Přejít na obsah

nefunguje paměť sedaček


Seiger86

Doporučené příspěvky

Stává se mi poslední dobou, že když jede s mým autem někdo jiný (buď někdo, kdo má paměť 2, nebo 3), anebo si někdo poladí sedadlo pouze tlačítky, tak já pak občas po vyvolání svého nastavení dostanu sedadlo jinak, než bylo. Například se posune nahoru (já mívám sedačku nadoraz dole). Poradí někdo, co s tím? Ve škodovce samozřejmě nikdo nic netuší, neví, asi mi prý někdo vymazal paměť. Ale nevymazal, to vím na 100%. Jeli jsme do Bulharska, střídali se v řízení a při uložení nové paměti zazní gong, ten nezazněl. Vážně nevím co s tím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak já ti bohužel neporadím, ale mám také problém s pamětí. Já s tím jezdím pouze sám - mám to nastavené na paměť 1 a časem se mi vždy zdá, že je vše nějaké rozhozené, při zmáčknutí tlačítka se mi vše opět vrátí do mé polohy. Či-li se mi to časem nějak "samo" posouvá, toto by se také asi stávat nemělo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hudra: každopádně by se při každém odemčení vozu mělo křeslo nastavit znovu zpátky do tebou naprogramované polohy. Např. když jede moje paní, tak má pamět č. 3. Když přijdu k vozu já a odemknu, tak se mi automaticky vrátí sedačka a zrcátka na paměť č. 1. Není to třeba tím, že střídáš dalkové ovladače a pro každý máš přiřazenou jinou paměť a tím pádem jiné nastavení?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Nový poznatek servisu:

Výňatek z manuálu k superbu:

Pokud je úhel mezi sedákem a zádovou opěrou větší, než cca 102° nní možné z bezpečnostních důvodů toto nastavení uložit do paměti

Vysvětlili to tím, že když někdo v sedadle "leží" , nefungují pak správně pásy a airbagy. Já si to vysvětluju tím, že jsem vyhodil spoustu peněz za elektrický sedadlo s pamětí, který je mě úplně na hovno, když mě to moji paměť nechce uložit. Anebo se naučím v autě sedět jak u stolu na židli. 102° je jen o maličko víc, než pravý úhel. To by mě zajímalo kolik řidičů sedí v autě pod úhlem menším, než 102°. Viděl jsem už experty, kteří mají sedadlo i na 60° ale ti sedí přilepení na čelním skle. Ach jo :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 3 týdny později...

tak já ti bohužel neporadím, ale mám také problém s pamětí. Já s tím jezdím pouze sám - mám to nastavené na paměť 1 a časem se mi vždy zdá, že je vše nějaké rozhozené, při zmáčknutí tlačítka se mi vše opět vrátí do mé polohy. Či-li se mi to časem nějak "samo" posouvá, toto by se také asi stávat nemělo?

Už sa tu niekde riešilo to nespoľahlivé ukladanie do pamäte (gong zaznie výlučne podľa momentálnej nálady auta) a tým buď uloží, alebo neuloží zadanú pozíciu sedadla. Nedá sa s tým nič robiť, len vystúpiť,zabuchnúť dvere zamknúť,odomknúť a skúsiť neskôr. Ale ty máš zrejme problém, ktorý som si všimol už dávnejšie tiež. Dlho som "dumal" v čom spočíva a prišiel som na to, keďže ja som tiež iba jediný pilot môjho miláčika. Ty si si vyladil a uložil svoju polohu do pamäte 1, ale v kľúči máš nakódovanú (možno od výroby,možno nechtiac,možno náhodou, možno...) polohu inú. Tým pádom ak zamkneš a znova odomkneš (po nejakom záhadnom čase-nie okamžite) auto, tak sa sedačka prestaví z tvojej "polohy 1" do inej polohy "nakódovanej v kľúči" (niekedy to postrehneš až po určitom čase). Tým pádom sa po stlačení 1 všetko vráti do normálu a tak stále dokola.. Musíš teda zosynchronizovať polohu 1 s polohou v kľúči a problém vyriešený. OK?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci mě se ještě občas stane, protože jsem poněkud rozložitější postavy, že při vystupování z auta stehnem zmáčknu nastavovací knoflík na sedadle. Dokud jsem používal jeden klíč ( jezdil jsem autem jen já) tak se sedačkou byl stále problém. Od doby, kdy se s manželkou střídáme a spároval jsem svůj klíč s pamětí 1 a její s pamětí 2 není problém, protože se sedačka nastavuje vždy při odemykání auta. Zkusil bych, jak bylo psáno výše, nastavit sedačku, zmáčknout SET a pak je to tuším odemykání na klíči a mělo by být po problému. Je to popsané v návodu.

