Přejít na obsah

FABIA III TSI divný zvuk


nogi

Doporučené příspěvky

  • o 5 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...

Mám bohužel stejnou zkušenost, nicméně s Rapidem (výroba 07/2018). V servisu tvrdí, že žádné TPI na tuto závadu není a že je to standardní chování. Chtěl bych se proto připojit k prosbě o uvedení čísla daného TPI. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mi technik v servise rovnou řekl, že to nahlásí Škodovce a oni mu odpoví, jestli se s tím má něco dělat a co. Nemusel jsem nic složitě dokazovat, nesnažil se o tom rozhodovat sám a řešit, jestli na to je něco vydáno nebo ne. Trval bych na konzultaci se ŠA s tím, že jinak jim to pošleš sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Můj kompresor zní takto. Loni při prohlídce jsem se domluvil s AS, že je to ještě málo a počkáme až bude rušivější. Loni to totiž bylo sice slyšet, ale nahrávka byla hodně slabá i při vypnutém rádiu. Víc rušil areodynamický hluk. Ta nahrávka je tak už letošní, kdy občas to bylo slyšet i skrz radio. I letos se to ale chovalo podle počasí někdy víc někdy míň. Většinou musel člověk ujet tak 5-10min než to začlo (z centra OVy do Radvanic apod). Včera si servis tak vzal auto a začali jsme řešit. Video nejprve odmítal zaruční systém bo původní bylo v H265 kdežto oni žerou max H264. Škodovka chtěla fotku serioveho čisla kompresoru. Dobra zprava byla, že servis si dokazal zvuk taky sám nahrát, takže závada reprodukovatelná.

Škodovka poslala vyjádření že uznavá, vyměnit kompresor, vysoušeč a celkově to řešení co dostali udělat je úplně jiné než dosud dělali Takže asi ne zaměna za DENSO ale asi ještě něco jiného. Auto mám zatím doma, čeká se na objednané díly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím,

 
mohu trochu oživit toto téma. Vypadá to, že mám asi stejný problém s kompresorem klimatizace. Při jejím spuštění nebo ofuku čelního skla se ozývá pískání a bzučení (jako na konci tohoto videa, když je zvednutá kapota https://www.youtube.com/watch?v=xwINOV8NDxY a zde je to slyšet více https://forum.skodahome.cz/topic/123565-climatronic/page/11/#comment-2228261). Po vypnutí ventilátoru vše utichne. Dělá to už dva roky, možná od koupě ojetého vozu, těžko říct. Doposud jsem tomu nevěnoval pozornost, až teď jsem narazil na toto vlákno. Je pravda, že zvuk je poslední dobou možná hlasitější a je to slyšel na delší vzdálenost venku od auta. Může to být podle zvuku na videu ten kompresor klimatizace? Jedná se o Fabii 1.2 TSI rok 2015 a kompresor Sanden Made in France. Auto je po záruce, takže bezplatná výměna za Denso asi nepřipadá v úvahu. Klima funguje, tak mě spíš zajímá, jestli to může natropit nějakou neplechu, když to nechám a pominu ten zvuk? Popřípadě, řešil někdo opravu v běžném servisu a na kolik tak vychází? Díky za info.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechcem fabulovať, ale toto bzučanie podľa mňa nepatrí kompresoru. Robí mi to podobne aj keď mám AC off, môj tip bol stále na alternátor a reguláciu výkonu (inteligentné nabíjanie).

Zvuk, ktorý sa rieši pri kompresore je iného charakteru, na tvojom mieste by som to nehrotil, doplň klímu na jar ak ešte od výroby nebola plnená a užívaj funkčnosť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zde přikládám zvuk bzučení (pískání), který jsem pořídil ještě za teplého počasí. Pokud by to nebyl kompresor klimatizace, co to může být? Když totiž vypnu ventilátor, tak tohle hlasité bzučení přestane. Při jeho opakovaném spuštění se nic neozývá, dokud zase neběží klimatizace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě je tohle úplně normální zvukový projev, který moje F3 2015 dělá od pořízení v roce 2016. Děsivý zvuk kompresoru klimatizace zní jinak  - je kolísavý (smyčka cca každou vteřinu až dvě), hlasitý a vibrující. U mého auta to začalo někdy v roce 2018 a od té doby to dělá. Klima zatím ale šlape, což je neuvěřitelné. Teď v zimě se mi k tomu opět ozývá mlácení od serva, když je auto ještě studené.. snad už jsem nepropásl ten moment, kdy jsem se to auta měl zbavit..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...