Přejít na obsah

Zatékání do interiéru


LiveBomb

Doporučené příspěvky

Zdravim. Nebudem zakladat nove vlakno tak sa spytam tu. Dnes som objavil pri zadnej stropnej lampicke tento flak. Vazne nemam ponatia kde sa tam mohol vziat, odkial moze zatekat. Stresne okno nemam. Stretol sa s tym uz niekto? Do servisu sa dostanem najskor az ku koncu tyzdna tak budem rad za kazdy poznatok. Auto je r.v 2018

 

cQTxlk7.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mna skor napada upevnenie hagusov, srouby idu skrz strechu... ale pozeram ze je to rocnik 2018... tak zaruka to asi vyriesi...

inac ak tak len rozobrat z casti tapacir, da sa po rozobrani stresnych madiel, a stredoveho stlpika z casti pootvorit a nakuknut na stropne plato... a na nom uvidis zaschnute stopy vody kadial tiekla...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedalo mi to a dnes som volal do servisu tak zajtra pristavim auto, nafoti sa to a zalozi reklamacia. Uvidime co na to povie servisak a ci sa uz s tym stretol. Hlavne som zvedavy na kedy ma objednaju a na ako dlho mi potom vezmu auto. Ked budem mat viac info tak dam vediet.

 

Tiez ma napadla antena ale ta ma okolo seba este aj gumu predsa a drzi tam celkom dobre.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Takze nakoniec zahada stale zostava zahadou. Strechovica vymenena na zaruku. Vraj tam nenasli ziadne stopy po zatekani ked ju zhodili dolu. Pripustaju moznost ze to uz tak prislo z vyroby. Je to mozne kedze na zadnych sedackach moc ludi nevozim a ked aj vozim tak do stropu necumi asi nikto. Takze bohuzial nakoniec ziadne rozuzlenie iba vymena ale popravde lepsie ako zamietnutie a flakaty strop :kol-24:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahojte, vedel by mi niekto pomoc, nakoľko som už zufaly. Mám OIII RS combi 2014 a keď prší stále mam mokrý koberček na strane spolujazdca neviem kde mám hladat chybu odkiaľ to môže tiecť. Na podlahe mám 3 okrúhle otvory ja si myslím že odtiaľ tečie voda, len neviem ako sa tam dostane. Je ešte nejaký iný otvor pod stieračmi okrem bočných otvorov ktoré sú také siroke? 

 

Dakujem za kazdu radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, sato1 napsal:

Priznam sa, ze trosku nechapem tomu popisu...

"Na podlahe mám 3 okrúhle otvory..."  ???

A tiez aj ta posledna veta... skus to napisat inac, pripadne priloz foto. Mas panoramaticku strechu?

Fotku prilozim zajtra.... V podstate to je pod nohami pod penou asi to je penova izolacia a na tej siknej kolmej strane su take otvory.... Prilozim zajtra foto.... A posledna veta.... Ci su aj niekde inde odtokove kanaly pod celnym oknom ako su stierace. Ja tam mame take siroke otvory ktore vedu na podblatnik. Tiez mozem prilozit foto ale az zajtra 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Mirecek28 napsal:

Fotku prilozim zajtra.... V podstate to je pod nohami pod penou asi to je penova izolacia a na tej siknej kolmej strane su take otvory.... Prilozim zajtra foto.... A posledna veta.... Ci su aj niekde inde odtokove kanaly pod celnym oknom ako su stierace. Ja tam mame take siroke otvory ktore vedu na podblatnik. Tiez mozem prilozit foto ale az zajtra 

A ano mam panoramu len nikde nie je mokre ani stropnica ani stlpik ani nic len podlaha 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skus pozriet hned po dazdi tie miesta ako ich vyfotil LiveBomb v prispevku na druhej strane tohto vlakna. Ci sa ti tam nenachadza voda. Kedze mas panoramu, predpokladam ze budes mat rovnaky problem ako LiveBomb a ja...

To ze mas stropnicu bez znamok zatekania este nic neznamena. Ja som to tiez na stropnici nezistil, ale zistil az mokrym kobercekom. Pritom stropnica vyzerala byt ok.

Editováno: , autor: sato1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, sato1 napsal:

Skus pozriet hned po dazdi tie miesta ako ich vyfotil LiveBomb v prispevku na druhej strane tohto vlakna. Ci sa ti tam nenachadza voda. Kedze mas panoramu, predpokladam ze budes mat rovnaky problem ako LiveBomb a ja...

To ze mas stropnicu bez znamok zatekania este nic neznamena. Ja som to tiez na stropnici nezistil, ale zistil az mokrym kobercekom. Pritom stropnica vyzerala byt ok.