Editováno: , autor: waikiki
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

potřeboval bych radu, pokud sedne do auta někdo jiný než já, nastaví si sedačku jinak, tak cca po několika minutách nebo šlápnutí na brzdu se sedačka nastaví do mé polohy, a jelikož měřím dva metry, tak když někomu začne sedačka odjíždět přes celou dráhu, není to příjemný ... po čem jít ? jednotka ? čudlíky ? kabeláž 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Nový poznatek servisu:

Výňatek z manuálu k superbu:

Pokud je úhel mezi sedákem a zádovou opěrou větší, než cca 102° nní možné z bezpečnostních důvodů toto nastavení uložit do paměti

Vysvětlili to tím, že když někdo v sedadle "leží" , nefungují pak správně pásy a airbagy. Já si to vysvětluju tím, že jsem vyhodil spoustu peněz za elektrický sedadlo s pamětí, který je mě úplně na hovno, když mě to moji paměť nechce uložit. Anebo se naučím v autě sedět jak u stolu na židli. 102° je jen o maličko víc, než pravý úhel. To by mě zajímalo kolik řidičů sedí v autě pod úhlem menším, než 102°. Viděl jsem už experty, kteří mají sedadlo i na 60° ale ti sedí přilepení na čelním skle. Ach jo :aggressive:

 

 

Díky, právě jste mi ušetřil třetí servis, reklamace sedačky, neukládání do paměti.  Sice tu poučku vím, i v servisu jsme se o tom bavili (přeci v tom neležíte, tím to nebude) ale asi evidentně ležím - prostě mě nenapadlo, kolik je to v reálu těch 102°. Protože mít sklopené sedadlo o 12°více než je pravý úhel je podle Škody a.s. nebezpečné ležení. Jak se to vyřeší neuložením do paměti mi není jasné. Teď jsem šel před barák to zkusit a je to přesně tím, když sedadlo narovnám, normálně ukládá do paměti. Blbci.

Editováno: , autor: AR1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě taky ne. Ale nepotřebuju to, stejně to nehledám za jízdy pohledem. Navíc je paměť od nějaké rychlosti blokovaná, myslím. Stačí nahmátnout rámeček, první je SET a další čísla. Inteligentnější výrobci to umísťují na dveře, aby byl k tomu normální přístup.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Správně si člověk nemá co za jízdy nic štelovat, že. Ale občas měním trochu polohu, když mě třeba bolí noha, nahmatám to v pohodě bez dívání.

Ono se tam vlastně ani za jízdy podívat nejde, když na tom sedadlu člověk sedí, ledaže by byl kost a kůže, pak možná ano. :D

Editováno: , autor: Lancelot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 11 měsíců později...

Trochu to oživím. Mám čerstvě Supa r.v.2010 v Eleganci. Pamět sedaček funguje tak nějak podle nálady. Chce to trpělivost, ale nakonec jsem ji uložil. Ale zapnout paměť sedaček na konkrétní DO se mi nepovedlo. Dle návodu podržím moje číslo paměti, až se sedačka nastaví do polohy. Držím ho dál a na DO zmačnu tl. otevření. Nestane se nic (kromě cvaknutí zámků) a po delším držení se samozřejmě začnou otvírat všechna okna. Gong nezazní. Po otevření dveří sedačky polohu nemění, tedy funkce není zapnutá. Nevíte co s tím? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale v návode sa nepíše, že máš tlačidlo držať. Citujem:

 

" Priradenie kľúča s diaľkovým ovládaním pamäťovým tlačidlám
Po uložení nastavenia sedadla a zrkadiel do pamäte máte 10 sekúnd na to, aby ste
nasledujúcim spôsobom priradili diaľkovému ovládaniu určité pamäťové tlačidlo.
– Vytiahnite kľúč zo spínacej skrinky.
– Stlačte tlačidlo na odomknutie vozidla  strana 49, po úspešnom priradení sa
ozve akustický signál. Nastavenie je uložené pod príslušným pamäťovým
tlačidlom."

 

Ak už máš nastavené a chceš len uložiť, stlačíš tlačidlo pamäte, potom tlačidlo pamäte pustíš a do 10 sekúnd vytiahneš kľúč zo zapaľovania a stlačíš odomykacie tlačidlo.

 

Rovnako ukladanie pamätí, citujem:

"Uloženie nastavenia sedadla a vonkajších zrkadiel na jazdu vpred
– Zapnite zapaľovanie.
– Nastavte sedadlo  strana 79.
– Nastavte obidve zrkadlá  strana 75.
– Stlačte tlačidlo SET  obr. 70.
– Do 10 sekúnd po stlačení tlačidla SET stlačte jedno z pamäťových tlačidiel -
akustický signál potvrdí uloženie nastavenia sedadla do pamäte."

 

Mám tiež Sup II 2010 a funguje mi to podľa návodu úplne bez problému.

Editováno: , autor: z00m
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za radu, odpoledne to vyzkouším. Nebo počkám až pojedu na SK, tam to asi funguje nějak jinak :-). Viz můj návod.

 

Aktivace funkce
› Odemkněte vozidlo klíčem s dálkovým ovládáním.
› Stiskněte libovolné paměťové tlačítko B » obr. 56 na straně 65, držte jej stisknuté
a poté, co se sedadlo nastaví do polohy uložené v daném tlačítku, současně
stiskněte do 10 s tlačítko  na klíči s dálkovým ovládáním.
Zvukový signál potvrdí úspěšnou aktivaci funkce.
Do paměti klíče se neuloží poloha sedadla a vnějších zrcátek, která je uložena
v paměťovém tlačítku.
V případě potřeby je možné nastavit sedadlo do požadované polohy » strana 63.
Po zamknutí vozidla se do paměti klíče uloží aktuální poloha sedadla řidiče a zpětných
zrcátek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...