Přejít na obsah

Led světla


Lukáš P.

Doporučené příspěvky

před 23 hodinami, Kane13 napsal:

LED mají u Škodovky taky AFS. Jen to funguje jinak než u bixenonů, kde se skutečně světla natáčely. Tady se přisvěcují jednotlivý diody v modulech a tím navozují dojem natáčení. Třeba u KAROQa to (aspoň podle mě) funguje dobře.

 

Tak to jo, mám teď pečlivě nastudovaný ceník Tiguanu a tam jsou právě i jen statické LED. U Kodiaqa je to buď halogen s parabolou nebo rovnou LED s AFS.

Budu mít právě asi ty statické LED na Tiguanu, tak jsem na to zvědavý. Srovnávat budu s Bixenonem s AFS na SII.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych az tak skepticky nebyl, tedy alespon dle zkusenosti z OIII FL (spravne serizenych ;)) .

 

Sirka osvetleni LED svetel je znatelne vetsi nez u bixenonu, stejne tak dosah dalkovych svetel je znatelne vetsi a barva svetla jeste prijemnejsi. Srovnavam s mym SIII, kde je jedinej DE modul s xenonovou vybojkou urcen jak pro potkavaci, tak pro dalkova svetla. SII FL na tom byl prece jen lip diky pridavne parabole (byt halogenove) on top - osobni zkusenost.

Na druhou stranu, svetla u Tiguanu (stejne jako u Kodiaqu a Karoqu, resp. vetsiny SUV) jsou umistena dost vysoko, z cehoz osvetlena plocha take vyznamne profituje.

 

Uvidis sam, ale myslim, ze budes spokojen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Co jsem viděl ty statické LED, tak se víceméně podobali halogenovým, s tím rozdílem že tam místo žárovek svítí LED. Takže bych čekal že budou určitě lepší jak halogeny. (teda pokud tam nebude ten efekt že osvícená místa jsou tak světlá že máš oči zvyknuté na světlo a pak vše tmavší vůbec není vidět.

Co se týče těch natáčecích Bixenonů VS LED tak potkávačky "zatáčejí" lépe LEDky, ale dálkové LEDky nezatáčejí vůbec a byť svítí líp, tak vlastně vidím mín :-D.

Ty potkávčky si nechám seřídit a uvidíme, stejně musím vyreklamovat display, bliká a vypíná se.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 28. 12. 2017 na 19:30, Filip77 napsal:

Co jsem viděl ty statické LED, tak se víceméně podobali halogenovým, s tím rozdílem že tam místo žárovek svítí LED. Takže bych čekal že budou určitě lepší jak halogeny. (teda pokud tam nebude ten efekt že osvícená místa jsou tak světlá že máš oči zvyknuté na světlo a pak vše tmavší vůbec není vidět.

Co se týče těch natáčecích Bixenonů VS LED tak potkávačky "zatáčejí" lépe LEDky, ale dálkové LEDky nezatáčejí vůbec a byť svítí líp, tak vlastně vidím mín :-D.

Ty potkávčky si nechám seřídit a uvidíme, stejně musím vyreklamovat display, bliká a vypíná se.

 

ahoj , jak jsi dopadl s displayem? mam stejny problem. dik 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
On 1/16/2018 at 9:20 PM, suci82 said:

ahoj , jak jsi dopadl s displayem? mam stejny problem. dik 

Světla jsem si nechal seřídit a řekli mi že jsou seřízené perfektně a není tam co nastavovat. Pro mě je to teda na potkávačky dost bída, nemůžu si pomoct, když jedu s těma BIxenonama, tak prostě vidím lip. Zkoušel jsem přesedat během jedné cesty a rozdíl tam je dost velkej, to mi nikdo nevymluví :)

P.S.

Display vyreklamován minulý týden a od té doby funguje výborně, ale mezitím mě zničehonic jednou vypnul MAXIDO|T :)  . Naštěstí se to stalo jedou a pak už nic.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

První Kodiaq měl lépe vybavené světlomety do 29.5.2017. Pak je to stejné s Octávii3.

 

Tohle(záběry v noci) je co umí Arteon a neumí Octávie3 ani Karoq ani Kodiaq(ten byto mohl teoreticky umět  s prvními typy světlometů). Konstrukčně to jiné neumožňují. Umí to u Škodovky jen Superb3 s nejvyšším typem světlometů s xenony.

 

https://www.youtube.com/watch?v=QCuxraR-72Y

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
V 28. 12. 2017 na 19:30, Filip77 napsal:

Co jsem viděl ty statické LED, tak se víceméně podobali halogenovým, s tím rozdílem že tam místo žárovek svítí LED. Takže bych čekal že budou určitě lepší jak halogeny. (teda pokud tam nebude ten efekt že osvícená místa jsou tak světlá že máš oči zvyknuté na světlo a pak vše tmavší vůbec není vidět.

Co se týče těch natáčecích Bixenonů VS LED tak potkávačky "zatáčejí" lépe LEDky, ale dálkové LEDky nezatáčejí vůbec a byť svítí líp, tak vlastně vidím mín :-D.

Ty potkávčky si nechám seřídit a uvidíme, stejně musím vyreklamovat display, bliká a vypíná se.

 

 

Už jsem zkoušel ty statické LED bez čočky, a jsou to jen obyč paraboly s bělejším světlem, moc dobře to nesvítí (ale furt lepší jak Polo V, to je tragédie), k Bi-xenonům u SII se to, logicky, ani nepřibližuje. Rozhodně bych připlácel za ty nejlepší LED příště.

Ale to se Kodiaqa vlastně netýká, ten mezistupeň jako Tiguan, v podobě statických LED bez čočky, nemá.

Editováno: , autor: Lancelot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Neviem či je to tu nejaká nová móda ale ja som nikde nepísal že si tie svetlá chcem nastaviť sám doma, tak si láskavo nechaj tie tvoje b**é pripomienky pre niekoho iného. Už mi ich raz autoriza nastavil a zle a druhý autoriza nemám po ruke tak to chcem skúsiť u neatorizáku ktorý je niekedy omnoho lepší to mám z vlastnej skúsenosti 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...