Přejít na obsah

1.9TDI - emise do dílny


sprg

Doporučené příspěvky

U OI TDI 81kw se mi rozsvítila kontrolka diagnostiky, a palubní počítač mi píše cituji "EMISE - DO DÍLNY"..Jinak všechno funguje normálně. Auto mám chvilku a netuším co by to mohlo být. Máte s tím někdo zkušenosti? Díky. DO servisu se chystám zítra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Mám Octávie combi 1.9 TDI 81kw chipovanou na 104kw rok výroby 2004, a píse mi to závadu, emise- jet do dílny. Dříve to udělallo 1x za měsíc a nyní po 5km. Když to připojím na vag tak mi to píše závady : 1)19586 systém zpětného vedení výfuk. plynu- mez regulace překročena. Sporadická

2) 17965 regulace plnícího tlaku- mez regulace překročena.

Turbo sem čistil, bylo čisté a EGRventil jsem také čistil.

Může mi někdo poradit co to může dělat??

Díky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 3 roky později...

Zdravím ve spolek mám problém s otcovou Octavii 1.9 Tdi 81kw 2003 combi style. Když jedu po dálnici přes 100 km/h auto zabručí a rozsvítí se emise do dílny když podřadím, šlápnu tomu tak auto jede jak zdechlina na každý kvalt. Nebo když jedu do kopce šlápnu tomu auto zabručí a je to ten samý efekt co předtím. Nejlepší na tom je že po čase emise zhasnou a auto se chová jako by se nic nestalo ale když chci jet rychleji nebo do kopce zase se rozsvítí emise do dílny. Auto je v servisu a zajímavé je že pc žádnou chybu neukazuje. Ps váha vzduchu je ok, egr ventil je nový a lambda sonda je taky v pohodě tak se známým kroutíme hlavou čím to může být. Auto je jinak pravidelně servisováno a má i servisní knížku. Chci se zeptat jestli se s tímto problémem někdo z vás nesetkal protože už mě to začíná štvát. Díky moc za odpověďi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Octávie combi 1.9 TDI 81kw chipovanou na 104kw rok výroby 2004, a píse mi to závadu, emise- jet do dílny. Dříve to udělallo 1x za měsíc a nyní po 5km. Když to připojím na vag tak mi to píše závady : 1)19586 systém zpětného vedení výfuk. plynu- mez regulace překročena. Sporadická

2) 17965 regulace plnícího tlaku- mez regulace překročena.

Turbo sem čistil, bylo čisté a EGRventil jsem také čistil.

Může mi někdo poradit co to může dělat??

Díky za odpovědi.

a egr mas on alebo off

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

ahoj, přítelkyni dnes vyskočilo - EMISE DO DÍLNY, vykon padl a auto vubec nejelo.

 

Mam doma DELPHI diagnostiku, tak jsem neco pozjistil, potom zavady smazal a auto bylo ok, ale prozatím nevím, čím to bylo. Máte někdo zkušenosti s těmito chybami? Zítra se na to chci podívat.

 

0A P0243 Turbocharger/Supercharger Wastegate Solenoid "A"
0A P0489 Exhaust Gas Recirculation "A" Control Circuit Low
0A P0216 Injector/Injection Timing Control Circuit

 

díky moc za pomoc. Zkusím omrknout filtry a EGR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

nikdo nevite? Tohle jsou chyby z vagu

 

17849 - ventil zpetneho vedeni vyfukovych plynu N18 
17957 - magneticky ventil pro omezeni plniciho tlaku N75 
17660 - ventil pro zacatek vstriku N108 
17552 - meric hmoty vzduchu G70 
17946 - odpojovaci ventil paliva N109 

 

Vycistil jsem zaneseny EGR, z funkční Octavie jsem dal ty 3 ventily a stejne se zavada objevila.

 

Ted jsem zjistil, ze mam ve filtru malo nafty, po doliti opet malo. Uz si nevim rady, co to muze byt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Zdravím

Mám auto Škoda Octavia I 1.9 TDI rv.2004. Už  nějakou dobu se mi při jízdě rozsvítí kontrolka emise do dílny a auto ztratí výkon. Při jízdě najednou auto nechce táhnout, tak vypnu klíček, potom zapnu klíček a auto se vzpamatuje a jede dál. Ale tento problém nastane po ujetí několika kilometrů. Po radách a doporučeních jsem vyměnil ventil n75 i váhu vzduchu, ale pořád nic. Na diagnostice mi to pokaždé hlásí vždy něco jiného. V servisu si myslí, že by to mohlo být i popřípadě turbo, ale nejsou si tím na 100% jistí, tak nechci zbytečně vyhazovat peníze za nové turbo a auto stále nejelo. Tak prosím o radu. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím, Mám teď podobný chyby na 1.9TDI 66kw.. 4servisy elektrika prolezla a háže mi to nejčastěji P0243.. Pak P0299. Tu P0216 jsem tam měl taky. Na co se dal ještě zaměřit? Jak jste dopadl vy??  

 

Podle diagnostiky je to P0243 Turbodmychadla wastegate Solenoid Závada. 

 

Někdy se také zobrazily chyby P0216, P0299. 

 

Hodí se to do nouzového režimu a turbo netáhne...po nastartování většinou ok. Chyba někdy zmizí..

Měl jsem to v servise několikrát. 

Egr nový, elektrika prolezlá 2x, ventil plniciho tlaku nový, hl. Relé 106 vyměněno ve Škodovce naposledy za originální. 14 dnů klid a teď zase..taky si s tím moc nevěděli rady.. 

Přikládám, co vyjelo v servise a diagnostika..

 

Předem díky za tipy.

 

David 

 

 

IMG_20190109_093226.jpg

Screenshot_20190203-164659.jpg

Screenshot_20190207-134243.jpg

Editováno: , autor: David Navrátil
Doplnění informací
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...