Přejít na obsah

FABIA III TSI divný zvuk


nogi

Doporučené příspěvky

měl jsem před fabkou rapid stejný motor TSI 63kW a nikdy jsem tento zvuk nepozoroval. Ale je fakt ze u rapida se mi klimatizace nezapinala automaticky pri prepnuti ofuku na celni sklo.  Mě jde spíš o to, jestli ten zvuk "je normální" nebo mám v háji ten kompresor, jak byl zminován viz. výše. Takže myslíš neřešit to?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Lukason napsal:

Takze pricina vyresena ? ;)

Mam takovy dojem, ze primo na Kompresor KLIMA, je primo vypsano TPI. Tudiz by mel byt vymenen bez sebe mensich kecu v servisu ;)

Ovsem tvuj servis ani nevi, ze asi neco jako TPI existuje.

Zmenil bych servis.

Je někde ke stažení tohle TPI? To bzučení po zapnutí klimatizace mám taky. Měl jsem podezření na alternátor. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co vím, tak TPI na klimatizaci je jen na software.

To jsem v rámci reklamace využil a flashnuli mi jen sw v řj klimatizace. S původním sw se stávalo, že klima za jízdy přestala chladit. Na diagnostice byla chyba buzení kompresoru klimatizace - zkrat na kostru.

 

Jinak pokud klima chladí, tak mi kompresor bzučí taky, ale nepřišlo mi to jako nic nenormálního. Ono se to v tom klepání, cvrlikání a hučení TSI ztratí :-D

Editováno: , autor: Pavel M
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Pavel M napsal:

Co vím, tak TPI na klimatizaci je jen na software.

To jsem v rámci reklamace využil a flashnuli mi jen sw v řj klimatizace. S původním sw se stávalo, že klima za jízdy přestala chladit. Na diagnostice byla chyba buzení kompresoru klimatizace - zkrat na kostru.

 

Jinak pokud klima chladí, tak mi kompresor bzučí taky, ale nepřišlo mi to jako nic nenormálního. Ono se to v tom klepání, cvrlikání a hučení TSI ztratí :-D

Když to bylo v servisu, tak to bzučení jim nepřišlo divné? Nebo to začalo dělat až poté. 

Jinak já to slyšel i u Rapida, nebo i tady

ve videu (čas 5:30) to jde slyšet. 

Rád bych to vyřešil v rámci garanční prohlídky. Vedle pískající hadice bude výměna i bzučícího klimakompresoru...

Editováno: , autor: psf3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Automechnik servisu se snaží nic nevidět, nic neslyšet, takže musíš opačně = tady to hučí a nehučelo, prosím opravte to, je to záruce, tečka.  Je to stále asertivní jednání, ale je účinnější než něco jako "zdá se mi, mohl byste se na to podívat-..." >> tohle u 80% servisů nefunguje :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mi to v původním servise hned v prvním roce od pořízení (salon, kde jsem auto koupil), také nechtěli uznat, prý je to vlastnost. Neřešil jsem a jezdil dále, byť mě to dost štvalo. Jenže když už se tři lidé nezávisle na sobě vyjádřili ve smyslu, že mi auto na volnoběh zní jako brzdící tramvaj, tak mi to nedalo. V servise, kam jsem začal jezdit později, jelikož v tom původním se nedalo vyreklamovat absolutně nic, se jim do toho také zrovna nechtělo, ale stačilo trochu zvednout hlas a neodkývat jim ty řeči, že to je vlastnost, závada se neprojevuje, apod. Trochu mě zklamalo, že na mě zkoušeli verzi, že se jedná o spojku kompresoru při zvednutí otáček motoru, aby se to výkonově pokrylo (tyhle kompresory přece spojku nemají a vůbec proč by měl motor s přizvednutým volnoběhem začít bzučet). Chápu, že kompresor má nějaký technologický projev, vezměte si třeba ledničku, ale takové elektrické bzučení? U mě to navíc bylo opravdu hlasité, na těch záznamech to tak nejde posoudit, ale dobrých 12 metrů od auta, kdy ještě nešlo o motoru ani vědět, tohle na sebe spolehlivě připoutalo pozornost. Poslouchal jsem všechny Škodovky co mám na dosah napříč modely a generacemi a nedělala to žádná. Já to pak dále ještě našel na těchto videích, když jsem pátral:

https://www.youtube.com/watch?v=xwINOV8NDxY

https://www.youtube.com/watch?v=iP0KPHhpPgk

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, psf3 napsal:

Když to bylo v servisu, tak to bzučení jim nepřišlo divné? Nebo to začalo dělat až poté. 

