Přejít na obsah

nastavenie rozvodu 1.9tdi pd


martes25

Doporučené příspěvky

ahojte, 1.9tdi 77kw. Po vymene rozvodov vo VCDS kanal 4 skupina 4 natočenie vačky nastavene presne na 0 ako má byť ,,
ale stúpla spotreba z 0,5 na 0,7 na volnobeh a za jazdy je tiež cca o liter viac ako by malo ...
skúmal som túto hodnotu potom ešte a stále je tam presne 0 ale ukazuje mi 0 aj pri naštartovanom motore bez zmeny ,,,
je možné že snímač vačky je nefunkčný a preto je rozvod zle nastavený a zvýšena spotreba?
motor ide pekne štartuje na ťuk ale za zohriateho motora od vtedy točí niekedy dlhšie ,,, 
závada v pamati nie je žiadna, kabeláž od snímaču vyzera byť OK
Pred vymenou rozvodov v pohode 0,5 na volnobeh
diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nekde se to tady resilo. Rozvody se nenastavuji na nulu podle diagnostiky, ale podle pripravku k tomu urcenym. Mne to po nastaveni rozvodu podle pripravku nulu neukazovalo, takze v tom bych asi hledal chybu. Druha vec je, ze pokud je to nastavene hodne mimo, tak to taky zacne ukazovat nulu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak rozvody boli nahodené ako by mali a ukazovalo to hned 0 bez pohnutia ,,
a myslim že 0 by to malo byť pretože auto je od vyroby nastavene na 0
ono auto ide dobre nemôže to byť extremne zlé ,, akurat 0,7 na volnobeh za zohriateho motoru a za jazdy je tiež zvyšena spotreba

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja kdyz to zkousel ruzne prenastavovat, tak se mi povedlo to dat tak spatne, ze uz to prave diagnostika ani neukazovala a byla tam nula. Na jizdnich vlastnostech to myslim poznat nebylo, ale vliv na spotrebu zobrazenou na MaxiDOTu to melo velky.

 

Je mozne, ze to mas nastavene podle pripravku spravne a zaroven to ukazuje nulu. Ale obecne se to takto rict neda.

 

Kdo ty rozvody menil? Pouzil pri tom ty pripravky? Nebo ti to jen tvrdi? Nebo to rovnou nastavil jen podle diagnostiky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak mechanik ktory robil xy takych aut ,, 
rovnakymi pripravkami robi vsetky ostatne
podla diagnostiky ze uz ani nenasrtavoval pretože hned skočila 0 bez posuvania

ale je mi divne to že tu 0 mi ukazuje stále aj pri naštartovani atd ,,, len teraz som si všimol že po naštartovani skočilo 0,5 na sekundu a hned zase 0

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj všem mam stejný problém... mechanik už měnil xx rozvodů na těchto motorech ale měnil mi i olej a všechny filtry a auto jede v pohodě startuje taky v pohodě ale před výměnou rozvodů jsem měl na volnoběh 0.5 a ted mam 0.7 v pondělí tam chci zaject jak je to možné ale nerad bych aby mě odkecal jen "jee to neřeš to si musí sednout" A nesedne si to třeba nikdy protože to může být špatně nastavené proto se chci zeptat jestli se s tím už někdo setkal a co s tím udělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...