Přejít na obsah

Letní pneu


LadaT

Doporučené příspěvky

Nemáte někdo zkušenost s těmahle gumama v rozměru 225/45 r17.Zajímá mě jestli jsou tak hlučné,hučivé ? je prostě slyšet úplně všechno... sice už jsou na pokraji životnosti cca 3-4mm ale nepříjde mi to normální podotýkám že jsem je koupil s kolama. Máte s nimi někdo zkušenost??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 10 měsíců později...

Ahoj kluci, o zimníchu gumách tady toho bylo napsáno dost....ale téma na letní gumy jsem nenašel. Chci vyměnit Dunlopy  SP Sport Fastrespnse 225/45 R17 za nový kola......vzorek je cca 4mm, ale zadek je pila.....na předku je vzorek kolem 3mm a tam je to cajk. Co jsem hledal, tak jsem pochopil, že asi člověk tomu stavu moc nezabrání a pila se na kolech časem objeví tak i tak....jaký gumy by jste doporučili? Koukal jsem na Micheliny Pilot Sprt4 a Dunlopy Dunlop SP Sport BluResponse. Auto je cca 50% dálnice 50% město....Díky moc za tipy.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, s Dunlopy zkušenost moc nemám (před 20ti lety na Hondě se nepočítá).... S těmi Micheliny nemůžeš udělat špatně. Ještě bych do úvahy přidal svého kandidáta Continental SportContact 5 nebo Goodyear EfficientGrip Performance (tyto jsem sice nejezdil, ale v testech si vedly velmi dobře)

 

Osobně jsem na Supu jezdil ty Conti... a za mě jsou super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 50 minutami, dell napsal:

Ahoj kluci, o zimníchu gumách tady toho bylo napsáno dost....ale téma na letní gumy jsem nenašel. Chci vyměnit Dunlopy  SP Sport Fastrespnse 225/45 R17 za nový kola......vzorek je cca 4mm, ale zadek je pila.....na předku je vzorek kolem 3mm a tam je to cajk. Co jsem hledal, tak jsem pochopil, že asi člověk tomu stavu moc nezabrání a pila se na kolech časem objeví tak i tak....jaký gumy by jste doporučili? Koukal jsem na Micheliny Pilot Sprt4 a Dunlopy Dunlop SP Sport BluResponse. Auto je cca 50% dálnice 50% město....Díky moc za tipy.....

Dunlop SP Sport BluResponse doporučuji, za sucha i za mokra drží výborně, jsou tiché, spotřeba zanedbatelně klesla, ale hlavně se mi líbí ten komfort, kdy takové ty ostré hrany pohltí sama guma a nenese se to dál...

  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2prassat : díky za tip, contíky jsem koukal, trošku mě jen zarazila "třída" ve spotřebě paliva E vůči těm Dunlopům co jsou B třída...

 

2janmatejicek : to jest dobré zprávy.....trošku mě ty první Dunlopy co mám zklamali, ale přece jen už maj něco za sebou, i když vzorek tam je....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam BARUM BRAVURIS 3hm 225 x 40 18XL 92Y  FR a taky dojedu z bodu A do bodu B , že bych měl poslouchat naky hučení nehrozí , nerovnosti berou s přehledem ,spotřeba je jako u jinejch a 0,1-2l opravdu nezabije ... A NÁDHERNÁ cena , za mě POHODA PRYŽ 

PRAVDA NEJMENUJOU SE "SVĚTOVĚ" :D

Editováno: , autor: HANZTD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podívej se na jakékoliv testy a je jasno, proč jsou tak levné. Ten zbytek je jen tvoje subjektivní tolerance, co vše jsi ochotný obětovat na úkor vynaloženým financím. A to se bavíme o pneumatikách pro běžné ježdění v běžných rozměrech, kde ty nejlepší stojí kolem 3000 Kč. Šetříš na nesprávném místě, pneumatiky jsou to jediné, co to auto drží na silnici. Ale klidně se dál uklidňuj, že jsi koupil výborně a hlavně - pár kaček zas doma, že jo :) Holt na banány opět nezbylo...

Editováno: , autor: janmatejicek
  • Pozitivní 2
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto som uz kupil s Barum Bravuris 2 gumami...

Mam na nich cca 30000 a tuto sezonu uz asi skoncia. Ziadna pila....

Siel som po dialnici z Budapesti 140km/h pocas lejaku... Dvakrat aquaplaning a ustali to. Spotreba kombinovana 5,6.

Hluk je bohuzial vyssi oproti zimnym Continentalom.

 

No kedze boli uz na aute...neriesim.

Cital som o letnych Dunlopoch, ze su tvrde...