Jinak já to slyšel i u Rapida, nebo i tady

ve videu (čas 5:30) to jde slyšet. 

Rád bych to vyřešil v rámci garanční prohlídky. Vedle pískající hadice bude výměna i bzučícího klimakompresoru...

Jo to je ono, moje zní úplně stejně a dělá to od novoty. Pokud běží klima na větší výkon, tak je to slyšet víc.

V servisu už párkrát byla, naposledy před třemi týdny na garančce a divné jim to nepřišlo. Popravdě divné to nepřišlo ani mě :) To už mě víc štve ta zvonkohra po vypnutí motoru :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to dělá taky, prozatím jsem "závadu" vyřešil tak, že změním polohu ofuků na přední sklo a nohy. Ale klimakompresor mě napadl taky. Např. celé dva měsíce se to neozvalo, protože bylo vkuse pod nulou. Pokud ale teplota vyleze nad pět stupňů, tak se zvuk ozve, protože od této teploty podle mě běží klimakompresor (nezáleží na tom, jestli je klimatizace zapnutá či nikoliv). Jen mě prostě nejde do hlavy, proč to při nastavení stejné teploty a stejné rychlosti ventilátoru je slyšet při poloze pouze na čelní sklo. Na zbývající tři polohy to nebzučí (přece ten kompresor běží pořád stejně, i když to fouká jinam nebo?). Podařilo se mi na sklonku minulého léta při předání auta u servisu tento zvuk zapnutím ventilátoru vyvolat, otevřeli jsme kapotu a prý to je čerpadlo, co honí vodu v malém okruhu. Ale nějak se mi to nezdá, že by to bylo slyšet i po 100 km jízdě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud máš manuální klimu, tak poloha ofuk na okna je trochu speciální. Je primárně určena k odmlžení okna a klima v ní běží v režimu vysoušení vzduchu, tj. pokud zrovna nemrzne, tak běží kompresor na plný kule :-) 

 

El. čerpadlo běží pořád. Honí vodu ve druhém málem okruhu, který chladí mezichladič stlačeného vzduchu a turbo. Ale ten zvuk není to čerpadlo.

Editováno: , autor: Pavel M
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

A už to někdo z Vás nějak řešil v servisu? Dneska ráno to bzučelo tak, že si toho všimla i manželka, když vystoupila z auta. Po otočení ofuků na nohy to okamžitě přestalo. Na fóru o Rapidech jsem četl, že po výměně kompresoru to utichlo ale je nás jen tady celkem dost a nezdá se mi, že by začali měnit kompresory jak na běžícím pásu. Přece jenom to není pískající hadička za tři stovky. Ta cena bude asi někde jinde. Každopádně já do servisu pojedu a uvidíme. Jen musím koukat na předpověď počasí. Chtěl jsem hned v pondělí ráno ale to má lehce mrznout (to by na 100% nebzučelo nic). Začíná to až od 4 stupňů nad nulou a je jedno jestli to topí nebo chladí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj

 

Takže výsledek: Navštíveny 2 autorizáky v OV a u ani jednoho závada neodhalena :-D.

 

Určitě to souvisí s klimou. Pokud dám ofuk na přední sklo a vypnu klimu, tak to dělá. Pokud dám ofuk na řidiče a vypnu klimu, tak to nedělá. Pokud zapnu klimu a mám ofuk na řidiče, tak to dělá taky :-)

 

Takže tak :-( už fakt nevím co s tím. Nemůže se smířit, že to je normální zvuk. U rapida 2013 mi nikdy nic takového nedělalo (

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím všechny, povedlo se někomu tuto "vlastnost" nějak pořešit? Mám auto z 3/17 a cvrliká mi kompresor když jedu, tak kolem 2tis. ot. se to ozývá někde zpředu, jakmile zmáčknu AC a vypnu klimatizaci, zvuk zmizí. Projevovalo se to někomu též za jízdy, nebo jen při stání?

 

EDIT: Klimakompresor mám Sanden s posledním písmenem F

Editováno: , autor: Martab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spíš mi přinde že to hučí jen když jede nejede klima naplno (minimálně při stání mi klima sepne saharu/větrák chladiče), takže neslyším nic. Okolo těch dvou tis. na 3RS je to nejintenzivnější, protože ještě nejde slyšet ještě vzduch. Ale už se mi to povedlo zaslechnout i na volnoběch. Ale prostě je to hodně sporadické... Zkusím to nahrát na mobil a poslat do Škodovky (servisu) a uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...