Přejít na obsah

Zatékání do interiéru


LiveBomb

Doporučené příspěvky

Dufam ze to najdem v dielenskej prirucke.

 

Chalani, uz mi to asi jasne..

 

Pred 5 rokmi, mozno 4, ked bolo auto este v zaruke, tak mi odisiel pravy spodny reprak. Jednoducho nehral.

Zasiel som s tym do servisu, kde to uznali a po case ked reprak dostali, tak som auto pristavil. Vymenili, reprak hral. Ked som isiel zo servisu, tak som si vsimol, ze ako je to madlo dveri, tak ta medzera nie je priklad vsade 2mm. Ta skara. Ze po celej dlzke bola 2mm a inde bola 4m... Priklad. Presne to neviem. Ale v porovnani s lavou stranou jednoznacne odlisne.

No ale kto by mi to uznal, keby som sa vratil na druhy den... Lebo aj tak ma vtedy brali ako posledneho zakaznika v ten den...

 

Tak som si na vlastne triko objednal ten kusok a sam som to tam dal, zapadlo. OK.

 

No nikdy som si nevsimol, ze pod sedadlom, kde su nohy vpravo, ze to tam je mokre. Len teraz ked vysavam, tak mokre jak slak :(

 

Teraz sa mozem stazovat akurat tak na lamparni. Som z toho znechuteny. Aby si clovek sam vsetko spravil, lebo ked nieco s prepacenim dodrbe, tak vie, co dodrbal. Lebo iny sa neprizna :(

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, dusan94 napsal:

 

Ahojte. Prosim Vas kde je kolem repraku ta plastova vlozka? Mate prosim nejake foto, popis ako a co mam demontovat a zasilikonovat?

Dakujem.

Je to hned vidět jak se sundá tapec ze dveří. Jsou tam čtyři takové ty dvojité plastové nýty. Ty jsem dal pryč a dal nýtovací matice co mi zůstaly ještě z Fabie. Celé jsem to pro jistotu omazal silikonem, dal šroubky a od té doby je v autě sucho i při prudkém dešti. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sak to nejde.

Skoro som si urval vsetky nechty.

 

Ten tapacir je vo dvoch kusoch. Ked je reprak ten spodny, tak staci dat spodny tapacir dole. Ale nejde. To je pricviknute jak slak...

A na spodu tapaciru je taky plastovy cudlik, jak srob, to co s tym? Vysklbnut, ci otocit, ci vytiahnut von? Zatlacit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dole se ten šroub musí otočit myslím o 90°. Pak se musí docela silně trhnout, nebo použít nějaké plastové páčidlo. To jsem zapomněl napsat. Zkus vzít něco na vodu, polívat ty dveře a podívat se jestli to někde teče. Když ne, tak bude problém někde jinde než ve dveřích

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chalani, uz to viem lepsie popisat. Polieval som dvere, rozne smery, tlak, sikmo atd...

A vyzera, ze je to zretelnejsie.

Dvere su suche, cez reprak nic, spodok ok.

Prah dveri, tesnenie suche.

Ale ten kobercek hned na zaciatku toho plastoveho prahu je mokrejsi.

Ale nie zhora, ono ta vlhkost, mokrost akoby zo spodu isla. Kobercek je ako z vrchu suchy, ale ked sa pritlaci na dno, tak potom sa napija vody.

Takze jak keby bolo dno upchate a ked sa naplna, tak potom aj kobercek je mokry.

 

Pre pana jana, to davat dole koberec? Plastovy prah dole? No na nervy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahojte, som tu bohuzial opat.

Mam dve spravy, jednu dobru a druhu zlu.

 

Dobra je, ze mi v predu uz nezateka, vycistil som komplet predne aj zadne odtoky lankom na krovinorez, ktory som s predu este obmotal hrubsou paskou, nasiel som si v predu zalomenu hadicku a po vyrovnani uz nemam dlhodobo mokru ani sietku proti hmyzu, cize s predu odteka perfektne.

 

Asi pol roka naspat som si nasiel vodu v kufri, bolo to po silnejsom dazdi, auto bolo naklonene dozadu, vyhodil som zadnu cast stresneho okna, a nasiel zaspinene odtoky, uplne akoby tam neboli, samozrejme som ich cele vycistil a odtekaju perfektne. Po 3 mesiacoch som si nasiel opat vodu v kufri a dnes som mi to uz nedalo, tak som testoval, zaparkoval som do mierneho kopca, aby voda stekala do zadnych kanalikov, strhol som zadny tapacir lial vodu na strechu, ak lejem iba trochu, je to v pohode, ak lejem vela, tak voda nestiha odtekat (co sa kludne moze stat pri intenzivnejsom dazdi) a pretecie cez kufrovy stlpik do kufra. Kanaliky su vycistene, mam otestovane, cize nimi sa nezaoberajme. Voda nejak pretecie cez odtokovy žliabok a odtial cez tapacir do kufra. Ma niekto nejaku radu ? Ďakujem

