Přejít na obsah

ŠKODA Octavia III - výmena volantu za multifunkčný


pilsner73

Doporučené příspěvky

Mám OIII Ambition plus. Tam je standardně kožený 4-yř ramenný volant bez funkcí. Pokud bych namontoval multifunkční v olant např. z Rapida bude plnohodnotně fungovat nebo ne? Nebo pokud použiji tento volant musím nějakým způsobem měnit kabeláž ?

 

Díky za odpovědi.

 

Pítr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 měsíce později...

 

toto už je lepší, měl jsem ho z bazoše za 4,7 tis.- úplně nový ale nezploštělý dole...

 

nicméně POZOR - většina těch volantů měla kdysi pádla, proto je nabízí s nebo bez a pak to budete mít jako já že to háže soustavně chybu neb ovládací prvky na multifunkci jsou jiné( s jiným objednacím číslem) a tedy hw volantu vyhazuje permanentní chybu, dokonce i občas chybu aitrbagu, kdy nekomunikuje vše jak by mělo... viz zde

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3000,-drahé?O.k, najdi levnější

 

napiš borcovi a uvidíš, je to 5,5 = 2,5 + 3

 

bylo by to trochu úlet kdyby byl komplet za 3 a airbag za 2,5 - potom bych si rád za 500,-  koupil sólo volant bez airbagu....  :kol-47:  když jsem kupoval svoje trojramínko komunikoval jsem s x borcama i tuším s tímto....

 

kdybych měl tehdy první volant s lesklým proužkem na airbagu, vzal bych si tehdy také jen holý volant... (ale určitě né za pětikilo) -  ale měl jsem matný airbag tedy jsem vzal celý volant...

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejde o dobrý nebo nedobrý kauf.... to bude dělat každý volant který se pokoutně na netu prodává, protože téměř všechny měly kdysi pádla... to jsem psal výše....  komunikoval jsem to s těma borcama, všichni co nabízí nové volanty za levno je mají ze stejného zdroje a nabízí je s / bez Airbagu, s / bez pádel... tady se pro představu podívej kolik normálně volant stojí

 

mimo to všichni ti prodejci po dohodě prodají volant i bez airbagu, protože ten vždycky prodají.... samo jsem ho taky měl, ale jak jsem psal matt nikoli lesk..... a to by nevypadalo dobře, mimo to jsem svoje čteřramínko s prodal za stejné peníze...

 

mimo to hlavní důvod proč jsem RS perforovaný kupoval je, že čtyřrammenný má hrozně jemnou kůži která se jedna dvě podrápe a podře.... RS perforace je odolnější....

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Zdravím,

když už se tady ty volanty řeší. Je to náročný technický zásah - sundat volant, vyndat airbag a pak to dát zase dohromady? 

Chtěl bych jen vyměnit plastový volant za kožený, ale asi bych za to zaplatil známému servisákovi. Jen nevím, co to pořádně obnáší. Je bez jakéhokoliv ovládání. Ta nejsociálnější verze....jeden se diví, že tam i ten airbag v ceně namontovali :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ne není, je to naprosto triviální záležitost, tedy když víš jak na to....

 

ale když se ti dostane do ruky volant s airbagem musíš na to přijít jak na to... já jsem airbag vycvakával "nožem" na otvírání dopisů ... je důležité si poznačit polohu starého a stejně nasadit nový volant....

 

nicméně servis je dobrá volba, také jsem to svěřil servisu (autorizovanému), 5 min práce a ani za to nic nechtěli, ale bylo uvedeno v zakázce, tedy nemůže nikdo říct že jde ve vztahu k záruce o neautorizovaný zásah...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • adamb279 změnil název na ŠKODA Octavia III - výmena volantu za multifunkčný

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...