Editováno: , autor: r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

janmatejicek

kámo , když nemužeš OPRAVDU realně posoudit , co vše svojemu SUPU "obětuju" a jakej k němu mam vztah , tak prosimtě neargumentuj takovejma HOVADINAMA stylu, že nemam na banany  ,když jsem si pořídil v jistý době vrcholnej model ŠKODY AUTO ! v dost nadstandartně nasypanou FUL výbavou včetně několika "dalších příplatků" atd.atd.atd

to , že se někdo spokojí s pneumatikou BARUM nevidim jako důvod k osočování  a výsměchu jakej jsem hlupák ,  
klidně si to mysli , ale simtebe nepiš mi to černě na bílí , páč tohle mě dokáže fakt NAS..T :ph34r:   spoustu  komentářu taky přechazim pouze přečtenim bez reakce ;) protože KAŽDEJ je nějakej 
TO ŽE SEM S BARUMEM SPOKOJENEJ , TĚ MUŽE NECHAVAT KLIDNYM , MĚ TAKY NEVADÍ ŽE TY NEJSI B)

UŽ SEM SE UKLIDNIL , TAKŽE CAJK 

Editováno: , autor: HANZTD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, HANZTD napsal:

janmatejicek

kámo , když nemužeš OPRAVDU realně posoudit , co vše svojemu SUPU "obětuju" a jakej k němu mam vztah , tak prosimtě neargumentuj takovejma HOVADINAMA stylu, že nemam na banany  ,když jsem si pořídil v jistý době vrcholnej model ŠKODY AUTO ! v dost nadstandartně nasypanou FUL výbavou včetně několika "dalších příplatků" atd.atd.atd

to , že se někdo spokojí s pneumatikou BARUM nevidim jako důvod k osočování  a výsměchu jakej jsem hlupák ,  
klidně si to mysli , ale simtebe nepiš mi to černě na bílí , páč tohle mě dokáže fakt NAS..T :ph34r:   spoustu  komentářu taky přechazim pouze přečtenim bez reakce ;) protože KAŽDEJ je nějakej 
TO ŽE SEM S BARUMEM SPOKOJENEJ , TĚ MUŽE NECHAVAT KLIDNYM , MĚ TAKY NEVADÍ ŽE TY NEJSI B)

UŽ SEM SE UKLIDNIL , TAKŽE CAJK 

Zaprvé bych si zopakoval češtinu, protože tvoje gramatika neodpovídá ani prvnímu stupni ZŠ a je mi hanba za tebe... 

 

Zadruhé, je mi jedno, jestli tvýmu autu obětuješ 16x za rok celkovou renovaci, každopádně šetříš na nesprávných místech a tvoje "gumy" dost značně ovlivňují i ostatní účastníky silničního provozu.

 

A že sis koupil v jistý době vrcholný model Škodovky argumentuje přesně co? Vrcholný model byl v jisté době také Favorit nebo Felicia. O to smutnější je, žes měl kdysi na drahé auto a teď řešíš pár stovek na pneumatikách, kde je rozdíl v bezpečnosti a chování celkem sakra podstatný. Buď si spokojenej jak chceš, ale nešiř tady lži a polopravdy o tom, jak jsou Barumky super, protože z objektivních měření jasně vychází, že nejsou.

  • Pozitivní 3
  • Negativní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kluci klid, znám lidi dávaj bravurisky na Audi A6, každej má jiný priority.....určitě to nejsou gumy o kterých bych řekl že jsou na dvě věci, ale jsou i lepší gumy.

 

Určitě však nesouhlasím s tím, že to kdo jezdí na barumkách, tak ovlivňuje další účastníky silničního provozu... :-D 

 

Osobně hlavně chci, aby ty gumy byly tichý a nebyly náchylné na pilu....

Editováno: , autor: dell
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikdo netvrdí, že jde jen o Barumky. Tvrdím, že technologicky méně vyspělé / levnější pneumatiky mají samozřejmě vliv na ostatní účastníky silničního provozu. Logicky, když ti to na mokru plave, tak asi těžko můžeš mluvit o tom, že jedeš bezpečně. A když nejedeš bezpečně tam, kde jezdí i jiní, tak je tím evidetně ohrožuješ taky. 

 

Takže souhlasit nemusíš, ale nic to na faktu nemění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stejný jako Tě ohrožuje někdo kdo nemá xenony a má jen halogeny, protože huř v noci vidí, někdo kdo má na autě slabší brzdy, někdo kdo má auto co na silnici tak nesedí kvůli naladění podvozku.....

 

atd atd.....když ty věci jsou homologovaný, tak v tom nevidim problém...

Editováno: , autor: dell
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamkl následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...