Přejít na obsah

Klapka/redukcia v hrdle nádrže - vyriešené


onakvee

Doporučené příspěvky

Máte niekto skúsenosť s odstránením  klapky/redukcie v hrdle nádrže pri otvore?  Existuje na to nejaký prípravok? Neviem, či mi servis vyhovie...

 

INFO:

 

B5E-0181

 

Ochrana proti nesprávnemu natankovaniu pri vozidlách so vznetovými motormi

Plniace hrdlo palivovej nádrže pri vozidlách so vznetovými motormi sa môže vybaviť ochranou proti nesprávnemu natankovaniu. Táto ochrana umožňuje použiť pri tankovaní iba čerpaciu pištoľ na motorovú naftu.

Ak by sa čerpacia pištoľ na motorovú naftu nenasadila správne na plniace hrdlo, musí sa ľahkým tlakom pohybovať sem a tam pre správne nasunutie.

 
DÔLEŽITÉ
  • Pri prvom vypnutí správne používanej automatickej čerpacej pištole je nádrž plná. Nepokračujte v tankovaní - inak sa naplní priestor nádrže umožňujúci rozpínanie paliva.
  • Ak sa motorová nafta dopĺňa z rezervného kanistra, potom postupujte pomaly a opatrne - hrozí nebezpečenstvo znečistenia karosérie.
  • Priemer pištole na tankovanie motorovej nafty môže byť v niektorých krajinách identický s priemerom pištole na tankovanie benzínu. Pri jazdách v týchto krajinách je potrebné demontovať ochranu proti nesprávnemu natankovaniu v odbornom servise.

 

Postup:

- zobral som dve staré planžety na vyťahovanie rádia (šírka plechu 5 mm, hrúbka 1 mm, dĺžka 100 mm)
- jednu planžetu som zasunul do medzierky medzi hrdlom a redukciou vľavo a druhú vpravo (miernym hýbaním hore a dolu až pokým to išlo)

- následne som tenšími kliešťami zachytil redukciu (vnútorný krúžok zo spodu) a vytiahol ju celú von

Editováno: , autor: onakvee
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...