Přejít na obsah

Letní pneu


LadaT

Doporučené příspěvky

Tak mne uz tiez treba vymenit min. na prednej naprave letne, ktore som mal doteraz tieto - http://www.autoobuv.sk/pneumatiky-dunlop-sp-sport-maxx-rt-225-40-r18-sp-maxx-rt-92y-xl-mfs-vw-id24304716/

Teraz pozeram a celkom dobre vyzeraju aj tieto - http://www.autoobuv.sk/pneumatiky-goodyear-efficientgrip-performance-225-40-r18-effigrip-perf-92w-xl-fp-id12654294/

Parametre maju take iste, cena skoro rovnaka, takze neviem sa rozhodnut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak pokud se rozhoduješ mezi těmito dvěma, tak DUNLOP jasná volba. Tyto jsem měl a super, krásně tiché, pěkná spotřeba, jízdní vlastnosti a spolehlivost na stejné úrovni jako Goodyear, navíc prim hraje krásný vzorek, který na autě vypadá daleké lépe. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No preto sa aj teraz priklanam opat k tym Dunlop-om, kedze som ich mal doteraz. Len prave som nasiel FA z casu ked som ich kupoval a bolo to v roku 2016, cize som s nimi prejazdil 2 sezony a uz su na vymenu, co pri mojom rocnom najazde 10 000 km (celkovy, neviem kolko na letnych) sa mi zda, ze vydrzia velmi malo, ci?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmm tak to je opravdu málo, to asi pěkně driftuješ, protože já když jsem auto kupoval tak už tam Dunlopy byly, a najezdil jsem na nich dalších 25 tis. km než jsem je dával pryč. Nyní jsem koupil Uniroyal RainSport 3 a jsou taky super, nemůžu si je vynachválit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, matelkoxxl napsal:

Tak mne uz tiez treba vymenit min. na prednej naprave letne, ktore som mal doteraz tieto - http://www.autoobuv.sk/pneumatiky-dunlop-sp-sport-maxx-rt-225-40-r18-sp-maxx-rt-92y-xl-mfs-vw-id24304716/

Teraz pozeram a celkom dobre vyzeraju aj tieto - http://www.autoobuv.sk/pneumatiky-goodyear-efficientgrip-performance-225-40-r18-effigrip-perf-92w-xl-fp-id12654294/

Parametre maju take iste, cena skoro rovnaka, takze neviem sa rozhodnut.

Tak na chlup stejný výběr jsem měl i já, vzal jsem ty Dunlop Sport Maxx. Zatím mám odježděný první týden, takže zatím dobrý. Na životnost jsem sám zvědavý a na vodě budou doufám bezpečné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Měl bych dotaz, co je nutné dodržet z pohlešdu zákona, při kopi pneu.

V TP mám pro R 18 zapsaný jen rozměr: 225/40 R18 92Y. Je mi jasné, že musím koupit 225/40 R18, ale co rychlostní a hmotnostní index?

 

Je z pohledu zákona nutné koupyt Y (300 km/h), když nejvyšší rychlost je dle TP 203 km/h? Mohu koupit index V, abych neporušil zákon? Jde mi o případnou pojistnou událost. Aby se pojišťovna nekroutila. Obdobná otázky s hmotnostním indexem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rychlostní index musí být pro daný rozměr vždy stejný, nebo vyšší, než je uvedený v TP, tečka :) ... jinak s tím hmotnostním indexem, to si jako představuješ jak? :) že máš auto, na které potřebuješ, aby jedna guma snesla bratru 600kg a dáš tam místo toho gumy co snesou jen 500? mi hlava trošku nebere takový dotaz

 

 

 

Editováno: , autor: Czeczo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem ako v CZ, ale u nas na Slovensku je potrebne dodrzat hmotnostny index. Rychlostny index mozes mat aj nizsi, napr casto na zimnych pneu je nizsi, ale mal by si mat niekde na ociach vystrahu, ze nemozes prekrocit napr 210km/h. Vidiet to napr na dovezenych autach z DE, ze si tam ti Hansovia davali nalepky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rychlostní index může byt menší a to pouze u zimního pneu. Letních se to netýká. Pokud dáš zimní pneu s nižším indexem, tak buď použiješ nálepku s vyznačenou maximální rychlostí, která musí být v zorném poli nebo v případě Superba funkce maxidotu signalizace překročení rychlosti/zimní pneu. Danou rychlost nesmíš překvapivě překročit. 

 

Hmotnostní index nelze zaměnit za nižší. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 9/29/2018 at 9:17 PM, misor1994 said:

Neviem ako v CZ, ale u nas na Slovensku je potrebne dodrzat hmotnostny index. Rychlostny index mozes mat aj nizsi, napr casto na zimnych pneu je nizsi, ale mal by si mat niekde na ociach vystrahu, ze nemozes prekrocit napr 210km/h. Vidiet to napr na dovezenych autach z DE, ze si tam ti Hansovia davali nalepky

na Superbe nepotrebujes ziadne nalepky.

V maxidote vies nastavit upozornenie rychlosti pre zimne pneu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyhláška č. 341/2014 Sb. stanovuje

 

Citovat

V případě vybavení vozidla zimními pneumatikami, dle odstavce 13 s nižší kategorií rychlosti, než je nejvyšší konstrukční rychlost vozidla, musí být uvnitř vozidla a na vždy viditelném místě z pohledu řidiče upevněn výstražný štítek, který udává nejnižší hodnotu maximální rychlostní kategorii pneumatik pro jízdu na sněhu. Údaj na nálepce stanovuje nejvyšší přípustnou rychlost vozidla s namontovanými zimními pneumatikami, která nesmí být při provozu vozidla překročena. Upozornění formou nálepky může být nahrazeno zařízením trvale nainstalovaným ve vozidle, například palubním počítačem.

 

Takže by to mělo pojišťovně stačit.

 

Editováno: , autor: Ort
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Nemá někdo konkrétní zkušenost třeba s

Pirelli Powergy 225/45 R17 94 Y XL

 

nebo

Michelin Primacy 4 225/45 R17 94 V XL FR, S1

??

Nenajezdím toho moc,ale jde mi v prvé řadě o dobré vlastnosti na vodě a hlučnost. Spotřebu neřeším. Jestli máte jiné tipy tak klidně,ale cokoliv nad 69 dB nechci.

Děkuji za reakce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak tyhle pneu asi nikdo komentovat nechce :-)

Tak bych se zeptal všeobecněji, jaké máte praktické zkušenosti z konkrétní značkou. Já to nikdy neřešil, jelikož jsem jezdil hodně na firemních.

Osobně bych šel do Pirelli,Nokian nebo Dunlop. Sám jsem na zimu koupil Nexexy 225/45/17 na sněhu mě to nijak neuchvátilo. Na sněhu měly být v "A" ale já bych za A asi nedal. Jinak v pohodě. Ohledně hnučnosti-šepot květin. TOP!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...