moc úspěšnej.

Mám O3 L&K s DSG před FL 4/2016. Mám MF tříramínko a chtěl bych dát zkosenej volant 5E0419091 BT CXA viz foto. Má jiný tlačítka, ty bych vyhodil a použil svoje ze současnýho volantu. Jsou nějaké rozdíly v před FL a FL nebo ve volantech pro jednotlivé modely aut? Přesněji půjde vyměnit volant kus za kus a budou fungovat pádla DSG a hlavně půjde tam airbag? Není těch airbagů víc druhů nebo novější a starší?

volant.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem vykoumal to, že rozdíl mezi starým a novým je poznat na první pohled. Nový má na horní straně delší plast směrem dozadu. Takže hádám, že starý airbag co mám u auta 4/2016 do toho volantu na fotce v předchozím příspěvku nepůjde aby tam nebyla mezera. Jsem dneska línej jít do garáže, ale asi tam bude ten první starší s kratším plastem. 

 

 

107600846_276966203636928_5797198846735582955_n.jpg

109555041_3114348018644039_6407819574412428212_n.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím, mě podle fotky volantu přijde, že tam patří ten novější s delším plastem v horní části. Takže airbag co mám by k tomu volantu 5E0419091 BT CXA jít neměl. Případně to asi zjistím podle kódu airbagu. Je potřeba odpojit baterii, když ho jenom vycvaknu abych mrknul na kód a nebudu odpojovat?

 

 

107600846_276966203636928_5797198846735582955_n.jpg.25a4b035700af8948cb8528b5ca6f75f.jpg

volant.jpg.7030bd5c2d40dddc046b73a86f1cd514.jpg

Editováno: , autor: rarach89
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Zdravím. Menil som na svojej Octavii pôvodný volant bez multifunkcie za multifunkčný , no chýba mi kabeláž a teda multifunkcia na volante nefunguje. Viete mi poradiť kde alebo kto sa tomu venuje a kto by to vedel spojazdniť ? Ďakujem :) 

IMG_2563.jpeg

IMG_2562.jpeg

IMG_2561.jpeg

Editováno: , autor: adamb279
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • adamb279 změnil název na ŠKODA Octavia III - výmena volantu za multifunkčný
  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...