Přejít na obsah

Zatékání do interiéru


LiveBomb

Doporučené příspěvky

Ahojte, mam ten podobny problem ak nie ten isty ako LiveBomb. ( tiez mam to genialne okno na  streche )

Nasiel som si pod gumenou rohozou ciste nahodne vodu. Pod vodicom a tiez za vodicom.

Auto mam asi ani nie 2mesiace. Kanalik bol cisteny vramci udrzby v SA servise asi pred mesiacom...

 

Ma z vas niekto foto co je pod stropnym tapacirom? ako to tam vyzera?

 

 

Oct 3 Combi 03/2014

20171105_190605.jpg

20171105_190943.jpg

20171105_191301.jpg

20171105_191544.jpg

 

 

video_zatekanie_od_stresneho_okna.mp4

 

 

Editováno: , autor: sato1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neni tam nic - rám okna, svazek kabelů, airbag (pokud máš) a odtokový hadičky.

Jinak koukám že podle fotek to máš to samý co já - hlavně ta třetí fotka - čůrek jakoby od rohu okna, od napojení na hadičku, k A-sloupku :D Ale tím spojem to na 99% není.

 

20170617_135944.thumb.jpg.2bed11f6e36cad01a8ff7159df31f9b9.jpg

Editováno: , autor: LiveBomb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano presne ta tvoja fotka je akoby cez kopirat s tou mojou... ako to myslis ze tym spojem to na 99% neni?
myslis spoj hadicky a toho plastoveho odvodnovacieho kanalika streechy? tak kde inde ak nie tam...

Ak to naozaj nebude tym spojom hadicky a odvod.kanalika tak ostava uz len zhodit komplet stropny tapacir a liat vodu na strechu :(

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze problem zo zatekanim vyrieseny... odtokova hadicka bola vytiahnuta z odtokoveho kanala strechy... pravdepodovne pri servisnej prehliadke v Škodovke Presov bola pri cisteni vytlacena zo svojej pozicie...

Rozoberat to bola teda sranda... velmi pomohla dielenska prirucka ;)

20171111_120551.jpg

20171111_105439.jpg

20171111_103601.jpg

 

20171111_105450.jpg

Editováno: , autor: sato1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Ahojte, takze problem zo zatekanim je tu opat. Tentoraz su odtokove hadicky tam kde maju byt. Su vycistene.

Problem sa prejavuje ked predna cast auta je vyvysena, teda prednou castou auta stojim v kopci. Na rovine je to ok.

Zateka ako lava tak aj prava strana.

 

Voda sa drzi v drazke kde je zlozena clona proti hmyzu. Nasledne ked sa voda nahromadi, pretecie cez okraj do dalsiej drazky, v ktorej je uz medzera cez ktoru to tecie priamo do interieru.

Takze viem ze problem robi voda v drazke pre clonu na hmyz, otazka je teda ako sa tam voda dostane...

Vie alebo niekto ma skusenost ci je panorama robena tak, aby sa voda do drazky pre clonu nedostala, alebo to tak ma byt? Lebo inac staci naozaj malo a voda preteka cez okraj...

 

LiveBomb je to nieco take ako si mal ty?

 

 

zdrazka pre clonu.jpg

pretecenie cez okraj.jpg

nasledne prejde tade do interieru.jpg

 

 

voda v drazke pre clonu.mp4

 

 

a ako to kvapkaaa.mp4

 

 

Editováno: , autor: sato1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakujem za foto... celkom jednoducho to vyriesili... cakal som od ŠA trochu viac... takze ak dobre vidim, zalepili miesto cez ktore sa voda prevalila... teda nevyriesili preco sa voda dostane k drazke stitu... hmmm a taka myslienka, ked sa naplni ta drazka kde je stit, potom kde odtecie ta voda? Mas to nejako otestovane?

Editováno: , autor: sato1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám už rok klid, to mi stačí. Já od ŠA taky čekal víc, ale popravdě - řešili to "kluci" v servisu protože ŠA si pořád mlela něco o hadičkách i když bylo X krát ověřeno že těma to není a nakonec od toho dala víceméně ruce pryč. A po tom co mi říkali v servisu si myslím, že teče do všech, jenže pokud nemáš ty správné podmínky neprojeví se to. V malým to vypadá jako kapky ze co zrovna spadly z otevřených dveří a na tmavým interiéru to na stropnici vidět tolik není. Ještě se mrkni nad kufr, tam se mi dělala na stropě další louže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na foto ktore som teraz pripojil vidno po odtiahnuti tesnenia dva zarezy... preco ich tam vlastne urobili?! Nejaky dovod to hadam musi mat... ako urcite to vytmelim ako mas ty, ale podla mna ide o vyrobnu vadu... Rozmyslam ze ked tam zabrzdim tu vodu utesnenim tych dier, tak co sa stane s vodou ktora tam tak ci tak ostane(v drazke stitu). Niekde proste odtiect musi...

20180403_192759.jpg

Editováno: , autor: sato1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 51 minutami, LukášCBR napsal:

Hlavní je, že máš klid.
Musím ale upřímně říci, že to spíše vypadá jako fušeřina a né oprava ŠA servisu. To snad nemůžou myslet vážně.

Já už na tom autě svépomocí nebo v záruce řešil tolik neduhů že jsem na to v podstatě rezignoval. Jen mě to utvrdilo v tom, že VWAG asi už nikdy více. Teď sice druhým rokem valím prachy do něčeho úplně jiného ale jakmile se trochu zahojim tak to půjde pryč. Příští rok v červnu tomu končí záruka, pak si to nechám tak ještě rok a půjde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ešte taká technická otázka. Aký je vhodný tmel/silikón na to utesnenie? Našiel som tento https://www.denbraven.cz/produkt/klempirsky-tmel-pu-profi/ ale píše sa tam že nie je vhodný na PE a PP plasty. Ten plast na tej streche je čo za typ plastu? Vie niekto či je tento tmel vhodný na ten plast čo je na foto vyššie?

Ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 9 měsíců později...
  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...