 

@Ajven G 100% su tam odtoky, su pod zadnym krytom pri kolese, staci odmontovat podblatnik, a odtiahnut zadny kryt. Nie je potrebne davat dole cely zadny kryt, je to v prirucke.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

@sato1 nevsimol som si, ale v sobotu skusim nieco vymysliet, kazdopadne v predu je to tak, ze aj keby tam bolo vody do maxima, tak je tam guma, ktora by trochu mala zabranit pretekaniu, ale v zadu je ten zlabik otvoreny, v sobotu skusim nafotit...

 

@Ajven G

 

Staci odmonotvat 1 a potiahnut podla 2, tam je taka klipsna, odtok som oznacil cervenym kruzkom, nie je ako v predu, ze trci akoby guma. V zadu je to akoby diera.

 

Dik

Screenshot_20201005-204522.png

Screenshot_20201005-204418.png

Editováno: , autor: jarinoo3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak som dal dole podblatnik a odkryl naraznik. Pod poblatnikom nic nebolo. A pod odkrytym naraznikom len tato zakruzkovana diera. Tam som fukol pistolou vzduchom a vyfukovalo to niekde cez auto. Nedalo sa mi nasimulovat liat vodu tak, aby tiekla na tuto stranu. Lebo v garazi nemam sikminu. 

IMG_20201011_072952.jpg

IMG_20201011_072920.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Uz sem poucen z predchozich aut , audi a bmw ktere sem mel s panoramou ze uz nikdy si tento prezitek do auta nedam,leda pevne nalepenej coz nejaky auta maji treba tesla 3, furt tam chcalo, cisteni v servisech,promazavani kolejnic, vrzalo a klepalo to ,po kazdym vetsim desti strach kouknout do kufru a pod nohy,brrr jeste ze to uz je pryc a nikdy vice

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@AJVEN:

 

Ty mas O3? ja som vcera polieval auto na stierace a pod tou plastovou mriezkou je dno a odtok. Tak tam som daval vodu. A niekde pod blatnikom to vytekalo.

Ty mas fotky z prednej napravy? A dal si dole ten podblatnik co je tymi torxami srobmi? A ta guma s otvorom to tam tiez je nejaky odtok?

 

Mozno je aj tato upchata? Lebo ja mam ten kobercek u spolujazdca mokry sem-tam...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, mam O3 kombi pred face liftom. 

Vyzera to, ze by mali byt aj zadne hadicky volne. Vpredu to konci pod stieračmi. Ale budem asi podla vzoru tu na stranke pretmelovat pod sklom tmelom tie plastove kanaliky. Potom voda neprejde pri silnom dazdi cez kanaliky a do tapaciru pod strechou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Ahoj.

Nechal jsem kompletne vymenit vechny repro, vytlumit dvere a kvalira poslechu jeno mile dale. Vpredu mam Hertz 165.3, vzadu MTX tr65s, v kufru v rezerve subwoofer ESX v1100A. Asi po 8 mesicich mi zacaly zadni chrastit a zjistilo se, ze tam natekla voda, oxydace, total mokro. Obavam se, ze Skodovka to neuzna, kdyz zam byl zasah vymena repro. A montaz repro mi tvrdi, ze za to nemuzou, ze se to u Octavek stava. Mate s tim nekdo zkusenosti, jak tohle vyresit? Klidne PM. Diky.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Zdravím odborníky,

 

provedl jsem zatmelení panoramy jak je tu popsáno a na zatékání opravdu pomohlo. Mám ale další problém, že se mi teď panorama nezavře. Těsně před koncem se vrátí do nejmenší otevřené polohy. Když odstraním pružinky clony na obou stranách tak se dovře. Asi nemá sílu nebo co. Nedá se dovírání nějak znovu zkalibrovat? Podobně jak se kalibruje záclona pod panoramou?

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 2 týdny později...
  • o 1 rok později...

To je právě ta záhada... v servise již oboje dveře seřizovali, dokonce v autorizáku...proto jsem zvolil cestu tohoto dotazu, zda někdo s podobným problémem nemá zkušenosti...každopadně moc díky za odpověď

Editováno: , autor: Kisak4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je divny, ze je to na obou stranach. Kdyz jsem resil chromovou listu na SIII, tak jsem si teprve vsiml, ze to tesneni je vlastne velke, fakticky jeden kus a u OIII to nebude jinak.

 

Prodreni by si nekdo vsiml, navic by byla nahoda mit to na obou stranach. Nejsou tam treba dodelavane stresni nosice? Havarka?

 

I to spasovani muze byt blbe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...