Vies co ja som to pozeral aj som sedel v aute ked prsalo a nic ziaden naznak toho zeby zo strechy to tieklo :( bol som aj v servisekde mi povedali ze vraj su nejake odrokove kanalik, pod stieracmi a vyvod moze byt upchaty. Potom sa hromadi voda a vyteka mi cez tie 3 otvory ktore som uz spomínal lebo presne od tych otvorov mam vsetko mokre :( ako skusim este pozriet co hovoris ale neviem teda 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
před 58 minutami, sato1 napsal:

Odvtedy mam pokoj... uz niekolko krat silno prsalo a v aute sucho (klop-klop).

;)

Super, udelam to taky tak. A jak casto preventivne cistis ty odtokove hadicky? Ja jsem mel tu levou predni pricpanou a proto se ta voda prevalila do toho mista, kde jsi to zatmelil a tama mi to nateklo dovnitr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, sato1 napsal:

Len bowdenom... potom tam len z vrchu v blizkosti odtoku nalejem vodu, aby to preplachlo... takto cistim tie dva predne odtoky. Zadne odtoky ktore vedu do zadnej casti auta, tak k tym sa neviem dostat... aspon som na to neprisiel :(

 

No u zadnich je problem, tam se musi vytahovat cely zadni dil toho stresniho skla, tak jsem to videl v prirucce. Ti co to vymysleli, museli dobre chlastat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahojte, 

 

LiveBomb - v prvom rade dakujem za zdielanie, mam rovnaky problem, a planujem vyplnit tmelom.

 

@sato1, Ondra89, LiveBomb - ako to vyzera u vas zo zatekanim, stale je to bez vody v interiery a je jedno ako s autom stojite ?

 

Kedze sa voda tak ci tak nejakym sposobom dostane do zlabu, kde je roleta/sietka, nebolo by lepsie spravit sve male dierky niekde na spodu a spojit tak odtokovy zlab so zlabom pre roletu/sietku ? Lebo ak sa tam dostane voda, tak tam vlastne stoji az kym sa nevypari.

Neuvazovali ste nad tym ?

 

dik

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 9. 10. 2019 na 12:34, jarinoo3 napsal:

Ahojte, 

 

LiveBomb - v prvom rade dakujem za zdielanie, mam rovnaky problem, a planujem vyplnit tmelom.

 

@sato1, Ondra89, LiveBomb - ako to vyzera u vas zo zatekanim, stale je to bez vody v interiery a je jedno ako s autom stojite ?

 

Kedze sa voda tak ci tak nejakym sposobom dostane do zlabu, kde je roleta/sietka, nebolo by lepsie spravit sve male dierky niekde na spodu a spojit tak odtokovy zlab so zlabom pre roletu/sietku ? Lebo ak sa tam dostane voda, tak tam vlastne stoji az kym sa nevypari.

Neuvazovali ste nad tym ?

 

dik

 

 

 

Do teď jsem nic netmelil. Když mě to tehdy vyplavilo, tak jsem pročistil ty odtokové kanálky a mám pokoj, udržovat je v čistotě je nejdůležitější. Zanáší se to a nakonec i zacpe z 99% u výtoku v motorovém prostoru, jakoby za zvony tlumičů. Ten vývod vypadá jako ,,vystřelený náboj,, je to hodně zůžené a pokud se to zanese, tak voda nestačí odtékat a přelije se do interiéru panoramou. Já jsem ty konce u vývodu trochu nastřihl, abych uďelal větší odtokovou dírku a připadne nečistoty odtekly a nehromadily se tam. Od té doby mám pokoj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 21. 10. 2019 na 22:45, sato1 napsal:

No u mna vtedy aj ked som mal vycistene kanaliky na odtok, tak ci tak zatekalo. Pomohlo az to zatmelenie. Odvtedy auto uz zazilo prudke dazde a je sucho.

 

Ahoj Ondra89, ako hovori sato1, u mna to bolo rovnake, v ten den ako prsalo som prefukol kanaliky, este som pre istotu nalieval vodu aby som vedel, ze odtekaju, cize boli 100% vycistene. Problem bol, ze ked prsalo, voda stiekla aj do zlabu pre roletku, odkial pomaly tiekla do interieru, takze som zatmelil a az teraz hlasi prsat, tak som zvedavy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 11. 2019 na 19:03, jarinoo3 napsal:

 

Ahoj Ondra89, ako hovori sato1, u mna to bolo rovnake, v ten den ako prsalo som prefukol kanaliky, este som pre istotu nalieval vodu aby som vedel, ze odtekaju, cize boli 100% vycistene. Problem bol, ze ked prsalo, voda stiekla aj do zlabu pre roletku, odkial pomaly tiekla do interieru, takze som zatmelil a az teraz hlasi prsat, tak som zvedavy.

Tak jak jsi uspěl? Už je sucho?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...